Mladé Boleslavi nepomohl ani Jan Chramosta. Ilustrační snímek

Mladé Boleslavi nepomohl ani Jan Chramosta. Ilustrační snímek | foto: ČTK

Mladá Boleslav - Teplice 0:1, domácím se vzdalují evropské poháry

• 17
Fotbalisté Mladé Boleslavi odpadají z boje o evropské poháry. V lize nevyhráli počtvrté za sebou, tentokrát ve 23. kole podlehli 0:1 Teplicím, které dohrávaly bez vyloučeného Zoubeleho. Jediný gól zápasu vstřelil z penalty Antonín Rosa.

Utkání Mladá Boleslav versus Teplice ve videoreportáži

Mladá Boleslav nemohla nasadit čtyři hráče obvyklé základní sestavy: Ščuk s Kalinou nehráli kvůli trestu za žluté karty a Zahustel se Šírlem jsou zraněni.

Přesto Středočeši nezačali špatně. Mladoboleslavský útočník Chramosta skóroval v pěti ze šesti posledních zápasů proti Teplicím a svou bilanci mohl rozšířit už ve čtrnácté minutě. Po přihrávce od Brunclíka běžel sám za branku, ale zakončení se mu vůbec nepovedlo a míč skončil vedle Grigarovy tyče.

O dvě minuty později se poprvé výrazněji osmělili hosté, Jindráčkův pokus zpoza vápna však gólman Miller vyrazil na roh.

Už v nastaveném čase prvního poločasu se do brejku dostal Vůch, Kulič ho ve vápně fauloval a Rosa proměněnou penaltou poslal Teplice do vedení.

Mladá Boleslav do druhého poločasu vstoupila s touhou vyrovnat a v 52. minutě se mohl prosadit Chramosta. Podruhé v utkání se dostal za teplickou obranu, jenže trefil Grigara.

Vzápětí byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Zoubele a Středočeši podpořili ofenzivu výměnou Dimitrovského za Táborského. Další šance ale dlouho nepřicházely. Nejblíže k vyrovnání měli domácí v 81. minutě, kdy Grigar po rohu vyrazil míč za sebe, ale poblíž brankové čáry odkopl míč teplický kapitán Lukáš.

V závěrečné desetiminutovce už se Teplice v poklidu ubránily.