POKOŘENÝ. IIya Bryzgalov, brankář hokejistů Philadelphie, leží na ledě po...

POKOŘENÝ. IIya Bryzgalov, brankář hokejistů Philadelphie, leží na ledě po prvním inkasovaném gólu. | foto: AP

Pittsburgh těsně vyhrál a stále žije, Nashville už slaví postup

• 135
Ani napodruhé nedokázali hokejisté Philadelphie dotáhnout skvěle rozehranou sérii do postupového konce. Pittsburgh, povzbuzený středečním triumfem 10:3, dokázal uspět v pátém duelu těsně 3:2 a vynutil si tak další utkání. Prvním postupujícím celkem letošního play-off je tak až Nashville, jenž po výhře 2:1 završil sérii s Detroitem hladce 4:1 na zápasy.

Po kanonádách z předchozích zápasů se páté pokračování série úvodního kola play-off NHL mezi Pittsburghem a Philadelphií finálním výsledkem konečně přiblížilo ke standardu bojů o Stanley Cup.

Roman Hamrlík (WAS), 4z. - 1b.(0+1)

Hokejisté Pittsburghu využili výhody domácího ledu a po vítězství 3:2 si vynutili opětovné stěhování do Philadelphie pro šestý zápas. Skvělý výkon v dresu Penguins podal brankář Marc-Andre Fleury. Odchovanec kanadské brankářské školy předvedl 24 zákroků a své spoluhráče podržel zejména ve třetí třetině, kdy soupeř usiloval o vyrovnání.

Flyers před zápasem hodili za hlavu středeční desetigólovou potupu a odehráli slušnou první třetinu, po které díky dvěma přesilovkovým zásahům odcházeli do kabin za vedení 2:1.

Skóre otevřel ve 12. minutě obránce Matt Carle, asistence si připsali Matt Read a Jaromír Jágr. V 15. minutě sice kontroval domácí Steve Sullivan, v čase 17:15 se ale po skvělé kombinaci Jágra, Danny Brierea a Claudea Girouxe trefil Scott Hartnell.

Stav 1:2 pro hosty svítil na ukazateli skóre v aréně CONSOL Energy Center do 27. minuty, kdy srovnal na 2:2 autor hattricku z předešlého střetnutí Jordan Staal. Rozhodující akce celého zápasu pak na sebe nenechala dlouho čekat, když v 30. minutě otočil vývoj ve prospěch Pittsburghu útočník Tyler Kennedy.

V ŠANCI. Jaromír Jágr z Philadelphie si v nočním zápase NHL na ledě Pittsburghu připsal jednu asistenci, ale gól nedal. Takhle mu velkou šanci zmařil Marc-Andre Fleury

PITTSBURGH SLAVÍ. Hokejisté Pittsburghu i podruhé odvrátili hrozbu vyřazení v prvním kole play-off a snížili stav série na 2:3.

V dalším průběhu už branka nepadla a Penguins, přestože tentokrát vyšly bodově na prázdno obě největší hvězdy týmu Sidney Crosby s Jevgenijem Malkinem, si tak po výsledku 3:2 stále udrželi při živu naději na postup.

Nashville je prvním postupujícím, Hudler s Kindlem končí

Rivalové z Centrální divize, Nashville a Detroit, se v historii úvodních kol play-off NHL letos potkali již potřetí, premiérově však slavili postup do dalších bojů Predators. Pomohla jim k tomu páteční výhra 2:1, po které svěřenci kouče Barry Trotze završili nečekaně hladký průběh série v poměru 4:1 na zápasy.

Ve všech pěti soubojích zvítězil tým, jemuž se podařilo otevřít skóre. V rozhodujícím střetnutí si hlavní slovo vzali útočníci Nashvillu Alexander Radulov a David Legwand.

Prvně jmenovaná ruská posila klubu ze závěru základní části zahájila brankový výčet v 17. minutě.

Za Detroit pak svým druhým zásahem v play-off vyrovnal v 34. minutě Jiří Hudler, hned po 13 vteřinách hry v závěrečné dvacetiminutovce už ale domácí opět vedli.

Radulov si totiž s Legwandem prohodil roli střelce a asistenta a zajistili tak Predators nejen rozhodující gól zápasu, ale rovnou i celé série.

Východní konference - 5. zápas:

Pittsburgh - Philadelphia 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
15. Sullivan, 27. Staal, 30. Kennedy - 12. Carle (Jágr), 18. Hartnell. Střely na branku: 23:26. Diváci: 18 268. Stav série: 2:3.

Západní konference - 5. zápas:

Nashville - Detroit 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
17. Radulov, 41. Legwand - 34. Hudler. Střely na branku: 25:22. Diváci: 17 113. Konečný stav série: 4:1.