TO SE NEPOVEDLO. Nick Young z Washingtonu v nevydařený moment.

TO SE NEPOVEDLO. Nick Young z Washingtonu v nevydařený moment. | foto: AP

• 19
Že jsem radši nesmečoval, musel si nejspíš vyčítat washingtonský basketbalista Nick Young. Ve středečním zápase zámořské NBA se totiž ukázkově ztrapnil: při úniku sám na koš minul nejen obroučku, ale i celou desku...

Ukázková minela, která činí jakýkoli jiný nepovedený pokus o střelu omluvitelným, se podařila v prvním poločase utkání mezi Wizards a slavnými hosty Los Angeles Lakers.

Domácí v tu chvíli prohrávali 35:42, a tak by se jim dva body náramně hodily. Nedošlo na ně. Do poločasu odstup Lakers naopak narostl až do stavu 49:64.

Naštěstí pro Younga však Wizards ještě stihli duel otočit a zvítězili 106:101, takže vzpomínat se bude spíš na slavné vítězství.

A Young? Jeho chuť střílet neumdlela, do konce zápasu stihl nasbírat 19 bodů. Byl sice nejlepším střelcem vítězů, ovšem nepřesný nájezd byl jen jedním z jeho dvanácti neúspěšných zakončení.

O sebevědomí muže s číslem 1 na dresu není třeba mít obavy.