MY TO DOKÁZALI. Fotbalisté Bayernu právě vyhráli penaltový rozstřel a...

MY TO DOKÁZALI. Fotbalisté Bayernu právě vyhráli penaltový rozstřel a postoupili do finále Ligy mistrů. | foto: Reuters

Real nezvládl penaltový rozstřel, do finále Ligy mistrů jde Bayern

• 521
Až penaltový rozstřel musel rozhodnout o druhém postupujícím do finále Ligy mistrů. Úspěšnější v něm byli fotbalisté Bayernu Mnichov, kteří po prodloužení prohráli s Realem Madrid 1:2. Stejným poměrem ale vyhráli na domácím hřišti, a tak přišly na řadu pokutové kopy. Ten rozhodující proměnil záložník Schweinsteiger.

Finále se hraje 19. května právě na stadionu Bayernu. Mnichovský celek se v něm utká s londýnskou Chelsea, která v úterý vyřadila obhájce trofeje Barcelonu.

Semifinálovou odvetu sice Real Madrid díky gólům z prvního poločasu vyhrál, v penaltovém rozstřelu ovšem naprosto selhal. Jediný z hráčů v bílém, který zvládl svůj pokus proměnit, byl záložník Xabi Alonso. Ramos, Kaká ani kanonýr Ronaldo nedali.

Bayern měl dva neúspěšné exekutory - Kroose a kapitána Lahma. Alaba, Gomez a na závěr Schweinsteiger ale nezaváhali a na stadionu Santiaga Bernabeua propukly nadšené oslavy hostujícího mužstva.

"Jsme všichni úplně mrtví, ale přešťastní," sypal ze sebe Bastian Schweinsteiger. "Měl jsem v hlavě jenom to, že ten balon musím do branky uklidit. Finále hrajeme doma a chceme ho taky vyhrát," popisoval.

Dalším velkým hrdinou mnichovského celku byl gólman Manuel Neuer, který dvě penalty vyrazil. "Není to nezasloužené, oba zápasy jsme hráli s Realem naprosto rovnocenně. Chtěl jsem nějakou penaltu chytit a štěstí stálo při mně. Je to fantazie," rozplýval se brankář.

Pavouk

Los a výsledky vyřazovací části

Real přitom začal výborně, hned v úvodu dosáhl skóre, které mu zaručovalo postup. Dvakrát se prosadil portugalský střelec Cristiano Ronaldo.

Svou první penaltu v zápase ještě proměnil, když v 6. minutě těžil z toho, že obránce Alaba v pokutovém území srazil střelu Di Maríi rukou. Ronaldo poté poslal brankáře Neuera na druhou stranu a Real se radoval z brzkého vedení.

Na 2:0 zvýšil ve 14. minutě, když na něj obránci Bayernu zapomněli. Ronaldo využil Özilovy přihrávky a bez potíží uklidil míč k tyči. Hosté ale rozhodně nebyli v prvním poločase neškodní a po zásluze se dočkali snížení.

Po prvním gólu Realu měl vyrovnání na kopačce Arjen Robben, jenže z několika metrů přestřelil. Vše napravil díky penaltě, kterou sudí nařídil za Pepeho faul na Gomeze. Casillas si na Robbenovu střelu umístěnou k tyči sáhl, ale v cestě do sítě jí nezabránil.

Po přestávce hektické tempo výrazně opadlo a prodloužení bylo už jen půlhodinovým čekáním na penalty. Výjimkou byly jen dvě akce Gomeze: hlavička z úvodu druhého poločasu a příležitost čtyři minuty před koncem základní hrací doby, kdy však prováhal ideální čas ke střelbě.

Skóre se ale nezměnilo, ani v prodloužení. A po penaltovém rozstřelu zavalila domácí hořkost, která jen tak nevyprchá. "Byl to vzrušující zápas, ale penalty jsou vždycky loterie," ucedil zklamaný brankář Realu Casillas.

Mnichované potvrdili, že se jim v soubojích s Realem daří. V páté semifinálové bitvě mezi oběma giganty slaví Bayern čtvrtý postup. Zároveň německý klub oplatil Josému Mourinhovi porážku z předloňského finále, ve kterém portugalský trenér ještě jako kouč Interu Milán připravil Bayern shodou okolností právě na stadionu Realu o vítěznou trofej.