ROZHODL. Cristiano Ronaldo dal jediný gól Realu Madrid a zařídil vítězství na

ROZHODL. Cristiano Ronaldo dal jediný gól Realu Madrid a zařídil vítězství na hřišti Vallecana. | foto: Reuters

Ronaldo se trefil patičkou a Real drží před Barcelonou solidní náskok

• 34
Efektní patička Cristiana Ronalda rozhodla o vítězství Realu Madrid na hřišti Raya Vallecana 1:0. Real vyhrál ve španělské lize podeváté za sebou a dál vede soutěž o deset bodů před Barcelonou, která vybojovala vítězství 2:1 na stadionu Atlétika Madrid.

Barcelona šla v Madridu ve 36. minutě do vedení, když obránce Dani Alves založil akci, kterou také zblízka sám zakončil po Fabregasově přesném pasu. Domácí ale dokázali v úvodu druhého poločasu vyrovnat - po rohovém kopu se prosadil útočník Radamel Falcao.

Poslední slovo si ovšem vzali Katalánci, konkrétně jejich nejlepší střelec Lionel Messi. Devět minut před koncem rozhodl Messi, když nepočkal na písknutí rozhodčího a překvapivě poslal míč ze standardní situace ke vzdálenější tyči, zatímco brankář Thibaut Courtois si rovnal zeď u druhé.

Barcelonští tak navázali na drtivou výhru nad Valencií, na vedoucí Real však dál ztrácejí deset bodů a do konce sezony zbývá čtrnáct kol.

První vzájemný zápas Vallecana a Realu skončil debaklem nováčka 2:6, tentokrát nebyl tak jednoznačný. Zaujmout však stačil i jediný gól, Ronaldo se po rohu dostal k míči zády k brance a tvrdou ranou patičkou prostřelil hned několik protihráčů.

Podívejte se na Ronaldův efektní gól:

Villarreal uhrál remízu 2:2 s Athletikem Bilbao. Doma vedl po brance Marcose Senny už od desáté minuty, jenže po hodině hry hosté rychle zápas otočili díky gólům Fernanda Llorenteho a Markela Susaety.

Bod zajistil trápící se "Žluté ponorce" útočník Nilmar svým prvním gólem po pěti měsících.

Výsledky 25. kola:
Villarreal - Bilbao 2:2
(10. Senna, 68. Nilmar - 62. Llorente, 66. Susaeta), Vallecano - Real Madrid 0:1 (54. Ronaldo), Betis Sevilla - Getafe 1:1 (51. Molina - 55. vlastní Dorado), Santander - Gijón 1:1 (74. Stuani z pen. - 43. Barral), Málaga - Zaragoza 5:1 (45.+1 Seba Fernández, 67. vlastní Da Silva, 77. Demichelis, 79. Isco, 88. Rondón - 23. Aranda), Espaňol Barcelona - Levante 1:2 (75. Uche - 24. Valdo, 89. R. Suárez), Pamplona - Granada 2:1 (26. Nekúnam, 29. Lekič - 30. Mikel Rico), San Sebastian - Mallorca 1:0 (79. Agirretxe), Valencie - FC Sevilla 1:2 (25. Tino Costa - 36. Medel, 70. Navas), Atlético Madrid - FC Barcelona 1:2 (49. Falcao - 36. Alves, 81. Messi).