Jako obr vypadal Carl Hagelin z NY Rangers (uprostřed) před brankou Bostonu.

Jako obr vypadal Carl Hagelin z NY Rangers (uprostřed) před brankou Bostonu. Jeho útoku čelí Greg Zanon a brankář Tim Thomas. | foto: Reuters

Krejčí skóroval za Boston, Sýkora v 1000. zápase v NHL výhru neslavil

• 31
V prvním ze sedmi nedělních zápasů hokejové NHL Rangers na domácím ledě porazili 4:3 Boston a s celkovým ziskem 91 bodů se posunuli do čela ligové tabulky. V dresu hostujících Bruins se jedním gólem prezentoval David Krejčí. Jubilejní 1000. zápas kariéry v NHL pro Petra Sýkoru nebyl vítězným, když se po fotbalovém výsledku 1:0 nad New Jersey radovali Islanders.

Z posledních šesti zápasů Rangers pokaždé bodovali a čtyřikrát z toho byla výhra, naposledy v neděli po výsledku 4:3 proto Bostonu. Obhájce Stanley Cupu svěřenci kouče Johna Tortorelly porazili už popáté za sebou.

Češi v NHL

Patrik Eliáš (NJD), 64z. - 61b.(21+40)
Radim Vrbata (PHX), 65z. - 54b.(30+24)
T. Fleischmann (FLO), 65z. - 47b.(20+27)
Martin Erat (NAS), 57z. - 47b.(14+33)
Milan Michálek (OTT), 62z. - 46b.(29+17)
David Krejčí (BOS), 61z. - 46b.(17+29)
Jaromír Jágr (PHI), 55z. - 44b.(17+27)
T. Plekanec (MTL), 65z. - 42b.(12+30)
Václav Prospal (CBS), 65z. - 41b.(11+30)
Jiří Hudler (DET), 65z. - 39b.(20+19)
Milan Hejduk (COL), 66z. - 34b.(13+21)
Jakub Voráček (PHI), 63z. - 34b.(11+23)
Petr Sýkora (NJD), 65z. - 34b.(15+18)

New York s celkovým ziskem 91 bodů suverénně kraluje Východní konferenci a zároveň už i celé soutěži, když o jeden zápis předčil lídra Západu z Vancouveru.

Proti Bruins šli Blueshirts v zápase celkově třikrát do vedení. První dva trháky ještě hosté dokázali umazat, na trefu Dereka Stepana z 53. minuty už ale nenašli odpověď.

Jedním ze tří úspěšných střelců Bostonu proti Henriku Lundqvistovi byl i český útočník David Krejčí, jenž v 52. minutě vyrovnával na průběžných 3:3. Šternberský rodák bodoval již ve třetím startu za sebou.

Islanders překazili Sýkorovi oslavy jubilejního startu v NHL

Po Václavu Prospalovi z Columbusu a svém parťákovi z New Jersey Patriku Eliášovi se v pořadí třetím českým hokejistou, jenž se v letošní sezoně dočkal jubilejního 1000. startu ve slavné soutěži, stal kanonýr Petr Sýkora.

Celkově je pětatřicetiletý pravý křídelní útočník již osmým českým rodákem s danou cifrou na kontě poté, co napodobil Romana Hamrlíka (1366 zápasů), Jaromíra Jágra (1327), Bobby Holíka (1314), Radka Dvořáka (1183), Petra Svobodu (1028) a zmiňované duo Prospal (1043) - Eliáš (1025).

Plzeňský rodák velkého okamžiku své zámořské kariéry dosáhl na ledě arény Nassau Veterans Memorial Coliseum, domovském stánku Islanders.

V průběhu duelu Sýkora dvakrát vypálil na brankáře Anderse Nilssona, stejně jako jeho spoluhráči ale nebyl úspěšný. Mladý Švéd pochytal všech 24 ran Devils, a když na druhé straně veterána Martina Brodeura překonal v 23. minutě Kyle Okposo, byl z toho fotbalový výsledek 1:0 pro New York.

Flyers stačilo na výhru jednou překonat Neuvirtha

Poprvé od ledna se hokejisté Philadelphie radovali z navazujících výher poté, co na čtvrteční triumf 6:3 nad Islanders navázali nedělním úspěchem 1:0 na ledě Washingtonu. Pod jedinou branku v síti českého gólmana domácích Capitals Michala Neuvirtha se podepsal útočník Eric Wellwood, jenž v 28. minutě změnil směr střílené přihrávky Pavla Kubiny.

Washingtonský gólman Michal Neuvirth se snaží vyhlížet puk přes clonícího Maxima Talbota z Philadelphie. Pomáhá mu Mathieu Perreault.

Flyers dokázali vymazat ofenzivu Washingtonu na čele se sedmi střeleckými pokusy Alexe Ovečkina, přestože jim v sestavě chyběli dva stabilní beci Kimmo Timonen a Andrej Meszároš. Bezchybný výkon doložený 34 zákroky totiž předvedl gólman Ilja Bryzgalov, jenž tak dosáhl na své třetí čisté konto sezony a 26 kariéry v NHL.

Za nejpilnějšího střelce vítězných Flyers platil se čtyřmi pokusy veterán Jaromír Jágr, který se po zápase v útrobách arény Verizon Center na chvíli setkal s hráčem basketbalové NBA Janem Veselým z Washington Wizards.

Colorado uspělo v Minnesotě, kapitán Hejduk hrál až 4. útok

Kromě Ilji Bryzgalova z Philadelphie se v neděli čistým kontem mohl pochlubit také další ruský gólman Semjon Varlamov, jenž 30 zásahy pomohl Coloradu k triumfu 2:0 z domácího prostředí Minnesoty.

Oba góly utkání vstřelil už v zahajovací třetině útočník Jamie McGinn, nedávná posila Avalanche po výměně ze San Jose. Pouze necelých devět minut strávil na ledě kapitán vítězů Milan Hejduk, jehož kouč Joe Sacco zařadil až do čtvrtého útoku.

Šestatřicetiletý veterán se v předchozích jedenácti sezonách za sebou vždy dostal přes hranici 20 branek. Letos má na kontě zatím 13 zásahů, když ten poslední slavil 10. února proti Carolině.

Výsledek:

New York Rangers - Boston 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
6. Stralman, 7. Hagelin, 44. Gáborík, 53. Stepan - 8. Pouliot, 22.
Caron, 52. Krejčí. Střely na branku: 17:32. Diváci: 18 200.

New York Islanders - New Jersey 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka:
23. Okposo. Střely na branku: 25:24. Diváci: 16 250.

Detroit - Chicago 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
7. Kronwall - 4. Sharp, 39. P. Kane. Střely na branku: 24:18. Diváci: 20 066.

Florida - Ottawa 4:2 (0:2, 3:0, 1:0)
21. Goc, 23. Barch, 32. Samuelsson, 59. Skille - 14. Cowen, 19. Ch. Neil. Střely na branku: 28:25. Diváci: 15 811.

Calgary - Dallas 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
28. Glencross, 48. Iginla - 35. Eriksson, 39. Ryder, rozhodující sam. nájezd Benn. Střely na branku: 38:40. Diváci: 19 289.

Washington - Philadelphia 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka:
28. Wellwood (Kubina). Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celé utkání, inkasoval jeden gól z 23 střel a úspěšnost zásahů měl 95,65 procenta. Střely na branku: 34:23. Diváci: 18 506.

Minnesota - Colorado 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
2. a 9. McGinn. Střely na branku: 30:36. Diváci: 17 354.