TO SE NEPOVEDLO. Dwitght Howard z Orlanda zklamaný po prohře.

TO SE NEPOVEDLO. Dwitght Howard z Orlanda zklamaný po prohře. | foto: AP

Howard a spol. se za debakl nepomstili. Veteráni je znovu zválcovali

• 88
V pondělí podlehli basketbalisté Orlanda Magic v Bostonu 56:87, už ve čtvrtek měli doma šanci k odvetě. Jenže ta se nekonala, po velkém obratu se radovali Celtics 91:83. Druhý zápas z programu NBA se hrál v Los Angeles, domácí Clippers zdolali Memphis 98:91.

A co znamenají výsledky v tabulkách jednotlivých konferencí? Boston se po třetí výhře v řadě přiblížil šesti nejlepším na Východě, chybí mu už jediný úspěch k vyrovnané bilanci vítězství a porážek.

Pro Memphis znamená druhá porážka v řadě pád z příček pro play-off ze šesté až na devátou pozici v Západní konferenci.

Orlando Magic - Boston Celtics 83:91

(32:16, 26:21, 17:27, 8:27)

Orlando: Howard 16 (+ 16 doskoků), J. Richardson 13, Anderson 12, Nelson 11, Turkoglu 10, Davis a Redick po 7
Boston: Pierce 24 (+ 10 asistencí), Moore 16, Garnett 12 (+ 10 doskoků), Pietrus 12, Bass 10, Bradley 6

Jako utkání dvou poločasů lze pojmenovat duel dvou předních týmů Východní konference. V tom prvním Orlando Magic získalo vedení 58:37, jenže ten druhý ztratilo 25:54 a tím pádem prohrálo i celý zápas.

Příčina porážky tkví především v osmi bodech za poslední čtvrtinu. Domácí do ní vstupovali s jedenáctibodovým náskokem, jenže o ten snadno a rychle přišli, když proměnili jenom dvě ze 17 střel.

Přestože do čtvrté části vstoupilo střelbou 0/7 z pole a 1/6 z trestných hodů a o vedení přišlo, v závěru se Orlando přiblížilo šanci vrátit se do zápasu, když Hedo Turkoglu snížil na 80:84. Víc ale domácí nesvedli.

Kromě bostonského veterána Paula Pierce, který se při absenci hvězdných Rajona Ronda a Raye Allena musí starat mnohem víc o distribuci míče, ovšem jeho zakončení tím určitě netrpí, byl hrdinou duelu E'Twaun Moore, autor deseti bodů v poslední části hry.

Jindy nenápadný nováček stihl proti Orlandu 16 bodů za 18 minut. Proměnil pět ze svých šesti střel, z toho všechny čtyři trojky. Připojil i dva body z trestných hodů a v plus/minus byl +27.

Druhý z velezkušených bostonských lídrů Kevin Garnett se kromě double-double blýskl výbornou obranou na podkošového giganta Dwighta Howarda.

Los Angeles Clippers - Memphis Grizzlies 98:91

(27:19, 16:27, 29:28, 24:19)

Clippers: Griffin 20 (+ 9 doskoků a 8 asistencí), Paul 18 (+ 7 doskoků a 7 asistencí), Williams 18, Butler 17, Jordan a Billups po 9, Foye 7
Memphis: Gay 24, Gasol 18 (+ 11 doskoků), Mayo a Allen po 14, Selby 6

Hvězdy vítězného celku Blake Griffin s Chrisem Paulem se blížily k triple-double, nejlepším střelcem večera však byl memphiský Rudy Gay. K 24 bodům si pomohl i trefou z vlastní poloviny, která uzavřela první čtvrtinu.

Přes takřka perfektní start do zápasu (29:13) se Clippers poklidné výhry nedočkali. Naopak ve druhé části neodolali náporu hostů z Memphisu, kteří se ještě před půlí dostali do vedení.

Boj ve čtvrtém dějství zvládli Kaliforňané lépe. Jednou z klíčových akcí zápasu byla smeč po alley oop v podání přihrávajícího Chrise Paula a zakončujícího DeAndreho Jordana necelých pět minut do konce. Domácí se díky ní ujali vedení 89:80.

Grizzlies se sice ještě na začátku poslední minuty přiblížili po trestných hodech Marca Gasola na 89:91, jenže přišla odpověď z ruky Carona Butlera a po ní už série úspěšných šestek na domácí straně, která pomohla k čárce do kolonky vítězství.

Íránský pivotman Hamíd Haddadí z Memphisu už jen sleduje nájezd Chrise Paua z LA Clippers.

Marc Gasol z Memphisu zablokovaný Blakem Griffinem z LA Clippers

Rudy Gay z Memphisu se snaží zabrzdit Blakea Griffina z LA Clippers.

A proč oba celky nastoupily v křiklavých barevných kombinacích? "Zahrály" si na zaniklou ABA. Clippers nastoupili v modro-červené kombinaci Los Angeles Stars, zatímco Grizzlies zvolili zlato-zelenou variantu Memphisu Tams.

10. Houston 18 10 8 55,6
11. Minnesota 18 8 10 44,4