Slávista Jan Blažek (vlevo) se snaží odpoutat od teplického Aldina Čajiče.

Slávista Jan Blažek (vlevo) se snaží odpoutat od teplického Aldina Čajiče. | foto: Stanislav Peška, ČTK

Slavia - Teplice 0:0, vstřelit gól bylo nad síly obou soupeřů

• 156
V dohrávce 18. kola fotbalové ligy domácí Slavia remizovala s Teplicemi 0:0 a v tabulce zůstala na desáté příčce. Severočeši jsou nadále sedmí. Nejblíž ke gólu měl v 84. minutě domácí Škoda. Záživný fotbal se v pražském Edenu nehrál.

Slavia tak prodloužila sérii bez vítězství na pět utkání, Teplice na tři.

Slávisté zápas začali nadějnou akcí Hurky, po jehož centru nabíhající Blažek jen o krůček na míč nedosáhl, ale to bylo na dlouhé minuty od domácích všechno. Nijak neoslňovali ani Tepličtí, kteří se v úvodu zápasu zmohli jen na nepovedený střelecký pokus Ljevakoviče a slabou hlavičku Matuly.

Až po čtvrthodině se domácí blýskli utěšenou akcí, z pravého křídla odcentroval Blažek a Škoda v odvážném vzdušném souboji s gólmanem Grugarem střílel hlavou vedle.

V těch chvílích už však byli lepší hosté, kteří přesněji kombinovali, a tak se víc hrálo na polovině Slavie. Tu brzdila hlavně nepřesná rozehrávka, hodně míčů domácích končilo na teplických kopačkách.

Utkání Slavia versus Teplice ve videoreportáži

Po půlhodině se slávisté přece jen zlepšili, hosté domácí pásmo až příliš snadno vyklidili a pět minut před přestávkou se teplický kouč Rada musel rozčilit na Mahmutoviče, který mezi slávistickými stopery chodil jak šafář.

I druhý poločas odstartovali domácí nadějně, do slibné pozice se dostal Trubila, ale jeho střelu z úhlu odvrátil jeden z teplických zadáků. Za chvíli sice míč byl v teplické síti, ale gól neplatil, protože střelec Škoda fauloval Lukáše.

Pětadvacet minut před koncem vnesl do ofenzivy domácích oživení pohyblivý Vlček, na opačné straně hřiště se po chvíli ukázal přesnou střelou teplický Dolejš, ale brankář Čontofalský byl na místě. Znatelná převaha Slavie pokračovala, hosté odpovídali brejky, avšak gólová šance nepřicházela ani na jedné straně.

Do té se po hezké kombinační akci dostal až šest minut před koncem domácí Škoda, ale gólman Grigar střelu zblízka pohotově kryl.

Slavia tak remizovala bez branek stejně jako v minulém kole v Příbrami a Edenem se opět nesl vzkaz trenérovi Františku Strakovi: "Straka, ven!"

"První poločas byl hodně nervózní, bylo vidět, že hrajeme první zápas doma. Druhý poločas už byl o něčem jiném. Bylo to to samé jako v Příbrami, z šesti bodů máme jen dva," litoval Straka. "Budeme dál pracovat na tom, abychom vylepšili koncovku. Defenziva až na maličkosti byla velice dobrá."

Teplický trenér Petr Rada viděl zápas dvou rozdílných poločasů: "V prvním jsme až na prvních pět minut, kdy jsme se rozkoukávali, hráli aktivně. Napadali jsme soupeře, snažili jsme se být aktivní směrem dopředu."

Připustil, že po změně stran už hosté příliš nebezpeční nebyli. "Slavia zvýšila důraz, aktivně napadala a my jsme se 25 minut nemohli dostat do hry. Po tom domácím zápase s Plzní, kdy jsme dostali čtyři góly, nás podržel brankář Grigar, který v závěru chytil stoprocentní gól. Celkově je to asi zasloužená dělba bodů."

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37