Hokejisté New Jersey vydřeli v prodloužení vítězství nad Floridou a v 1. kole play-off je čeká rozhodující sedmý duel. | foto: AP

Sýkora asistoval u důležité výhry New Jersey, rozhodnout musí sedmý duel

• 42
O posledních třech postupujících týmech z prvního kola play-off NHL bude rozhodovat až sedmý zápas. Stalo se tak poté, co New Jersey v úterý zdolalo Floridu 3:2 po prodloužení a vynucením sedmého duelu navázalo na obdobné vývoje sérií Bostonu s Washingtonem a Rangers s Ottawou.

New Jersey v šestém duelu série proti Floridě za stavu 2:3 na zápasy již muselo vyhrát, v opačném případě by pro Patrika Eliáše, Petra Sýkoru a Marka Židlického zámořská sezona skončila.

Zbyněk Michálek (PIT), 6z. - 1b.(0+1)

Podle toho k tomu také Devils přistoupili, když přestříleli svého soupeře 42:16 a výsledkem byla výhra 3:2 z prodloužení. Domácí tým si nejprve vybudoval dvougólový náskok.

V 17. minutě otevřel brankový výčet útočník Steve Bernier a na startu druhého dějství pak vedení pojistil využitou přesilovkou Ilja Kovalčuk, kterému asistoval mimo jiné i Petr Sýkora. V brance Floridy oběma gólům nezabránil Scott Clemmensen, jenž dostal šanci při zdravotních potížích José Theodorea.

Podruhé do kabin se však nakonec odcházelo za vyrovnaného stavu. Panthers totiž vrátily do hry navazující trefy Krise Versteega a Seana Bergenheima z 28. a 33. minuty.

26. 4. - Florida x New Jersey

Ve třetí třetině gól nepadl, a na řadu tedy přišlo prodloužení. Z něj uběhlo jen necelých šest minut hry a oslavy v aréně Prudential Center započal domácí forvard Travis Zajac - 3:2. Asistence putovaly na konta Kovalčuka a kapitána Zacha Pariseho.

"Vracíme se zpátky na domácí led, tak to prostě je. Rozhodovat bude nakonec jediný zápas. V tom prodloužení jsme to chtěli ukončit, ale tak už to chodí. Ve čtvrtek nás čeká hodně zajímavý souboj," řekl před blížícím se sedmým kláním série kouč Floridy Kevin Dineen.

Výsledek:

Východní konference - 6. zápas:

New Jersey - Florida 3:2 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky
: 17. Bernier, 25. Kovalčuk (Sýkora), 66. Zajac - 28. Versteeg, 33. Bergenheim. Střely na branku: 42:16. Diváci: 17 625. Stav série: 3:3.