PROTI HVĚZDĚ. Hvězdný křídelník Josh Smith z Atlanty se prosazuje přes české

PROTI HVĚZDĚ. Hvězdný křídelník Josh Smith z Atlanty se prosazuje přes české křídlo Jana Veselého z Washingtonu. | foto: AP

NBA: Pět bodů Veselého jeho týmu nepomohlo. Chicago má nového hrdinu

• 43
Basketbalisté Washingtonu Wizards doma v sobotním duelu NBA nestačili na Atlantu Hawks, padli 92:95. Obdobně jako v předchozím klání s Indianou ztratili vysoký, tentokrát až šestnáctibodový náskok.

Do poslední čtvrtiny šel Washington s polštářem deseti bodů, ve zbývajících dvanácti minutách tohoto utkání však zaznamenal jenom 14 bodů a propadl se do mínusu.

Rozhodovala hostujícího trojka Joe Johnsona 47 sekund před koncem, stejný hráč pak pojistil výhru ze šestek.

V prvních třech částech Johnson nijak nezářil, měl na kontě jen dva body, v té čtvrté si ale připsal 14 bodů - čili jako celý tým Wizards dohromady. Josh Smith má zapsáno 20 bodů.

Domácím vévodili pivotman Nené s 21 body a jedenácti doskoky a rozehrávač Jordan Crawford s 20 body.Třetím dvouciferným střelcem je s deseti body nováček na křídlo Edwin Ubiles, nedávná posila z farmářské D-league.

Jan Veselý v dresu poražených proměnil obě střely z pole a jednu ze dvou šestek,kromě pěti bodů má připsány také tři doskoky, jednu asistenci a jeden zisk. Zaujal především smečí, kdy obral Jeffa Teague a šel sám na koš. Na hřišti strávil 15 minut.

Při přetrvávajících zdravotních potížích Derricka Rose se do hrdiny číslo jedna obsadil jeho spoluhráč z Chicaga Luol Deng. Rodák ze Súdánu rozhodl pro Bulls prodloužení s Torontem Raptors, když s klaksonem dopíchl do koše střelu C. J. Watsona a skóre uzavřel na stavu 102:101. Nejlepšímu týmu ligy získal jubilejní 40. výhru v sezoně a zároveň mu zajistil postup do play-off.

Celkem má Deng na kontě 23 bodů a deset doskoků. Watson rovněž zaznamenal 23 bodů, na 24 bodech a deseti doskocích se zastavil příspěvek Carlose Boozera. Toronto vedli dvacetibodoví James Johnson a José Calderón, španělský rozehrávač má také deset asistencí.

Luol Deng z Chicaga obchází Josého Calderóna z Toronta.

C. J. Watson z Chicaga sleduje, jak dopadne jeho střela z prodloužení proti Torontu.

Luol Deng (vlevo) a Carlos Boozer slaví výhru Chicaga proti Torontu.

Podobně velké chvilky se vyhnuly Chasi Budingerovi z Houstonu Rockets, prodlužované derby s Dallasem Mavericks mohl rozhodnout trojkou s klaksonem. Nepovedlo se, jeho celek prohrál 99:101.

Hvězdami vítězů jsou osvědčení Jason Terry (24 bodů, z toho šest v prodloužení) a Dirk Nowitzki (na metu 31 bodů se posunul dvěma šestkami, které navyšovaly skóre na 101:97). Hosty vedli Goran Dragič (24 bodů) a Luis Scola (19 bodů). Nováček Chandler Parsons má dvanáct bodů (včetně trojky, která posunula duel do prodloužení) a jedenáct doskoků.

Los Angeles Clippers se dostávají z potíží, jejich domácí výhra 101:85 nad Memphisem Grizzlies znamená konec třízápasové sérii neúspěchů. K Blaku Griffinovi (20 bodů a deset doskoků) a Chrisi Paulovi (19 bodů a 13 asistencí) se připojili Randy Foye (18 bodů) a Nick Young (16 bodů).

DeMarcus Cousins ze Sacramenta se k zakončení protlačil přes Jeremyho Tylera z Golden State.

Kalifornské derby otevřených obran zvládli lépe domácí Golden State Warriors, kteří porazili Sacramento Kings 111:108. S rolí střelecké hvězdy se rychle sžil nováček Klay Thompson, který vítězům přinesl osobní rekord 31 bodů. David Lee sahal po triple-double, když k 22 bodům a 14 doskokům zapsal devět asistencí. Hostům nestačilo 28 bodů a 18 doskoků DeMarcuse Cousinse.

Indiana Pacers přehráli Milwaukee Bucks hladce 125:104, když vyhráli všechny čtyři části. Pod kanonádou je nejvýrazněji podepsán náhradník George Hill s 24 body. Hostům nepomohlo ani 22 bodů od Ersana Ilyasovy.

10. Phoenix 48 24 24 50
11. Minnesota 49 23 26 46,9