Sparťanský útočník Léonard Kweuke vstřelil Teplicím dva góly. Ilustrační snímek

Sparťanský útočník Léonard Kweuke vstřelil Teplicím dva góly. Ilustrační snímek | foto: Michal Šula, MAFRA

Remízu beru, nemuseli jsme mít ani bod, řekl střelec dvou gólů Kweuke

• 59
Poprvé od loňského srpna dal v jednom ligovém zápase dva góly, přesto útočník Léonard Kweuke k vítězství Spartu nedotáhl. "Velká škoda, že to na výhru nestačilo," litoval kamerunský střelec po domácí remíze 2:2 v utkání 25. kola s Teplicemi.

"Nedokážu si vysvětlit, proč se nám doma tak nedaří. Prostě se musíme snažit ještě víc," říkal čtyřiadvacetiletý střelec.

V tabulce domácích zápasů je Sparta až na devátém místě - na Letné dvakrát remizovala a už čtyřikrát prohrála.

Utkání Sparta versus Teplice ve videoreportáži

Další porážka navíc nebyla daleko. Svěřenci trenéra Haška prohrávali s Teplicemi už o dva góly a do konce zápasu zbývalo deset minut. Přesto se Sparta nevzdala a vybojovala remízu, o kterou se nejvíc zasloužil právě Kweuke.

První gól dal v 80. minutě, kdy byl na konci povedeného protiútoku. Po kolmici od Krejčího na hranici pokutového území přetlačil teplického kapitána Petra Lukáše a pod padajícím brankářem Tomášem Grigarem zajistil svému týmu naději.

A za další dvě minuty dokonce vyrovnal. To když k němu propadl dlouhý aut z pravé strany - blýskl se báječnými nůžkami.

"V poslední době se mi nedařilo, nedával jsem moc gólů. Proti Teplicím jsem se to snažil zlomit, chtěl jsem se konečně trefit. Jsem rád, že se mi to podařilo, ale mrzí mě další ztráta v boji o titul," poznamenal Kweuke, jenž vyšel střelecky naprázdno v předchozích třech ligových zápasech.

Mohutný Kamerunec potvrdil, že je pro Spartu klíčovým hráčem. Na jaře se v lize trefil už popáté. Jenomže ani on nedokázal zabránit další ztrátě, po které Letenští můžou přijít o první místo v tabulce.

"Na druhou stranu my tu remízu nemůžeme brát jako špatný výsledek. Podle průběhu zápasu jsme nemuseli mít ani bod, protože jsme dlouho prohrávali. Teď je na řadě Liberec, který na nás dotírá z druhého místa," dodal Kweuke.

Až do čtvrtka nebylo jisté, jestli vůbec bude moci nastoupit. Největší sparťanský konkurent v boji o titul Liberec totiž chtěl, aby mu disciplinární komise zastavila činnost za to, že v hlavičkovém souboji trefil loktem do obličeje obránce Jiřího Fleišmana a způsobil mu zranění.

Ale disciplinárka dala na názor komise rozhodčích, podle kterém měl Kweuke dostat jen žlutou kartu. Trenér Martin Hašek tak nemusel řešit nepříjemnou komplikaci, koho místo něj poslat na hrot.

Takhle měl rozhodování jasné - do útoku postavil Kweukeho, který se mu za to odvděčil dvěma góly.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37