JE TAM! Michal Ordoš z Olomouce se raduje z gólu během utkání s Příbramí, které po divoké přestřelce skončilo 4:4. | foto: Tomáš Frait, MF DNES

Olomouc - Příbram 4:4, při oslavě fotbalu měli blíž k výhře hosté

• 17
Čtyři góly za sedm minut, pátý ještě do poločasu. Další tři po přestávce. Nevídaná přestřelka se strhla v 25. kole první ligy v Olomouci, kde se představila Příbram. Oba týmy dvakrát vedly, soupeř vždy dokázal vyrovnat.

Utkání Olomouc versus Příbram ve videoreportáži

Blíž k vítězství byli hosté, kteří vedli ještě chvíli před koncem 4:3. Olomouci zachránil bod Pospíšil. Jediným dvougólovým střelcem byla mladý záložník Mareš. Vedle nešťastných brankářů je smutný i příbramský bek Andrejevič, který se trefil do vlastní branky.

"Góly jsme dostali po velkých chybách. Byly tam nedostatky před každou brankou. Dozadu jsme propadli. Ale musím uznat, že přijel soupeř s nejlepší útočnou hrou, který tady letos hrál. Jsou uvolnění, techničtí, rychlí s míčem, pořád hrají dopředu. Ale i my jsme byli v ofenzivě výborní," prohlásil olomoucký trenér Petr  Uličný.

"Výborný fotbal z obou stran. My i Sigma jsme byli famózní, diváci si to vychutnali. Sigma snad nesestoupí, protože herní projev má výborný," řekl příbramský trenér David Vavruška.

Příbram hned od začátku utkání prokazovala, že nepřijela do Olomouce bránit. Útočníci Šlapák s Krbečkem zahrozili jako první a obrana Sigmy s pestrou hrou Příbrami měla velké problémy.

Přesto po čtvrthodině slavila vedení Olomouc po hlavičce Ordoše.  Hosté odpověděli hned vzápětí, když chybu Rossiho potrestal vyrovnáním dvacetiletý talent Mareš.

Atraktivní zápas nabídl mnoho vzruchu. Domácí kontrovali zásahem Klesnila,
ale Středočeši ještě do poločasu skóre otočili. Příbram předvedla další křídelní akci a Šlapák povedeným volejem dosáhl branky v pátém utkání po sobě. Ani pak se ale domácí defenziva vůbec nezpevnila.  Další mezeru využil Tomáš Pilík, který obelstil Hálu se Škerlem a Krbeček, který se prosadil i před týdnem s Jabloncem, trefil třetí příbramský gól.

Po poločase Olomouc přidala na tempu a zatlačila Příbram před její branku. Šance nejprve promarnili Klesnil, Navrátil a Ordoš, který krásným lobem trefil i břevno.

Domácí slavili vyrovnání až v 67. minutě, kdy si zpětnou přihrávku Navrátila srazil do vlastní branky dezorientovaný bek Andrejevič. Příbram si ale nachystala ještě jednu odpověď: po skvěle sehraném brejku postupovali dva hráči sami na brankáře Zlámala, který byl bezmocný proti podruhé skórujícímu Marešovi.

Příbramští měli na dosah druhou výhru na olomouckém hřišti v historii, ale proti byl domácí záložník Pospíšil. Autor dvou branek z posledního duelu v Boleslavi předvedl technickou střelu a divoký zápas srovnal.