ČESKÝ SOUBOJ. Patrik Eliáš z New Jersey zakončuje za záda bezmocného gólmana

ČESKÝ SOUBOJ. Patrik Eliáš z New Jersey zakončuje za záda bezmocného gólmana Washingtonu Michala Neuvirtha. | foto: AP

Eliáš překonal Neuvirtha, Dvořák s Vincourem vystříleli Dallasu výhru

• 20
Po sérii tří vyhraných zápasů hokejisté Washingtonu s Michalem Neuvirthem v brance narazili, když na domácím ledě padli 0:5 s New Jersey. Za Devils se mimo jiné prosadil (1+1) i lídr produktivity Čechů v NHL Patrik Eliáš. Dařilo se rovněž Radku Dvořákovi s Tomášem Vincourem, kteří se gólově podíleli na vítězství Dallasu 3:1 v Edmontonu.

Neuvirth proti New Jersey nastupoval jako jednička Washingtonu už ve čtvrtém utkání za sebou poté, co na konci února po dvou nevydařených duelech Tomáše Vokouna svého zkušenějšího krajana nahradil.

Češi v NHL

Patrik Eliáš (NJD), 63z. - 61b.(21+40)
Radim Vrbata (PHX), 64z. - 54b.(30+24)
Milan Michálek (OTT), 61z. - 46b.(29+17)
T. Fleischmann (FLO), 63z. - 46b.(20+26)
Martin Erat (NAS), 56z. - 46b.(14+32)
Jaromír Jágr (PHI), 54z. - 44b.(17+27)
David Krejčí (BOS), 59z. - 44b.(16+28)
T. Plekanec (MTL), 64z. - 42b.(12+30)
Václav Prospal (CBS), 64z. - 41b.(11+30)
Jiří Hudler (DET), 64z. - 39b.(20+19)
Milan Hejduk (COL), 64z. - 34b.(13+21)
Jakub Voráček (PHI), 62z. - 34b.(11+23)
Petr Sýkora (NJD), 64z. - 34b.(15+18)

Na souboj s Devils ovšem třiadvacetiletý talent české brankářské školy nebude vzpomínat vůbec v dobrém poté, co z 20 střel soupeře pětkrát inkasoval. V hostujícím dresu se dařilo zejména kapitánovi Zachu Parisemu. Americký reprezentant nastřílel hattrick, přesto mu ale po zápase rovněž do smíchu nebylo.

V průběhu druhé hrací části jej totiž tvrdě atakovali hned dva hráči domácího Washingtonu najednou, Matt Hendricks s Brooksem Laichem, a Parise se zraněním v obličeji v utkání dále nepokračoval. Po jeho odchodu do kabin se však ještě v 36. minutě při hře v oslabení prosadil Patrik Eliáš a New Jersey s bezchybným Johanem Hedbergem v brance si náskok 5:0 pohlídalo až do konce.

Dvořák s Vincourem skórovali na ledě Edmontonu

Útočníci Radek Dvořák se svým čtvrtým gólem sezony a Tomáš Vincour se svou pro změnu třetí trefou v ročníku otevřeli brankový výčet utkání mezi domácím Edmontonem a Dallasem. Stars se díky české dvojici ujali vedení v prostřední hrací části.

GÓLOVÁ RADOST. Radek Dvořák z Dallasu kříčí radostí. Právě vstřelil branku soupeřům Edmontonu.

Stav 0:2 pak v aréně Rexall Place vydržel až do času 58:32, kdy se do prázdné branky Oilers trefil Michael Ryder. Poslední slovo ale přeci jen patřilo ještě domácím, když pouhých třicet vteřin před vypršením řádné hrací doby vzal nulu brankáři Kari Lehtonenovi forvard Sam Gagner. Asistenci na čestném zásahu Edmontonu si připsal Aleš Hemský.

Michálek byl jediným střelcem Ottawy

Běžela 16. minuta utkání mezi Ottawou a Chicagem, když bezbrankový stav ukončil český útočník domácích Senators Milan Michálek.

Rodák z Jindřichova Hradce dosáhl už své 29. branky sezony a pokračuje tak v navyšování svého osobního střeleckého maxima (v minulosti Michálek za jednu sezonu nastřílel maximálně 26 gólů - 2006/07 v dresu San Jose).

V 26. minutě ovšem vyrovnal Bryan Bickell a v 30. minutě využil přesilovou hru k obratu skóre bývalý forvard Ottawy Marián Hossa.

Jeho 27. střelecký zápis sezony zůstal posledním v duelu a rozhodl tedy o vítězství hostujících Blackhawks, v jejichž dresu si 25 zákroků připsal gólman Ray Emery - další bývalý hráč Ottawy.

Detroit nedal šanci Minnesotě

Hokejisté Detroitu si hladce poradili s Minnesotou, která opouštěla Joe Louis Arénu s debaklem 0:6. V ofenzivě se dařilo hlavně Valtteri Filppulovi (2+1) a Henriku Zetterbergovi (1+2), český útočník Jiří Hudler zůstal tentokrát bez bodu.

Gólman Jimmy Howard na své šesté čisté konto sezony, jedenácté kariéry v NHL, potřeboval 19 zákroků. Red Wings nakročili za výhrou už po 35 vteřinách hry, kdy otevřel skóre zmiňovaný Filppula.

Washington - New Jersey 0:5 (0:3, 0:2, 0:0)
12., 18. a 24. Parise (na první Eliáš), 19. Zubrus, 36. Eliáš.