Útočník David Krejčí z Bostonu

Útočník David Krejčí z Bostonu | foto: Profimedia.cz

Krejčí asistoval u dvou gólů Bostonu, Washington padl v boji o play-off

• 112
V úterních osmi zápasech NHL se prosadili pouze dva Češi. Centr David Krejčí asistoval (0+2) u vítězství Bostonu 5:2 nad Tampou Bay a střelec Petr Sýkora gólem přispěl k úspěchu New Jersey 2:1 po nájezdech nad Chicagem. V přímém souboji o poslední postupovou pozici do play-off Východní konference Washington padl s Buffalem 1:5.

Hlavní postavou u vítězství Bostonu 5:2 nad Tampou Bay byl kapitán domácích Zdeno Chára.

Češi v NHL

Patrik Eliáš (NJD), 76z. - 70b.(25+45)
Milan Michálek (OTT), 72z. - 57b.(34+23)
Martin Erat (NAS), 67z. - 57b.(18+39)
Radim Vrbata (PHX), 72z. - 56b.(30+26)
T. Fleischmann (FLO), 76z. - 56b.(24+32)
David Krejčí (BOS), 73z. - 55b.(20+35)
Jaromír Jágr (PHI), 67z. - 49b.(18+31)
T. Plekanec (MTL), 76z. - 48b.(15+33)
Václav Prospal (CBS), 76z. - 48b.(13+35)
Jiří Hudler (DET), 75z. - 47b.(23+24)
Jakub Voráček (PHI), 72z. - 41b.(14+27)
Petr Sýkora (NJD), 77z. - 39b.(18+21)
Milan Hejduk (COL), 77z. - 36b.(13+23)
Jiří Tlustý (CAR), 74z. - 36b. (17+19)
Aleš Hemský (EDM), 63z. - 34b.(9+25)

Slovenský reprezentant byl před zápasem dodatečně oceněn za nedávné dosažení mety tisícího startu v NHL (jubilejní duel odehrál v sobotu na ledě Los Angeles) a za první hvězdu byl označen i na konci střetnutí.

Urostlý zadák totiž asistoval u tří branek a výrazně se tak přičinil o výhru Bruins, za které bodoval mimo jiné i český centr David Krejčí (0+2).

"Ocenění a celá oslava byla velice příjemná, ale důležité je se hned přeorientovat na zápas a soustředit se jen na něj," řekl lídr obhájců Stanley Cupu, proti kterým se v dresu Lightning dokázal prosadit jen jediný hráč - Steven Stamkos. Kanadský útočník docílil své 54. a 55. trefy sezony a suverénně kráčí za ziskem Maurice "Rocket" Richard Trophy.

Sýkora skóroval v řádné hrací době, Eliáš uspěl v nájezdech

Útočník Petr Sýkora platil za jediného střelce New Jersey během řádné hrací doby a prodloužení zápasu proti Chicagu. Blackhawks po 65. minutách uhráli na ledě arény Prudential Center remízu 1:1. Český kanonýr při přesilovce z 16. minuty slavil už svou 18. branku sezony.

Petr Sýkora z New Jersey přijímá gratulace spoluhráčů ze střídačky ke gólu v zápase s Chicagem.

O vítězi nakonec rozhodoval až penaltový rozstřel, v jehož třetí sérii se jako první prosadili domácí Patrik Eliáš a chicagský Patrick Sharp. Rozdílovou dvojici nabídla až pátá série, v níž Travis Zajac překonal Corey Crawforda a Andrew Shaw přestřelil branku Martina Brodeura.

Buffalo potvrdilo formu v klíčovém duelu proti Washingtonu

Po nedělní vychytané nule (3:0 proti Minnesotě) se do branky Washingtonu v důležitém střetnutí o play-off s Buffalem postavil opět Kanaďan Braden Holtby, jenž byl nedávno povolán z farmy v AHL na základě zranění Tomáše Vokouna.

Proti rozjetým Sabres, kteří na led arény Verizon Center zavítali s bilancí čtyř výher za sebou, ovšem Holtby vydržel v brance jen do 23. minuty, kdy jej jako třetí v pořadí překonal Thomas Vanek.

Do akce tak naskočil Michal Neuvirth, ani on ale v dalším průběhu neuhájil čisté konto. Krátce po brankářské rošádě sice snížil ztrátu Capitals Alex Sjomin, následně nicméně stříleli góly opět pouze hosté. Ještě v druhé třetině se prosadil Jason Pominville a na konečných 5:1 pro Buffalo upravil skóre v 50. minutě Drew Stafford.

Sabres (86 bodů) tedy s dvoubodovým náskokem vystřídali Capitals (84 bodů) na poslední postupové pozici do play-off Východní konference, oba celky ještě v základní části odehrají pět zápasů.

Pittsburgh na domácím ledě zaváhal s Islanders

Po nedávném debaklu 4:8 s Ottawou se jedni z největších favoritů před blížícím se play-off - hokejisté Pittsburghu - neubránili dalšímu zaváhání, když na domácím ledě padli 3:5 s Islanders.

Penguins zůstali bez bodů, přestože svého soupeře přestříleli 54:25. Hlavním tahounem hostujícího New Yorku byl forvard Frans Nielsen, autor tří bodů (2+1).

Za domácí se dvakrát trefil kanonýr James Neal a dvě asistence přibyly na konto lídra produktivity NHL Jevgenije Malkina. Ruský reprezentant se zlepšil na celkových 99 zápisů, což mu zajišťuje devítibodový odstup na druhého Stevena Stamkose z Tampy Bay.

Toronto - Carolina 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
14. J. Jokinen, 19. Brent, 21. Harrison. Střely na branku: 30:22. Diváci: 19 348.

New Jersey - Chicago 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
16. Sýkora, rozhodující nájezd Zajac - 49. Seabrook. Střely na branku: 22:38. Diváci: 15 074.

Pittsburgh - NY Islanders 3:5 (0:2, 2:3, 1:0)
25. a 56. J. Neal, 22. Kennedy - 4. a 39. Nielsen, 20. Grabner, 33. Okposo, 36. Ullström. Střely na branku: 54:25. Diváci: 18 588.

Washington - Buffalo 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
26. Sjomin - 19. a 50. Stafford, 9. McCormick, 23. Vanek, 38. Pominville. Střely na branku: 45:31. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington 37 minut a 29 sekund, inkasoval dvě branky ze 13 střel a úspěšnost zásahů měl 84,62 procenta. Diváci: 18 506.

Boston - Tampa Bay 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
11. S. Thornton, 36. Seidenberg (Krejčí), 52. Pouliot, 56. Marchand, 60. Peverley (Krejčí) - 6. a 46. Stamkos. Střely na branku: 38:18. Diváci: 17 565.

Montreal - Florida 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
14. Cole, 39. Leblanc - 14. a rozhodující nájezd Wolski, 53. Samuelsson. Střely na branku: 29:36. Diváci: 21 273.

St. Louis - Nashville 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
27. Langenbrunner, 45. Perron, 56. Oshie. Střely na branku: 24:24. Diváci: 19 150.

Minnesota - NY Rangers 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
24. Brodziak, 32. M. Koivu - 12. B. Boyle, 28. Gáborík, 54. Fedotěnko. Střely na branku: 26:32. Diváci: 17 880.