DO PRÁZDNÉ. Martin Hanzal pečetí vítězství Phoenixu nad Detroitem.

DO PRÁZDNÉ. Martin Hanzal pečetí vítězství Phoenixu nad Detroitem. | foto: AP

Útočník Hanzal v NHL dvěma góly vystřílel Phoenixu výhru nad Detroitem

• 6
Ve třech pondělních zápasech hokejové NHL se Češi prosadili pouze v souboji Phoenixu s Detroitem, když domácím Coyotes pomohli k výhře 3:1 útočníci Martin Hanzal (2+0) a Radim Vrbata (0+1).

Phoenix si připsal cenný skalp, když po výsledku 3:1 zdolal lídra Západní konference a zároveň i celé NHL. Coyotes si navíc napravili poslední bilanci proti Detroitu, se kterým padli v předchozích sedmi utkáních v řadě.

Češi v NHL

Patrik Eliáš (NJD), 51z. - 51b.(18+33)
Radim Vrbata (PHX), 53z. - 43b.(24+19)
Martin Erat (NAS), 45z. - 39b.(12+27)
David Krejčí (BOS), 48z. - 39b.(11+28)
T. Fleischmann (FLO), 51z. - 38b.(17+21)
Jaromír Jágr (PHI), 44z. - 38b.(13+25)
T. Plekanec (MTL),  53z. - 36b.(11+25)
Jiří Hudler (DET), 53z. - 34b.(17+17)
Milan Michálek (OTT), 50z. - 33b.(23+10)
Václav Prospal (CBS), 52z. - 32b.(9+23)
Jakub Voráček (PHI), 52z. - 31b.(9+22)
Milan Hejduk (COL), 54z. - 30b.(12+18)
Petr Sýkora (NJD), 52z. - 26b.(12+14)
Martin Hanzal (PHX), 39z. - 24b. (8+16)

Výrazně se na úspěchu domácích podepsal centr Martin Hanzal, jenž byl se dvěma zásahy vyhlášen třetí hvězdou duelu po spoluhráčích Boydu Gordonovi (1+0) a Mikeu Smithovi (30 zákroků).

Čtyřiadvacetiletý odchovanec jihočeského hokeje nejprve v 27. minutě při dvojnásobné přesilovce tečoval mimo dosah brankáře Joey MacDonalda střelu Raye Whitneyho. Na brance Phoenixu na průběžných 2:0 si asistenci připsal i Radim Vrbata.

Red Wings sice před druhým odchodem do kabin snížili trefou Johana Franzéna, na vyrovnání ovšem nedosáhli a v čase 59:31 se do prázdné branky podruhé v zápase prosadil zmiňovaný Hanzal.

Toronto v kanadském souboji rozstřílelo Edmonton

Do roku 2012 vstoupili hokejisté Toronta se skvělou formou, což potvrdili i v pondělí proti Edmontonu. Svěřenci kouče Rona Wilsona uhráli po skóre 6:3 již desátou výhru z patnáctého startu v novém roce.

U poloviny gólů Maple Leafs nechyběl produktivní forvard Phil Kessel (2+1). Statistiky si výrazněji vylepšili rovněž Michail Grabovskij, Dion Phaneuf (oba 0+2) a Clarke MacArthur (1+1).

Ve statistice +/- za účast na ledě při obdržené brance si vůbec nejhorší bilanci zápasu odnesl hostující útočník Aleš Hemský, jemuž statistici napočítali hodnotu -4.

Anaheim v nájezdech udolal Calgary

O výhře Anaheimu nad Calgary rozhodlo až osmé kolo samostatných nájezdů, ve kterých Niklas Hagman překonal krajana Miikku Kiprusoffa a předčil hostujícího Mikaela Backlunda. Ten naopak nevyzrál na Jonase Hillera.

JSI PAŠÁK. Niklas Hagman přijímá gratulace spoluhráčů z Anaheimu po rozhodujícím gólu.

Ducks si připsali dva body za konečný výsledek 3:2SN, přičemž k úspěchu byli blíže i v řádné hrací době. Po zahajovací třetině totiž vedli už 2:0, když se prosadili Bobby Ryan a Matt Beleskey. Flames vrátily do zápasu až zásahy z 25. a 47. minuty z holí Alexe Tanguaye a kapitána Jaromea Iginly.

Toronto - Edmonton 6:3 (2:2, 3:1, 1:0)
22. a 59. Kessel, 9. MacArthur, 14. Gardiner, 25. Bozak, 37. Lupul - 1. a 18. Eberle, 34. Petry. Střely na branku: 31:30. Diváci: 19 581.

Anaheim - Calgary 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
16. Ryan, 18. Beleskey, rozh. nájezd Hagman - 25. Tanguay, 47. Iginla. Střely na branku: 33:26. Diváci: 12 096.

Phoenix - Detroit 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
27. a 60. Hanzal (na první Vrbata), 8. Gordon - 38. Franzén. Střely na branku: 23:31. Diváci: 12 687.