DŮSLEDNÁ OBRANA. Plzeňský útočník Tomáš Wágner ani jeho spoluhráči se přes

DŮSLEDNÁ OBRANA. Plzeňský útočník Tomáš Wágner ani jeho spoluhráči se přes olomouckou obranu, které opět velel Aleš Škerle, vůbec neprosadili. | foto: Jaromír Pech, MAFRA

Plzeň - Olomouc 0:4, mistr místo sprintu za Spartou ostudně zaváhal

• 238
Obhajoba titulu se fotbalistům Viktorie Plzeň pořádně vzdálila. Ve 20. kole je zaskočila Olomouc, která úřadujícímu šampionovi uštědřila debakl 4:0. O góly se postarali Navrátil, Schulmeister, Varadi a Podaný.

Utkání Plzeň versus Olomouc ve videoreportáži

Plzeň naposledy prohrála o čtyři góly v březnu 2010 v Mladé Boleslavi, doma stejným rozdílem padla naposledy v březnu 2008 s Ostravou. Horší porážku pak zaznamenala naposledy v dubnu 2006 rovněž s Ostravou.

"Nezasloužili jsme si ani bod, protože Olomouc byla jasně lepší. Hlavně ve druhém poločase jsme jí lehce dovolili o výsledku rozhodnout," zlobil se plzeňský trenér Pavel Vrba.

Plzeň přitom začala aktivně a vytvořila si tři nadějné šance, ale Pilař, Ďuriš ani Darida neuspěli.

Až ve 22. minutě se poprvé směrem dopředu předvedla Olomouc, když po zaváhání domácí defenzivy málem překvapil Pavlíka z těžkého úhlu Ordoš.

Domácí před přestávkou viditelně znervózněli a začali kazit přihrávky. Hostujícího brankáře Zlámala vylekal jen Daridův přízemní pokus z šestnácti metrů, který míříl těsně vedle pravé tyče.

Po změně stran šli překvapivě do vedení hosté. V 53. minutě totiž laxní bránění Plzně potrestal po šikovném přistrčení Varadiho technickou střelou do pravého horního rohu Navrátil.

Domácí poté vrhli všechny síly dopředu a po Pilařově přihrávce pod sebe nikým neatakovaný Petržela z malého vápna nepochopitelně překopl branku.

Hosté od té chvíle využívali okénka v obraně Plzně k nebezpečným protiútokům. Po centru Varadiho z levé strany hlavičkoval v 57. minutě Ordoš ve stoprocentní šanci jen do padajícího Pavlíka.

Vzápětí na druhé straně prostrčil Petržela balon šikovně za obranu nabíhajícímu Rajtoralovi, ten však neprostřelil vybíhajícího Zlámala.

Nejrušnější pasáž zápasu ozdobil v 60. minutě po přečíslení tří na dva krásnou střelou z pravého rohu šestnáctky Schulmeister a trefou na 2:0 oslavil šestadvacáté narozeniny.

Plzeň se i přes nepříznivý vývoj nadále tlačila dopředu, brzdila ji však nepřesná zakončení.

Navíc ji definitivně srazil na kolena v 73. minutě třetí inkasovaný gól, který zaznamenal přesnou střelou pod břevno aktivní Varadi.

Zmar domácích ilustroval deset minut před koncem Petržela, jenž zblízka zahodil další obrovskou příležitost, a v 89. minutě dokonal plzeňský debakl povedenou trefou k levé tyči střídající Podaný.

"V žádném případě jsem něco takového nečekal. Před zápasem by pro nás byl i bod úspěchem. Především za výkon ve druhém poločase je náš vítězství zasloužené. V Plzni jsem hrál i trénoval a jsem teď z toho trochu naměkko," prohlásil olomoucký kouč Petr Uličný.