ROZVLNĚNÁ SÍŤ. Hradecký gólman Lindr právě propustil střelu plzeňského obránce

ROZVLNĚNÁ SÍŤ. Hradecký gólman Lindr právě propustil střelu plzeňského obránce Limberského. | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Hradec Králové - Plzeň 0:1, úřadující mistr drží šanci na obhajobu

• 9
O titul se ještě popereme, vzkázali z Hradce Králové fotbalisté Plzně. Na východě Čech vyhráli 1:0 a zůstávají pět bodů za vedoucím Libercem. Jediný gól zápasu vstřelil z dálky Limberský.

Utkání Hradec Králové versus Plzeň ve videoreportáži

"Vyhráli jsme spíš po boji než fotbalovostí," uvedl po utkání plzeňský trenér Vrba.

V plzeňské sestavě chyběl reprezentační záložník Pilař, který je kmenovým hráčem Hradce a jeho start by pro hosty znamenal pokutu.

Místo Pilaře využil kouč Vrba tradičního prvního náhradníka Ďuriše. Slovenský středopolař však utkání nedohrál, v 61. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen.

Další potíží úřadujícího mistra byla hra domácích. Trenér Kotal vsadil na defenzivní rozestavení, celou hodinu hrál Hradec vlastně na pět obránců. Nebezpečné krajní hráče Plzně, nalevo Limberského s Ďurišem a napravo Rajtorala s Petrželou, pak kouč pokryl rychlými fotbalisty.

Plzeň se kvůli zhuštěné obraně těžko dostávala do šancí. A pokud se jí to povedlo, perfektně zasáhl gólman Lindr. V prvním poločase lapil jasné šance Petržely a Koláře.

Domácí zvolili jiný způsob zakončení než hosté - chtěli se prosadit střelbou zdálky. A byli nepříjemní, brankář Pavlík měl potíže s ranami Černého, Dvořáka i Zeleného. Šislerova bomba z třiceti metrů skončila na břevně.

Mistra pak nečekaně spasil podobný pokus. Obránce Limberský se pět minut před přestávkou trefil z dvaceti metrů po rohovém kopu.

"Zahaprovala nám tam komunikace i rychlá reakce. Na standardní situace jsme se připravovali, ale jednou jsme nesplnili úkoly a nepokryli Limberského. Přitom jsme měli jmenovitě vše určeno," zlobil se královéhradecký kouč Kotal.

Po hodině hry změnil trenér Kotal rozestavení, hnal své mužstvo ještě více dopředu. Hradci nahrálo také Ďurišovo vyloučení. Od té chvíle byli domácí lepší i nebezpečnější.

Jenže nedali šance. Dvořákova hlavička zblízka mířila těsně vedle, unikajícímu Štěpánovi v poslední chvíli vypíchl míč Limberský.