ZASE BEZ VÝHRY. Fotbalisté Bohemians dál čekají na tříbodový zisk, v Edenu s

ZASE BEZ VÝHRY. Fotbalisté Bohemians dál čekají na tříbodový zisk, v Edenu s Hradcem Králové jen remizovali 0:0. Na snímku se snaží domácí Tomáš Borek (vpravo) obejít Radka Hochmeistra. | foto: ČTK

Bohemians 1905 - Hradec 0:0, oslabení Pražané uťali sérii porážek

• 7
Celý druhý poločas utkání s Hradcem Králové odehráli fotbalisté Bohemians 1905 bez vyloučeného útočníka Nešpora, přesto se jim podařilo ukončit sérii osmi porážek za sebou. Na vítězství ovšem čekají už dvanáct kol.

Od předposlední Ostravy dělí Bohemians v tabulce pět bodů. Desátý Hradec neukončil své čekání na gól, neskóroval už 307 minut.

"Dalo by se na jedné ruce spočítat, kolik tam od obou týmů bylo kreativních akcí. Hrajeme proti deseti a dostaneme se do jedné šance, to je strašně málo. Proto musíme být rádi za každý bod," řekl hradecký trenér Václav Kotal.

Fanoušci Bohemians v reakci na sérii proher před výkopem rozvinuli transparent se šmoulou Mrzoutem a nápisem: Nemám rád prohrávat.

Utkání Bohemians 1905 versus Hradec Králové ve videoreportáži

Domácí fotbalisté jako by je chtěli poslechnout a od začátku se snažili si vytvořit tlak. Jenže se dostávali jen k centrům a nepřesným střelám z dálky.

Hradec naopak zlobil z rychlých protiútoků a po jednom z nich musel domácí stoper Lukáš na poslední chvíli zastavovat přihrávku na volného hradeckého útočníka, před kterým zívala prázdná branka.

Domácí byli hodně nabuzení, především pak útočník Nešpor, který už v 8. minutě dostal žlutou kartu za zajetí do brankáře Lindra. O chvíli později se oba znovu dostali do souboje a rozhodčí se ještě pokoušel Nešporovi jen domluvit.

Chvíli před přestávkou se Nešpor potkal s Lindrem znovu tentokráte však v gólové šanci. Ocitl se za zády obrany, jenže gólman Hradce dobře vyběhl a Nešpor mířil mimo. Byl to však jeho poslední fotbalový moment. V poslední minutě první půle totiž ve vzdušném souboji trefil Fukala loktem a červené kartě neunikl.

"Tohle utkání jsme moc chtěli vyhrát, bohužel to změnila 45. minuta a vyloučení," uvedl Jozef Weber, trenér Bohemians. "To byla nedisciplinovanost. Kdyby nechal Fukala hrát, tak se nic nestalo. Tohle je o přemýšlení."

Bohemians tak museli dohrávat celou druhou půli o deseti bez klasického útočníka, na hrot se vysunoval Borek. Hradec se snažil početní výhodu využít, ale dělovku Dvořáka skvěle lapil Sňozík. V 57. minutě poslal trenér Kotal do hry místo stopera Fukala ofenzivně laděného Jedunova, ani to však ke gólu nepomohlo.

Naopak udeřit mohli domácí hráči. Budínský nacentroval a Abraham ve skluzu nasměroval míč jen těsně vedle branky. Krátce na to hezky odcentroval Žižka na zadní tyč, kde nesedla střela z voleje Abrahamovi a Borkův pokus zablokovala hradecká obrana. Poslední šanci Hradce měl Zelený, ale jeho pokus pod břevno vyrazil Sňozík a zápas skončil dělbou bodů.