GÓL? Ne, obránce Columbusu James Wisniewski zachytil puk opravdu na poslední

GÓL? Ne, obránce Columbusu James Wisniewski zachytil puk opravdu na poslední možnou chvíli | foto: www.nhl.com

• 5
Hokejisté St. Louis si musí připadat jako totální nešťastníci. V utkání na ledě Columbusu nejprve neproměnili vyloženou šanci a pak inkasovali gól v poslední setině vteřiny první třetiny.

Tak tomu se říká pořádná smůla. Bluesmani vytvořili v přesilovce takový nápor, že mohl útočník Chris Steward zakončovat do odkryté branky. Jeho spoluhráči už pomalu zvedali ruce nad hlavu, jenže na poslední chvíli přišel neskutečný obranný zákrok domácího Jamese Wisnievského.

Ten Stewardovu střelu zachytil na čepeli hokejky v poslední možný okamžik. Na opakovaných záběrech z horní kamery, které si můžete prohlédnout ve videosestřihu níže, je vidět, že puk nepřekročil brankovou čáru celým svým objemem. Scházel k tomu ale opravdu kousíček.

A aby toho nebylo málo, přišla pro St. Louis další rána. Tým, v němž působí i česká dvojice Roman Polák a Vladimír Sobotka, se sice dostal po rychlém brejku do vedení, jenže o něj přišel nejhorším možným způsobem.

Znovu u toho byl proklatý Wisniewski! Do konce třetiny chybělo pár vteřin, ale Columbusu se podařilo vyhrát vhazování v útočném pásmu. Následovala přihrávka na modrou, odkud zkušený bek přípravy vypálil. Arénou se rozléhal zvuk závěrečné sirény, jenže kotouč překročil brankovou čáru o setinku vteřiny dříve, což je také dobře vidět z opakovaného záběru níže.

St. Louis nakonec utkání s nejhorším týmem celé NHL nezvládlo a prohrálo 1:2. Přijít však o body takovým způsobem, to musí naštvat...