ROZHODL. Útočník Jan Chramosta zajistil Mladé Boleslavi proti Spartě vedení, jeho tým nakonec vyhrál 2:0. | foto: Radek Petrášek, ČTK

Boleslav - Sparta 2:0, naděje hostů pohasla, v deseti dostali dva góly

• 175
Fotbalové Spartě se o pořádný kus snížila naděje na titul. Ve 26. kole prohrála v Mladé Boleslavi a vedoucí Liberec jí utekl už na čtyři body. Utkání rozhodl z rychlého brejku Chramosta. Bylo to chvíli poté, co hostující Pamič byl po druhé žluté kartě vyloučen. V samém závěru se ještě trefil střídající Brunclík.

Utkání Mladá Boleslav versus Sparta ve videoreportáži

"Kluci se vydali, odbojovali to, protože zápas to byl hodně těžký. Měli jsme i trochu štěstí, ale šli jsme mu naproti," radoval se boleslavský kouč Koubek.

Sparta ztratila na jaře pošesté z deseti zápasů, s touto bilancí myslet na první příčku nemůže. Po Hradci, Plzni a Příbrami dokonce už počtvrté prohrála.

Boleslavští vrátili soupeři vyřazení ze čtvrtfinále domácího poháru a dál s ní o tom, že do Evropské ligy postoupí ze čtvrtého místa. K tomu však potřebují, aby Sparta Pohár České pošty vyhrála a nebyla mistrem.

K oběma podmínkám je blízko, sparťanské šance na titul v Boleslavi výrazně poklesly, naopak ve druhé soutěži je pražský tým ve finále proti Olomouci.

Sparťané před utkáním v Boleslavi věděli, že jejich konkurenti v boji o titul vyhráli. Ale nenabudilo je to, spíš naopak.

Neudrželi míč, nepřihráli si, prohrávali souboje a v jednom kuse se museli bránit. Domácí trenér Koubek stál u hřiště a pořád své hráče hnal dopředu. Jít proti Spartě do vedení, znamená takřka jistě body.

Hostům dělali potíže rychlé akce po stranách, zlobili především Mareš s Chramostou. Ten také mohl dát gól, v 18. minutě si v pokutovém území zpracoval míč zády k brance, obtočil se kolem stopera, ale přízemní střelu poslal do tyče.

Tím však boleslavská aktivita utichla, domácí hodně kazili a nabízeli soupeři šance k protiakcím. Většinu z nich táhl kapitán Matějovský, někdejší boleslavská opora. Rozdával míče doleva Krejčímu, doprava Přikrylovi, mezi beky Sionkovi.

Hosté si z toho vypracovali několik nadějných možností, ale nedokázali je pořádně zakončit. Krejčímu uskočil míč, Přikryl trefil jen Janíčka a Sionko branku překopl.

Sparťané se hodně snažili využívat Krejčího, který z nich má nejlepší formu. Ale dobře ho bránil rychlý Kysela, s nímž to měl mladý záložník těžké. Přesto se párkrát přes obránce dostal, ale nic z toho nebylo.

LEZENÍ NA ZÁDA. Jan Kysela z Mladé Boleslavi (vpravo) v souboji se sparťanem Léonardem Kweukem.

Po přestávce byli aktivnější sparťané, ale jejich snaha utrpěla v 57. minutě vyloučením Pamiče. Levý bek hrál od první půle se žlutou kartou, po přestávce stíhal Štohanzl, který po letném dotyku teatrálně upadl a sudí Zelinka vytáhl druhou žlutou.

"Vyloučení přišlo ve chvíli, kdy jsme byli lepší. Pamič nešťastně reagoval na situaci, kdy dostal špatnou přihrávku. Když má hráč jednu žlutou kartu, musí být v dalších soubojích opatrnější. Kontakt s protihráčem tam byl spíš nepatrný, ale k rozhodčímu se vyjadřovat nebudu," řekl sparťanský trenér Hašek.

A po dalších deseti minutách stihla hosty další rána, když po úniku Šírla a jeho centru se Chramosta odpoutal od Jarošíka a hlavou překonal Vaclíka. Sparťané ztratili míč před vápnem soupeře, Přikryl pak šel nedůrazně do souboje se Šírlem, který pak měl volnou cestu až k pokutovému území.

Sparťané soupeře přehrávali i v deseti, ale vytěžili jen tyč Hušbauera, rána Jarošíka těsně vedle a několik závarů. A v nastavení z brejku dostali druhý gól.