GÓLOVÁ OSLAVA. Plzeňský útočník Marek Bakoš se raduje ze vstřeleného gólu.

GÓLOVÁ OSLAVA. Plzeňský útočník Marek Bakoš se raduje ze vstřeleného gólu. | foto: Jaromír Pech, MAFRA

Plzeň - Slovácko 1:0, mistr se hlásí do hry o titul. Jen výsledkem

• 65
Plzeňští fotbalisté se znovu přihlásili do hry o mistrovský titul. Ovšem jen výsledkem. Po nevýrazném výkonu porazili ve 24. ligovém kole Slovácko 1:0 a udrželi tak krok s lídry soutěže. Více než Bakošova branka však mistrům v nedělním utkání pomohly zákroky brankáře Pavlíka, který zneškodnil tři velké šance soupeře.

"Zápas byl nahoru dolů. Musím Pavlíka pochválit, třikrát nás podržel. Bez něj mohl výsledek vypadat jinak. Naše ofenziva nebyla tak aktivní a utkání bylo otevřené až do konce. Nejlepším hráčem na hřišti byl na naší straně brankář a to podle mě není nejlepší vizitka pro ostatní," řekl plzeňský kouč Pavel Vrba.

Žádný výrazný tlak, kterým by se hlasitě přihlásila do boje o titul, Plzeň nepředvedla. Rychle dala uklidňující gól, pak držela míč, kontrolovala hru, ale žádnou ofenzivní smršť nepředvedla.

Slovácko začalo na hřišti mistra odvážně a snažilo se hrát útočně. Slibný byl Hlúpikův centr, s nímž se ve čtvrté minutě jen těsně minul Pavelka, a hezké kombinaci ozdobené Volešákovou patičkou na volného spoluhráče zatleskalo i plzeňské publikum.

Utkání Plzeň versus Slovácko ve videoreportáži

Jenže to už se schylovalo k brance na opačné straně. Padla z druhého plzeňského rohu, který Darida nakrátko rozehrál na Horvátha, a ten přesným centrem našel u vzdálenější tyče Bakoše. Hlavička proletěla gólmanovi mezi rukama a slovenský útočník slavil svůj 14. gól v soutěži.

V dalších minutách se hosté zatáhli do obrany, kde bez dalších ztrát čelili optické převaze Plzeňských. Vážnější nebezpečí představovala jen Kolářova střela z hranice pokutového území. Nedůsladně pokrytý záložník si střeleckou pozici sám připravil, ale branku minul.

Do sestavy Slovácka se po šestizápasovém trestu za faul na sparťana Krejčího vrátil Ondřejka, žluté karty však vyřadili jiného střelce Doška. O hrozby pro plzeňskou branku se nakonec více starali dálkovými střelami záložníci, ale brankář Pavlík si poradil i s nepříjemnou střelou Trávníka, při které měl výrazně zakrytý výhled.

V úvodu druhé půle Bakoš a po něm i Rajtoral v dobrých pozicích minuli branku, a pak Viktorii před pohromou ochránil dobrý postřeh brankáře Pavlíka. Po Volešákově přihrávce pálil z hranice šestnáctky Hlúpik, jeho dobrou střelu však gólman stihl vytěsnit na rohový kop.

Plzeň se snažila pojistit vedení, ale soupeř dával do hry více úsilí a obětavou hrou převaze úspěšně čelil.

Se štěstím Slovácko přečkalo i obrovskou šanci ze 72. minuty, kdy se Pilař položil do Horváthova centru z rohu, ale trefil jen Volešáka stojícího na brankové čáře.

Potrestat profesorský styl Plzně mohli hosté z brejku poté, co ubránili další roh. Čtyři hráči sprintovali na dvojici obránců, Kovář nahrál volnému Pavelkovi, ale mistra znovu podržel gólman Pavlík. A minutu před koncem ještě brankář vyškrábl Volešákovu střelu, která už už mířila kolem tyče do sítě.

"Mrzí mě, že jsme tu ten bod neuhráli. Nehraje se sice na zásluhy, ale minimálně za druhý poločas jsme si ho zasloužili," prohlásil Miroslav Soukup, trenér Slovácka.