OŠETŘENÍ. Budějovickému útočníkovi Michalu Klesovi se věnují kluboví lékaři.

OŠETŘENÍ. Budějovickému útočníkovi Michalu Klesovi se věnují kluboví lékaři. Ránu schytal v ligovém zápase proti Slovácku. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Ten závěr je tragédie, zlobil se budějovický útočník Klesa

• 0
Michal Klesa pokračuje na jaře v dobrých výkonech a dál střílí góly. V nedělním utkání 21. kola fotbalové ligy České Budějovice - Slovácko se trefil ve 14. minutě na 1:0. Po přestávce se trefil ještě jeho parťák Otepka, přesto tým nevyhrál. V posledních čtyřech minutách hosté vyrovnali na 2:2. "Ten závěr je tragédie," reagoval utkání českobudějovický útočník.

Utkání skončilo remízou, i když jste dlouho vedli. Proč?
Neříkám, že jsme hráli nějak excelentně. Z posledních šesti sedmi zápasů to byl možná náš nejhorší výkon. Neudrželi jsme míč, málo jsme hráli. Ale vedli jsme dva nula. Mohli jsme si to v klidu uhrát. Bohužel, během čtyř minut nepohlídáme dvě akce. To je špatné.

Jak jste viděl váš gól?
Byla to jedna z mála akcí, kdy jsme si dali míč na zem. Já jsem to tam stáhnul doprostřed, aby měl prostor Matej Krajčík. Ten dostal míč do lajny, jak jsme to v týdnu trénovali. Přišel centr před branku. Tam šel Kuba Řezníček do souboje a odtud se to odrazilo ke mně. Já jsem si to levou převzal a pravou jsem vystřelil.

Nebude pro vás remíza se Slováckem komplikací?
Trošku jsme si to asi zkomplikovali. Ale máme vše ve svých rukách. Na Baník pět bodů. Mohli jsme mít sedm. Mohlo to být klidnější. Musíme se pokusit odvézt něco z Plzně a pak doma porazit Hradec.