V ŠANCI. Tomáš Fleischmann z Floridy před brankářem Caroliny Camem Wardem

V ŠANCI. Tomáš Fleischmann z Floridy před brankářem Caroliny Camem Wardem | foto: AP

Fleischmann byl jediným střelcem Floridy v utkání proti Carolině

• 13
Ve středečních pěti zápasech hokejové NHL Češi bodovali pouze v rámci jediného duelu, ve kterém Carolina zdolala Floridu 3:1. V dresu vítězů si asistenci připsal Jiří Tlustý a autorem jediné trefy hostujících Panthers byl produktivní Tomáš Fleischmann.

Po pěti výhrách v řadě hokejisté Floridy narazili na přemožitele, když ve svém druhém startu ve dvou dnech nestačili na domácí Carolinu.

Češi v NHL

Patrik Eliáš (NJD), 73z. - 70b.(25+45)
Martin Erat (NAS), 65z. - 57b.(18+39)
Radim Vrbata (PHX), 71z. - 56b.(30+26)
T. Fleischmann (FLO), 73z. - 53b.(23+30)
Milan Michálek (OTT), 69z. - 52b.(32+20)
David Krejčí (BOS), 69z. - 52b.(20+32)
Jaromír Jágr (PHI), 64z. - 47b.(18+29)
T. Plekanec (MTL), 73z. - 46b.(14+32)
Václav Prospal (CBS), 73z. - 45b.(12+33)
Jiří Hudler (DET), 73z. - 43b.(21+22)
Jakub Voráček (PHI), 69z. - 39b.(14+25)
Petr Sýkora (NJD), 74z. - 38b.(17+21)
Milan Hejduk (COL), 74z. - 35b.(13+22)
Aleš Hemský (EDM), 60z. - 34b.(9+25)

Hurricanes táhl za dvěma body především kapitán Eric Staal, autor dvou gólů. Kanadský útočník nejprve otevřel skóre už po 46 vteřinách hry a v závěrečné třetině ještě upravoval skóre na finálních 3:1, když využil přesilovou hru za asistencí českého forvarda Jiřího Tlustého a beka Joni Pitkänena.

Posledně jmenovaný finský reprezentant se vrátil do akce po tříměsíční pauze zaviněné otřesem mozku a operací kolene a kromě přihrávky si připsal i v pořadí druhou branku Caroliny na průběžných 2:0.

Čestný úspěch Panthers, kterým v 33. minutě připravil domácího gólmana Cama Warda o čisté konto, obstaral Tomáš Fleischmann. Kopřivnický rodák dosáhl už své 23. trefy sezony, čímž si vyrovnal své osobní maximum z ročníku 2009/10. Tehdy ještě oblékal dres Washingtonu.

Buffalo přehrálo Montreal a dotahuje se na play-off

Domácí výhra 3:0 nad Montrealem zajistila hokejistům Buffala vylepšení konta na aktuálních 80 bodů, díky čemuž se dotáhli v tabulce Východní konference na poslední osmé postupové místo v držení rovněž 80bodového Washingtonu.

Brankář Sabres Ryan Miller pochytal všech 34 ran Canadiens a radoval se už z šesté nuly v sezoně. První hvězdou ovšem vyhlášen nebyl poté, co přednost dostal mladý útočník Cody Hodgson.

Posila klubu po nedávné výměně s Vancouverem zaznamenala dvě branky. Kromě Hodgsona se prosadil ještě Jason Pominville.

S šesti střeleckými pokusy proti Millerovi platil za nejaktivnějšího hráče Montrealu centr Tomáš Plekanec. Druhý Čech v kádru kanadského celku, obránce Tomáš Kaberle, vinou zranění v horní části těla do zápasu nenastoupil.

Rangers uspěli v prodloužení nad Detroitem

S rozjetým Pittsburghem (96 bodů) za zády Rangers (99 bodů) nutně potřebují bodovat, aby uhájili své prvenství v Atlantické divizi. Ve středečním domácím představení proti Detroitu svěřenci kouče Johna Tortorelly byli úspěšní. Výhru 2:1 New Yorku v prodloužení trefil kapitán Ryan Callahan.

RADOSTNÝ CHUMEL. Hokejisté New York Rangers slaví vítězství, jejich protivníci z Detroitu zklamaně opouštějí led.

V řádné hrací době se obě gólové akce odehrály v zahajovacím dějství. Hostující Red Wings poslal ve 4. minutě do vedení Henrik Zetterberg, načež v 15. minutě kontroval v přesilovce domácí Brad Richards. Detroitu v zápase chyběla celá řada opor: kapitán Nicklas Lidström, útočníci Darren Helm s Johanem Franzénem a gólmani Joey MacDonald a Jimmy Howard.

Buffalo - Montreal 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
7. a 53. Hodgson, 23. Pominville. Střely na branku: 31:34. Diváci: 18 690.

Carolina - Florida 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
1. a 49. E. Staal (na druhou Tlustý), 31. Pitkänen - 33. Fleischmann. Střely na branku: 39:31. Diváci: 18 680.

NY Rangers - Detroit 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
15. B. Richards, 63. Callahan - 4. Zetterberg. Střely na branku: 34:27. Diváci: 18 200.

Chicago - Vancouver 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
24. P. Kane, 63. Shaw - 1. Hansen. Střely na branku: 37:24. Diváci: 21 275.

Anaheim - St. Louis 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
11. Fowler, 27. Bonino, 48. Smith-Pelly, 55. J. Blake - 7. Schwartz, 13. Backes, 45. Perron. Střely na branku: 22:38. Diváci: 14 494.