Michal Neuvirth nastupuje k utkání NHL.

Michal Neuvirth nastupuje k utkání NHL. | foto: AP

Brankář Neuvirth v NHL vychytal Washingtonu třetí vítězství za sebou

• 50
Po nedávných třech navazujících porážkách Washingtonu, v nichž od začátku nastupoval Tomáš Vokoun a z toho dvakrát byl v průběhu střídán, dostává na postu jedničky aktuálně přednost Michal Neuvirth. Mladší český gólman se šance chytl a v úterý vychytal Capitals už naopak třetí výhru za sebou, když po gólu Alexe Ovečkina z prodloužení domácí uspěli 3:2 nad Islanders.

Díky 22 zákrokům proti celkovým 24 střeleckým pokusům Islanders byl Neuvirth vyhlášen třetí hvězdou utkání. Před rodákem z Ústí nad Labem dostali přednost jen autor rozhodující trefy, kapitán Washingtonu Alex Ovečkin, a dvougólový střelec z řádné hrací doby Troy Brouwer.

Češi v NHL

Patrik Eliáš (NJD), 61 z. - 58 b. (19+39)
Radim Vrbata (PHX), 63 z. - 53 b. (30+23)
T. Fleischmann (FLO), 62 z. - 46 b. (20+26)
Martin Erat (NAS), 56 z. - 46 b. (14+32)
Milan Michálek (OTT), 60 z. - 45 b. (28+17)
Jaromír Jágr (PHI), 53 z. - 42 b. (16+26)
T. Plekanec (MTL),  63 z. - 42 b. (12+30)
David Krejčí (BOS), 58 z. - 41 b. (13+28)
Jiří Hudler (DET), 63 z. - 39 b . (20+19)
Václav Prospal (CBS), 63 z. - 39 b. (11+28)
Milan Hejduk (COL), 63 z. - 34 b. (13+21)
Jakub Voráček (PHI), 61 z. - 34 b. (11+23)
Petr Sýkora (NJD), 62 z. - 33 b. (15+18)

Na zisk dvou bodů a prodloužení vítězné série Capitals na tři zápasy v řadě to ovšem dlouho z pohledu domácích fanoušků nevypadalo. Brankový výčet duelu totiž hosté z New Yorku otevřeli už v 5. minutě a skóre 0:1 vydrželo až do úvodu třetího dějství. Islanders navíc v 43. minutě udeřili podruhé, když svou 27. branku slavil kanonýr Matt Moulson.

V útoku Washingtonu ale nechyběl zmiňovaný Brouwer, jenž prožil mimořádný zápas. V čase 56:31 prvním gólem domácích vykřesal jiskru naděje a v čase 59:34 si vše zopakoval a poslal střetnutí do prodloužení, v jehož druhé minutě završil skvělý obrat týmu z hlavního města USA Ovečkin.

"Jsou to pro nás důležité dva body. Brankář soupeře byl skvělý. Každý to mohl vidět, že jsme ho mohli překonat jen po skvělé kombinaci," vyzdvihl trenér vítězů Dale Hunter výkon hostujícího Jevgenije Nabokova.

Ottawa s nováčkem v brance dobyla arénu Bostonu

Teprve 20letý Robin Lehner nastoupil v úterý ke svému druhému letošnímu startu v NHL a vychytal svou druhou výhru navíc ozdobenou o čisté konto. Ottawa uspěla fotbalovým výsledkem 1:0 na ledě Bostonu, který porazila vůbec poprvé z pěti pokusů v aktuální sezoně.

V neděli Lehner, jenž byl nedávno povolán z farmy v AHL po nešťastném zranění týmové jedničky Craiga Andersona, vychytal výhru 5:2 proti Islanders a na základě toho byl nasazen i proti obhájcům Stanley Cupu.

Ti na mladíka v brance Senators vyslali 32 puků, žádný ovšem neskončil v síti a Lehner slavil své premiérové čisté konto v NHL.

O jediný gól duelu se postaral v 15. minutě ve velké formě hrající Erik Karlsson. Suverénní lídr produktivity mezi obránci využil přesilovou hru za asistencí Milana Michálka a Jasona Spezzy.

Jágrův tým se neprosadil proti San Jose

Podruhé v krátké době zůstali hokejisté Philadelphie bez gólu. Ve čtvrtek 23. února padli na ledě Edmontonu 0:2 a podobně dopadli i v úterní návštěvě domácího stánku San Jose.

SOUBOJ U MANTINELU. Jaromír Jágr z Philadelphie zápolí o kotouč, vyzrát se na něj pokouší Marc-Edouard Vlasic ze San Jose.

Sharks před svým publikem uhráli nejtěsnější výhru 1:0, když už ve 2. minutě skóroval Ryane Clowe. Domácí brankář Antti Niemi na své páté čisté konto sezony potřeboval 26 zákroků.

Los Angeles přehrálo Minnesotu

Z posledních sedmi představení Los Angeles hned pět z nich prohrálo, dvě zbývající výhry se však zrodily po shodném skóre 4:0. Po Chicagu totiž naposledy Kings takto přehráli i domácí Minnesotu.

Brankář Jonathan Bernier pochytal všech 26 ran Wild a o góly hostí se postarali Justin Williams, Dwight King, Jordan Nolan a Anže Kopitar.

Boston - Ottawa 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka:
15. Karlsson (M. Michálek). Střely na branku: 32:38. Diváci: 17 565.

Toronto - Florida 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)
31. Kessel, 49. Kuljomin, 58. Lupul - 3. a 34. Santorelli (na druhou Fleischmann), 1. Goc, 45. Garrison, 50. Weiss. Střely na branku: 31:23. Diváci: 19 420.

Washington - NY Islanders 3:2 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
57. a 60. Brouwer, 62. Ovečkin - 5. Bailey, 43. Moulson. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celé utkání, inkasoval dvě branky z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 91,67 %. Střely na branku: 34:24. Diváci: 18 506.

Carolina - Nashville 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)
26. McBain, 34. E. Staal, 38. Brent, 42. Allen - 3. C. Smith,
33. C. Wilson, 43. G. Bourque. Střely na branku: 33:29. Diváci: 13 595.

Columbus - Detroit 2:5 (1:1, 0:0, 1:4)
7. Nash, 43. MacKenzie - 5. Franzén (Kindl), 44. Kronwall, 49. Zetterberg, 50. Mursak, 54. Filppula. Střely na branku: 30:25. Diváci: 14 333.

Tampa Bay - Montreal 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky
: 9. Stamkos, 21. A. Hall - 17. Desharnais. Střely na branku: 22:24. Diváci: 18 878.

Minnesota - Los Angeles 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)
1. Justin Williams, 10. King, 19. Kopitar, 36. Nolan.
Střely na branku: 26:15. Diváci: 17 317.

Phoenix - Vancouver 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
50. a rozhodující nájezd Ray Whitney - 15. Edler.
Střely na branku: 35:40. Diváci: 16 691.

San Jose - Philadelphia 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)