Rostislav Klesla z Phoenixu (vlevo) v souboji s chicagským Viktorem Stalbergem

Rostislav Klesla z Phoenixu (vlevo) v souboji s chicagským Viktorem Stalbergem | foto: AP

Obránce Klesla se blýskl třemi body. Eliáš, Hudler a Frolík slavili gól

• 89
Rostislav Klesla v úterý odehrál jeden ze svých nejlepších zápasů kariéry v NHL. Český obránce s bilancí (1+2) figuroval u všech branek Phoenixu na ledě Chicaga a výrazně tak podpořil výhru Coyotes 3:2 po prodloužení. V dresu domácích se jednou trefil Michael Frolík, v dalších zápasech se střelecky prosadili ještě Patrik Eliáš a Jiří Hudler.

Kromě porážky z prodloužení utrpěli hokejisté Chicaga v úterý ještě jednu velkou ztrátu poté, co už v první třetině opustil arénu United Center v nehokejové pozici na nosítkách Marián Hossa.

Roman Hamrlík (WAS), 3z. - 1b.(0+1)

Nejproduktivnějšího člena kádru Blackhawks v letošní základní části vyřadil tvrdým bodyčekem hostující Raffi Torres.

Skóre střetnutí otevřel těsně před koncem zahajovací dvacetiminutovky domácí útočník Andrew Brunette. Stav 1:0 pak vydržel až do 49. minuty, kdy za Phoenix srovnal Rostislav Klesla.

Český zadák Coyotes navíc neřekl své poslední slovo. Když o pouhých 33 vteřin později po jeho zásahu vrátil Chicagu nejtěsnější náskok pro změnu jiný Čech, Michael Frolík, vyšla hostům další akce a Klesla u ní nemohl chybět. Po jeho asistenci zařídil stav 2:2 veterán Ray Whitney.

Své tříbodové představení pak třicetiletý rodák z Nového Jičína završil v nastavení. Další asistencí se totiž podílel na rozhodující akci, kterou zařídil útočník Mikkel Boedker. Phoenix, hrající bez zraněného centra Martina Hanzala, se tak ujal vedení v sérii 2:1 na zápasy.

Eliáš s Fleischmannem bodovali, oba týmy střídaly gólmany

Před dvěma dny Florida ukončila své patnáctileté čekání na výhru v play-off a s vítězným pocitem odcházeli hráči Panthers i po utkání číslo tři, přestože tomu úvod příliš nenasvědčoval.

Jiří Hudler z Detroitu v šance před gólmanem Pekkou Rinnem z Nashvillu.

Domácí hokejisté New Jersey totiž během necelých sedmi minut hry odskočili do vedení 3:0. Vše odstartoval kapitán Zach Parise, na kterého záhy navázali Stephen Gionta a Patrik Eliáš. Jednu asistenci si připsal i zadák Marek Židlický.

Kouč Floridy Peter DeBoer na daný stav zareagoval výměnou brankářů. José Theodorea nahradil Scott Clemmensen, jenž v minulosti dlouhou dobu zastával post dvojky za Martinem Brodeurem, a s jeho příchodem již začali dávat branky pouze hosté. Ještě v první třetině proměnili dvě přesilovky Sean Bergenheim a Jason Garrison.

Když pak na startu třetího dějství srovnal na 3:3 Mike Weaver, zápas skončil i pro domácího Martina Brodeura. Střídající Johan Hedberg ale také dlouho neudržel čisté konto. V čase 26:34 jej přivítal na ledě třetím přesilovkovým zásahem zápasu v podání Floridy obránce Brian Campbell. Asistence putovala mimo jiné i na konto Tomáše Fleischmanna.

V dalším průběhu duelu už gól nepadl, a Panthers tedy vybojovali výhru 4:3 a s tím spojené vedení v sérii 2:1 na zápasy.

Nashville znova dobyl Joe Louis Arénu a je krok od postupu

Na sérii 23 domácích výher v řadě, čímž hokejisté Detroitu v základní části vytvořili nový rekord NHL, si v play-off nikdo ani nevzpomene. Red Wings totiž v úvodním kole play-off podlehli ve své Joe Louis Aréně divizním rivalům z Nashvillu v obou dosavadních představeních, a Predators tak za stavu 3:1 na zápasy dělí od postupu již jen jediný krok.

Zatím poslední dílčí úspěch Nashvillu se zrodil po výsledku 3:1. Všechny góly padly až v třetí třetině. Hosty poslal do vedení v 42. minutě Gabriel Bourque, na jehož třetí gól v letošním play-off ještě Detroit dokázal zareagovat. V 44. minutě Jiří Hudler využil přesilovou hru.

Jiří Hudler z Detroitu v šanci před gólmanem Pekkou Rinnem z Nashvillu.

Klíčový moment zápasu nabídla 47. minuta. Na ledě byl opět aktivní Hudler, jenž společně s Henrikem Zetterbergem zatápěl Predators v obraně. Z defenzivy ovšem hosté přešli bleskurychle do protiútoku.

Puk zatáhl přes celou délku kluziště Martin Erat a skvělým pasem uvolnil před Jimmy Howardem volného beka Kevina Kleina, který si s velkou příležitostí dokázal poradit - 2:1. V čase 59:21 pak již jen pojistil výsledek David Legwand.

Nashville, podporován skvělým výkonem brankáře Pekka Rinneho, zvítězil, přestože byl svým soupeřem přestřílen jednoznačně v poměru 41:17.

Východní konference - 3. zápas:
New Jersey - Florida 3:4 (3:2, 0:2, 0:0)
1. Parise, 4. Gionta (Židlický), 7. Eliáš - 17. Bergenheim, 20. Garrison, 23. Weaver, 27. Campbell (Fleischmann). Střely na branku: 25:26. Diváci: 17 625. Stav série: 1:2.

Západní konference - 3. zápas:
Chicago - Phoenix 2:3 v prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)
Branky
: 20. Brunette, 49. Frolík - 49. Klesla, 50. Whitney (Klesla), 74. Boedker (Klesla). Střely na branku: 37:34. Diváci: 21 627. Stav série: 1:2.

Západní konference - 4. zápas:
Detroit - Nashville 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
44. Hudler - 42. Bourque, 47. Klein (Erat), 60. Legwand. Střely na branku: 41:17. Diváci: 20 066. Stav série: 1:3.