JSI PAŠÁK. Brankář Washingtonu Michal Neuvirth sklízí pochvalu svého kapitána

JSI PAŠÁK. Brankář Washingtonu Michal Neuvirth sklízí pochvalu svého kapitána Alexandra Ovečkina. | foto: AP

Neuvirth vychytal Montreal. Hejduk, Řepík a Rozsíval sbírali asistence

• 44
Brankář Michal Neuvirth nastoupil od úvodní minuty za Washington po téměř měsíční pauze, kdy vždy dostával přednost zkušenější Tomáš Vokoun, a za svěřenou důvěru se odvděčil vychytanou nulou na ledě Montrealu. Capitals si odvezli výhru 3:0. V dalších duelech z Čechů bodovali Milan Hejduk, Michal Řepík a Michal Rozsíval (všichni 0+1).

Od úvodní minuty Neuvirth nastoupil poprvé od 26. prosince. V posledních deseti zápasech Washingtonu totiž pokaždé dostal přednost Vokoun.

Češi v NHL

Patrik Eliáš (NJD), 44z. - 44b.(17+27)
Radim Vrbata (PHX), 47z. - 38b.(22+16)
T. Fleischmann (FLO), 45z. - 34b.(15+19)
Radek Dvořák (DAL), 45z. - 19b.(3+16)

Naposledy tomu tak bylo v úterý při nečekané domácí porážce Capitals od Islanders v poměru 0:3. Své zaváhání však tým z hlavního města USA dokázal napravit výhrou se shodným skóre hned následující den při startu na ledě slavného Montrealu.

Vokoun v náročném programu dostal volno a namotivovaný Neuvirth pak pochytal všech 31 ran Canadiens. Třiadvacetiletý rodák z Ústí nad Labem uhájil své druhé čisté konto sezony a celkově šesté kariéry v NHL, za což byl zámořskými novináři zvolen první hvězdou.

O ofenzivu Washingtonu, v jehož obraně tentokrát nenastoupil český nováček Tomáš Kundrátek, se postarali Mathieu Perreault, Alex Ovečkin a Marcus Johansson.

Colorado otočilo zápas proti Floridě

Po gólu slovenského útočníka Tomáše Kopeckého vedla Florida na ledě arény Pepsi Center v 41. minutě už 3:1, výhru ovšem nakonec ještě slavili domácí hokejisté Colorada.

Za přispění Milana Hejduka totiž v 44. minutě kontaktním zásahem vykřesal naději dvougólový střelec zápasu Peter Mueller a vyrovnání se zrodilo v čase 56:43.

Svou 13. brankou sezony zařídil stav 3:3 Paul Stastny. Stejný hráč pak figuroval i u rozhodující akce střetnutí, když ve čtvrté minutě nastavení pro změnu asistoval u shodně 13. trefy v aktuálním ročníku z hole Ryana O'Reillyho. Avalanche, v sestavě bez beka Jana Hejdy, tak slavili výhru 4:3PP.

V dresu hostujících Panthers se asistencí u prvního gólu zápasu připomněl český útočník Michal Řepík. Zkušenější Tomáš Fleischmann naopak v konfrontaci se svým předchozím klubem vyšel už pošesté za sebou naprázdno.

Anaheim šesti góly rozstřílel Phoenix

Jasným výsledkem 6:2 skončil souboj mezi Anaheimem a Phoenixem. V dresu domácích Ducks odehrál jeden ze svých nejlepších zápasů v NHL obránce Francois Beauchemin, jenž si dvěma vstřelenými góly vyrovnal osobní rekord a navrch přidal ještě jednu asistenci.

"V sezoně jsme už zažili situace, kdy by nás těšila i polovina nastřílených gólů," komentoval šest puků v síti Coyotes kouč vítězů Bruce Boudreau, jehož svěřenci se po nevydařeném úvodu ročníku v poslední době výrazně zlepšují. Vše dokazuje bilance šesti výher z předchozích sedmi startů.

ZASTAVÍM TĚ. Rostislav Klesla z Phoenixu (vpravo) se snaží vypíchnout Coreymu Perrymu z Anaheimu.

Kromě Beauchemina se prosadili ještě Niklas Hagman, Jason Blake, Matt Beleskey a Corey Perry. Za Phoenix alespoň zkorigovali skóre Daymond Langkow a Kyle Chipchura, jemuž asistoval obránce Michal Rozsíval. Produktivní útočník Radim Vrbata vyšel po pětizápasové bodové sérii tentokrát naprázdno.

Montreal - Washington 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
5. M. Perreault, 9. Johansson, 31. Ovečkin. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas a z 31 střel neinkasoval. Střely na branku: 31:16. Diváci: 21 273.

Chicago - Buffalo 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)
16. a 47. Toews, 13. Shaw, 26. Hossa, 34. Hayes, 45. Bolland - 10. a 24. Pominville. Střely na branku: 35:27. Diváci: 21 114.

Colorado - Florida 4:3 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)
27. a 44. Mueller (na druhou Hejduk), 57. Stastny, 64. O´Reilly - 15. Goc (Řepík), 39. Weiss, 41. Kopecký. Střely na branku: 44:29. Diváci: 13 465.

Anaheim - Phoenix 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)
16. a 35. Beauchemin, 14. Hagman, 39. J. Blake, 44. Beleskey, 57. Perry - 9. Chipchura (Rozsíval), 30. Langkow. Střely na branku: 21:27. Diváci: 12 281.