Václav Prospal z Columbusu se raduje spolu s gólmanem Allenem Yorkem z výhry

Václav Prospal z Columbusu se raduje spolu s gólmanem Allenem Yorkem z výhry nad Detroitem. | foto: AP

Prospal s Hemským slavili gól, Pavelec nezabránil další porážce Jets

• 54
Ve středečních zápasech hokejové NHL byli vidět hlavně Češi, s jejichž účastí v play-off se nepočítá a kteří připadají v úvahu jako možné posily národního týmu pro blížící se mistrovství ve Stockholmu. Gól slavili útočníci Václav Prospal z Columbusu s Alešem Hemským z Edmontonu a vidina vyřazovacích bojů se opět vzdálila Ondřeji Pavelcovi poté, co jeho Winnipeg padl doma 2:4 s Rangers.

Svým 14. gólem sezony útočník Václav Prospal otevřel skóre středeční odvety Columbusu proti Detroitu, v rámci které poslední tým ligové tabulky oplatil svému soupeři pondělní debakl 2:7 výsledkem 4:2.

Češi v NHL

Patrik Eliáš (NJD), 76z. - 70b.(25+45)
Milan Michálek (OTT), 72z. - 57b.(34+23)
Martin Erat (NAS), 67z. - 57b.(18+39)
Radim Vrbata (PHX), 72z. - 56b.(30+26)
T. Fleischmann (FLO), 76z. - 56b.(24+32)
David Krejčí (BOS), 73z. - 55b.(20+35)
Jaromír Jágr (PHI), 67z. - 49b.(18+31)
Václav Prospal (CBS), 77z. - 49b.(14+35)
Aleš Hemský (EDM), 64z. - 35b.(10+25)

Blue Jackets v utkání vedli 2:0 a 4:1. Red Wings tak museli celou dobu pouze dotahovat a nakonec se nezmohli na víc než jen na dvě využité přesilovky. V 17. minutě korigoval stav Henrik Zetterberg a v 50. minutě pro změnu jiný Švéd v osobě obránce Niklase Kronwalla.

"Podali jsme špatný výkon. Nikdo nehrál dobře, to Columbus si zaslouží pochvalu. Před pár dny jsme je doma rozstříleli, v odvetě ale hráli naplno a nic nedali znát," komentoval zápas zklamaný kouč Mike Babcock, jehož svěřenci stále mají o co hrát. Na průběžné čtvrté pozici Západní konference mají totiž jen bodový náskok na pátý Nashville.

V obraně Columbusu vytvořil nový klubový rekord Jack Johnson, když proti Detroitu odehrál úctyhodných 32 minut a 16 vteřin čistého hracího času.

Hemský byl jediným střelcem Edmontonu

Výhra 3:1 z ledu Edmontonu posunula hokejisty Dallasu zpátky do čela Pacifické divize s bodovým náskokem na Los Angeles a San Jose. Hrdinou zápasu byl útočník Michael Ryder s bilancí dvou gólů a jedné asistence.

V dresu vítězů, za které při zranění Radka Dvořáka z Čechů nastoupil jen mladík Tomáš Vincour, si dále dvě asistence připsal Loui Eriksson. Produktivní Švéd zaokrouhlil svůj sezonní zisk na 70 bodů a na danou metu tak dosáhl už ve třetím ročníku za sebou.

Stars na ledě arény Rexall Place skórovali v každé třetině a vypracovali si tím třígólový náskok.

Nulu na kontě brankáře Kari Lehtonena umazal až v 49. minutě Aleš Hemský, pro kterého to byl zásah s pořadovým číslem deset.

Rangers čtyřikrát překonali Pavelce a jsou na čele NHL

Hokejisté Rangers uspěli 4:2 v domácím prostředí Winnipegu a s celkovým ziskem 105 bodů stále kralují Východní konferenci a zároveň se dotáhli na lídra Západu - rovněž 105bodové St. Louis.

Úvod duelu ale konečnému výsledku vůbec nenasvědčoval, když se trefami Spencera Machaceka a Bryana Littlea Jets na startu druhého dějství ujali vedení 2:0. Ještě v dané třetině ovšem srovnali Michael Del Zotto s Ryanem Callahanem a v závěrečné dvacetiminutovce završili obrat New Yorku Brian Boyle s Derekem Stepanem.

Gólman Ondřej Pavelec z Wiinipegu zasahuje před Ryanem Callahanem z New York Rangers. Přihlíží Mark Stuart.

Český brankář domácích Ondřej Pavelec kryl 24 z 28 střel soupeře, načež Winnipeg padl z posledních pěti utkání už počtvrté. Vidina účasti v play-off se tak pro kanadský celek posouvá jen do teoretické roviny.

Los Angeles ubránilo výhru na ledě Calgary

V pondělí padli 0:1 na ledě Vancouveru a ve středu pro změnu slavili výhru 3:0 nad Calgary. Tak vypadají poslední výsledky defenzivně zaměřeného týmu Los Angeles, za který podává skvělé výkony gólman Jonathan Quick.

Jarome Iginla (vlevo) z Calgary po střetu s Dwightem Kingem z Los Angeles

Americký reprezentant naposledy pochytal všech 19 ran Flames a uhájil už své deváté čisté konto sezony, čímž stanovil nový klubový rekord. Dvoubodový zisk, který Kings posunul na příčky zajišťující play-off, trefili Willie Mitchell, Dustin Brown a Justin Williams.

Winnipeg - NY Rangers 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)
24. Machacek, 25. Little - 28. Del Zotto, 39. Callahan, 44. B. Boyle, 51. Stepan. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 58 minut a 22 sekund, inkasoval čtyři branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 85,71 procenta. Střely na branku: 24:28. Diváci: 15 004.

Columbus - Detroit 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)
7. Prospal, 15. Dorsett, 35. Brassard, 56. Umberger - 17. Zetterberg, 50. Kronwall. Střely na branku: 31:31. Diváci: 12 432.

Calgary - Los Angeles 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
6. Mitchell, 25. D. Brown, 59. Justin Williams. Střely na branku: 19:30. Diváci: 19 289.

Edmonton - Dallas 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
49. Hemský - 12. a 45. Ryder, 26. Ribeiro. Střely na branku: 32:25. Diváci: 16 839.

Vancouver - Colorado 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka:
18. Higgins. Střely na branku: 22:43. Diváci: 18 890.

Anaheim - San Jose 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
30. Ryan, 46. Selänne, 60. Perry - 31. Clowe. Střely na branku: 28:29. Diváci: 14 780.