Budějovický stoper Tomáš Řepka dobíhá míč před jabloneckým záložníkem Markem

Budějovický stoper Tomáš Řepka dobíhá míč před jabloneckým záložníkem Markem Jarolímem. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Jablonec - Budějovice 1:1, Lafatův 20. gól na výhru nestačil

• 13
Od chvíle, kdy Tomáš Řepka nastupuje za České Budějovice, tak mužstvo neprohrálo. V 19. kole první fotbalové ligy získalo bod na horké půdě v Jablonci za remízu 1:1. Za domácí se trefil Lafata, na jeho 20. gól v ročníku ještě v první půli odpověděl Řezníček.

Utkání Jablonec versus České Budějovice ve videoreportáži

České Budějovice získaly na jaře už pět bodů a unikají ze sestupového pásma. Je evidentní, že se mužstvo zvedlo Řepkovým příchodem. Osmatřicetiletého veterána totiž v zimě ve Spartě  nechtěli. Ta má na jaře horší bilanci než Budějovice...

Budějovice daly v Jablonci gól po sedmi letech a navázaly na předchozí remízu v Olomouci a výhru nad Bohemians. I když prohrávaly, nesložily se a dokázaly vyrovnat. A vůbec nehrály podružnou roli.

"Pro nás je bod velice cenný. V Jablonci dokáže bodovat málokdo," řekl českobudějovický trenér František Cipro.

Jablonec po minulé remíze na hřišti předposlední Ostravy ztratil další body s týmem ze spodku tabulky a na pohárovou příčku mu chybí už pět bodů.

"Remíza pro nás nemá význam, chtěli jsme vyhrát. Z mé strany je silná nespokojenost, je to zásadní komplikace v našem boji o poháry, takhle se o něj nehraje. Budějovicím bod pomůže, nám plány hatí. Ani nezasloužili vyhrát," zlobil se jablonecký trenér František Komňacký.

Jihočeši začali proti soupeři, který jim v předchozích dvou zápasech nasázel deset branek, poměrně aktivně, možná i proto očekávaný jablonecký nápor vyzněl do ztracena. Ze solidního nástupu Dynamo vytěžilo dokonce první větší šanci, Sandrovu střelu z úhlu musel v 19. minutě vyrazit Špit.

Hostující obrana v čele se zkušenými stopery Řepkou a Lengyelem poprvé povolila až v polovině úvodního dějství, Jarolím ale v dobré pozici hlavičkoval mimo. V 28. minutě už Baumit otevřel skóre.

Lafata si na hranici vápna narazil míč se spoluhráčem a brankář Daněk se na tečovanou přízemní střelu natahoval marně. Jablonecký kanonýr dal jubilejní 20. gól v sezoně a proti svému bývalému klubu se trefil v pátém utkání po sobě.

Vzápětí hostující gólman svůj tým hodně podržel, když tváří v tvář vychytal Filipa Nováka. Jihočeši se z inkasované branky oklepali a devět minut před pauzou zaslouženě srovnali. Sandro vysunul do strany Otepku a jeho nadýchaný centr proměnil přesnou hlavičkou k tyči Řezníček. Třiadvacetiletý útočník se dočkal první trefy v českobudějovickém dresu a Dynamo díky němu v Jablonci skórovalo po dlouhých 486 minutách.

Jablonec, či Budějovice?

Pokud fandíte jednomu z týmů, podpořte ho ve sčítání fanoušků.

Domácí se otřepali až po přestávce. Po hodině hry se ocitl ve velké šanci u penaltového bodu Lafata, míč mu ale sjel po noze a skončil vedle.

Hosté pochopili, že domácí tým nemá svůj den a že by si ze Střelnice mohli po čtyřech předešlých porážkách odvézt body.

Po zmatcích v domácí obraně prostrkával Krajčík míč na Řezníčka a Severočeši jen s vypětím sil odvrátili na roh. Nervózně hrající Jablonec dělal chyby, ztrestat je ale nedokázali Javorek ani v 72. minutě Němec, jehož ránu zastavila obrana.

Domácí riskantně otevřeli hru a mohli být rádi, že Dynamo prováhalo několik nadějných brejků. "Myslím si, že to nebyl špatný zápas. Možná jsme neměli procentuálně takové držení míče jako Jablonec, ale při troše štěstí jsme mohli vyhrát. Ve druhém poločase Jablonce hru otevřel. Chodili jsme do přečíslení, mohli jsme brejky řešit lépe, ale to bych chtěl asi už moc," dodal Cipro.