Hokejisté Pittsburghu se mohli ve čtvrtém duelu série s Philadelphií celkem...

Hokejisté Pittsburghu se mohli ve čtvrtém duelu série s Philadelphií celkem desetkrát radovat z gólu. | foto: Reuters

Pittsburgh deseti góly odmítl vyřazení, Michálek skóroval za Ottawu

• 147
Hokejisté Pittsburghu ve středu jednoznačným způsobem odmítli vyřazení z play-off NHL, když po úvodních třech porážkách v sérii porazili Philadelphii drtivým výsledkem 10:3. Za Flyers bodovali Jágr (0+1) a Voráček (1+0), poté však Penguins nasázeli osm gólů v řadě. V dalším utkání Ottawa i díky trefě Milana Michálka uspěla nad Rangers.

Přestože čtvrté pokračování divoké bitvy úvodního kola play-off mezi Philadelphií a Pittsburghem již mohlo rozhodnout o postupujícím, na stylu hry v podání obou celků to vůbec nebylo znát a góly dále padaly jako na běžícím pásu.

Roman Hamrlík (WAS), 3z. - 1b.(0+1)

Po výsledcích 4:3PP, 8:5 a 8:4 pro Flyers tentokrát poprvé slavili výhru Penguins po drtivém skóre 10:3. Svěřence kouče Dana Bylsmy, čelící v případě nezdaru hrozbě ukončení sezony, v ofenzivní smršti nezabrzdila ani absence tří suspendovaných forvardů a zraněného zadáka Paula Martina.

Dohrou v pořadí třetího duelu poznamenaného řadou pěstních soubojů, do kterých se neváhal zapojit ani jindy nedotknutelný Sidney Crosby, byla totiž zastavená činnost pro střelce Jamese Neala a bojovníky Craiga Adamse a Arrona Ashama. Pittsburgh byl tedy nucen přeskupit formace, nicméně výsledkem bylo deset nastřílených branek a překonaný rekord play-off NHL v počtu gólů za jednu sérii.

V úvodu duelu se oba celky přetahovaly o vedení jako na houpačce. Rozhodčí po zkušenostech z předešlé partie nasadili přísný metr, což pomohlo Flyers ke třem využitým přesilovkám už během úvodních 16 minut hry.

Vše odstartoval ve 2. minutě Claude Giroux po asistenci Jaromíra Jágra - 1:0. Pittsburgh následně otočil stav zásluhou Jevgenije Malkina a Matta Niskanena - 1:2. V 16. minutě ovšem bylo vše znova naopak. Kimmo Timonen s Jakubem Voráčkem totiž v rozmezí 46 vteřin při početních převahách vrátili domácím vedení - 3:2.

S tím ale nesouhlasil Crosby, jenž v čase 16:19 šťastnou tečí srovnal na 3:3, a o minutu později hosté slavili počtvrté zásluhou Jordana Staala. Divoká první třetina tak skončila 4:3 pro Penguins, kteří si v dalším průběhu jen navyšovali náskok.

Už po čtyřech minutách hry prostřední třetiny zvýšil na 5:3 bek Kris Letang a ukončil tak zápas pro domácího brankáře Ilju Bryzgalova. Střídajícího Sergeje Bobrovského navíc následně "přivítali" na ledě střelci pojišťujících branek Steve Sullivan, Pascal Dupuis, podruhé skórující Malkin, a dokonce dvěma trefami hattrick završující Staal.

Michálek gólem nastartoval obrat Ottawy

Po pondělní výhře fotbalovým výsledkem 1:0 vedli hokejisté Rangers nad Ottawou 2:1 na zápasy. Když Newyorčanům navíc vyšel na výbornou díky dvěma přesilovkovým zásahům i vstup do čtvrtého duelu, nevypadalo to s nadějemi Senators vůbec dobře.

Blueshirts poslal do vedení už po 49 vteřinách hry Anton Stralman a na 2:0 zvyšoval v 7. minutě kapitán Ryan Callahan. V obou případech si asistence připsali Marián Gáborík a Brad Richards.

V 28. minutě ale z trestné lavice naskakující Matt Carkner připravil gólovou pozici pro kanonýra Milana Michálka a ten jako by domácím ukázal, že Henrik Lundqvist není neprůstřelný.

Na trefu českého reprezentanta totiž v 38. minutě navázal v přesilovce Sergej Gončar a za stavu 2:2 se začínalo odznova. Smírné skóre pak vydrželo až do třetí minuty nastavení, kdy rozhodl útočník Kyle Turris. Ottawa tak dokázala otočit dvougólové manko a vyrovnala sérii na 2:2.

Vancouver s uzdraveným Danielem Sedinem uspěl nad LA

Třiačtyřicet zákroků brankáře Cory Schneidera a návrat do sestavy uzdraveného útočníka Daniela Sedina pomohly Vancouveru k první výhře v sérii úvodního kola play-off proti Los Angeles. Canucks sice nenapodobili jednoznačné odmítnutí vyřazení jak v případě Pittsburghu (10:3), výhra 3:1 jim však na prodloužení naděje stačí.

Kings, kteří vyhráli první dva duely na ledě soupeře shodně 4:2 a v premiéře před svým publikem ubránili fotbalový výsledek 1:0, poslal do vedení v 13. minutě Slovinec Anže Kopitar. Kanadský celek se vrátil do hry až v prostřední hrací části, kdy nejprve využil přesilovku Alexander Edler a obrat zajistil další bek Kevin Bieksa. Na třetí třetinu si pak schovali pojistku bratři Sedinové. V přesilové hře z 46. minuty Daniel přihrával a Henrik upravil skóre na finálních 3:1.

Východní konference - 4. zápasy:

Ottawa - New York Rangers 3:2 v prodl. (0:2, 2:0, 0:0 - 1:0)
28. M. Michálek, 38. Gončar, 63. Turris - 1. Stralman, 7. Callahan. Střely na branku: 31:33. Diváci: 20 340. Stav série: 2:2.

Philadelphia - Pittsburgh 3:10 (3:4, 0:5, 0:1)
Branky
: 2. Giroux (Jágr), 16. Timonen, 16. Voráček - 18., 28. a 37. J. Staal, 4. a 45. Malkin, 9. Niskänen, 17. Crosby, 24. Letang, 31. Sullivan, 35. Dupuis. Střely na branku: 25:36. Diváci: 20 172. Stav série: 3:1.

Západní konference - 4. zápas:

Los Angeles - Vancouver 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
14. Kopitar - 25. Edler, 29. Bieksa, 46. H. Sedin. Střely na branku: 44:30. Diváci: 18 409. Stav série: 3:1.