Jevgenij Malkin a Kris Letang z Pittsburghu oslavují gól v síti brankáře

Jevgenij Malkin a Kris Letang z Pittsburghu oslavují gól v síti brankáře Washingtonu Michala Neuvirtha. | foto: Reuters

Malkin v prodloužení překonal Neuvirtha, Krejčí znova potvrdil formu

• 39
Útočník Jevgenij Malkin se dokázal střelecky prosadit už pošesté za sebou, když v zahajovacím zápase nedělního programu rozhodl v prodloužení o vítězství Pittsburghu nad Washingtonem 4:3PP. V utkání Philadelphie s Bostonem se v hostujícím dresu na výhře Bruins 6:5SN dvěma body (1+1) a proměněným nájezdem podílel David Krejčí. Skóroval i Milan Hejduk, jenž zmírnil porážku Colorada.

Během posledních šesti startů Malkin soupeřům nastřílel úctyhodných devět gólů a v produktivitě NHL má s průběžnými 58 body (26+32) odstup tří zápisů od 55bodového pronásledovatele Claudea Girouxe z Philadelphie.

Češi v NHL

Patrik Eliáš (NJD), 46z. - 45b.(17+28)
Radim Vrbata (PHX), 49z. - 38b.(22+16)
David Krejčí (BOS), 43z. - 38b.(11+27)
T. Fleischmann (FLO), 46z. - 34b.(15+19)
Tomáš Kaberle (MTL), 48z. - 20b.(1+19)

Svým zatím posledním zásahem s pořadovým číslem 26 navíc ruský reprezentant rozhodl o vítězství Pittsburghu, když ve druhé minutě nastavení poslal čtvrtý puk za záda brankáře Michala Neuvirtha.

Ten v neděli dostal podruhé za poslední tři duely Washingtonu přednost před Tomášem Vokounem.

Na úspěchu Penguins po výsledku 4:3PP se kromě zmiňovaného Malkina (1+2) výrazně podepsal rovněž kanonýr James Neal (2+1). V dresu poražených Capitals se třemi body zas prezentoval kapitán Alex Ovečkin (1+2).

Flyers bez Jágra podlehli Bostonu, Krejčí opět bodoval

Hokejisté Philadelphie v neděli dostali příležitost napravit si reputaci ve vzájemných soubojích s Bostonem poté, co v rámci předchozího duelu 17. prosince 2011 inkasovali debakl 0:6. Ve své snaze nicméně úspěšní nebyli, přesto tentokrát alespoň opouštěli ledovou plochu se ziskem jednoho bodu.

Bez zraněného Jaromíra Jágra, jenž s bolavými třísly vynechal už celkově sedmý zápas sezony, totiž Flyers v řádné hrací době uhráli s obhájci Stanley Cupu remízu 5:5.

Velkou měrou se o to zasloužila zejména produktivní dvojice Scott Hartnell - Claude Giroux. Prvně jmenovaný forvard nasázel hattrick a Giroux se díky třem asistencím přiblížil unikajícímu Jevgeniji Malkinovi na čele produktivity NHL na rozdíl tří bodů.

Vítěze střetnutí nakonec určoval až penaltový rozstřel, ve kterém se za hosty prosadili David Krejčí a Tyler Seguin. Když Philadelphia našla střelce pouze v Girouxovi, mohli Bruins slavit výhru 6:5SN. Zmiňovaný Krejčí se kromě proměněného nájezdu prosadil i v řádné hrací době a s bilancí (1+1) bodoval už počtvrté za sebou.

Hejduk zmírnil nezdar Avs na ledě zlepšujícího se Anaheimu

Hokejisté Anaheimu potvrdili svou narůstající formu z posledních dní, když výsledkem 3:2 proti Coloradu uhráli svou pátou výhru za sebou a z dlouhodobějšího pohledu již osmou z posledních devíti startů.

Coloradský útočník Milan Hejduk v šanci před gólmanem Jonasem Hillerem z Anaheimu

Ducks si postupně vypracovali vedení 3:0, když se dvakrát prosadil Bobby Ryan a třetí zásah přidal centr Ryan Getzlaf. Hostující Avalanche se prosadili až v samotném závěru střetnutí, když alespoň zmírnili skóre v 55. minutě Ryan O'Reilly a v 57. minutě Milan Hejduk. Vyrovnat už ovšem brankář Jonas Hiller, autor 43 úspěšných zákroků, finišujícímu Coloradu nedovolil.

Pittsburgh - Washington 4:3 v prodl. (2:0, 0:2, 1:1 - 1:0)
Branky
: 6. a 48. Neal, 5. Letang, 62. Malkin (Z. Michálek) - 32. Laich, 35. Sjomin, 42. Ovečkin. Michal Neuvirth odchytal za Washington 61 minut, dostal 4 góly z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 85,2 procenta. Střely na branku: 27:20. Diváci: 18 565

Philadelphia - Boston 5:6 po sam. nájezdech
24., 18. a 40. Hartnell, 3. a 51. Talbot - 10. a rozhodující nájezd Seguin, 1. Bergeron, 13. Lucic (Krejčí), 42. Krejčí, 45. Campbell. Střely na branku: 38:37. Diváci: 19 851.

Anaheim - Colorado 3:2
3. a 44. Ryan, 41. Getzlaf - 55. O´Reilly, 57. Hejduk. Střely na branku: 18:45. Diváci: 14 004.