Rozporuplné reakce vzbudil návrat Jaromíra Jágra do Pittsburghu v dresu

Rozporuplné reakce vzbudil návrat Jaromíra Jágra do Pittsburghu v dresu Philadelphie. | foto: Reuters

Jágr na bučení fanoušků Pittsburghu odpověděl gólem a slavil výhru

• 138
Skvělým výkonem podpořeným 12. gólem sezony pomohl Jaromír Jágr k vítězství hokejistů Philadelphie 4:2 v derby na ledě Pittsburghu, jehož fanoušci na českou 68 často hlasitě bučeli. Za Flyers bodoval i Jakub Voráček (0+2). Asistence sbírali rovněž útočník Caroliny Jiří Tlustý (0+2) a obránce Minnesoty Marek Židlický (0+3).

Po nedávném zápase v newyorské Madison Square Garden, kde na něj bučeli fanoušci jeho předchozího zaměstnavatele v rámci NHL - týmu Rangers, se velezkušený útočník Jaromír Jágr ve čtvrtek musel vyrovnávat s nepřátelskými reakcemi publika pro změnu i v souboji na ledě Pittsburghu.

Martin Hanzal (PHX), 33z. - 19b.(5+14)

V dresu Penguins sice Jágr ve svých začátcích v NHL vybojoval dva Stanley Cupy a během jedenácti sezon platil za vůdčí osobnost mužstva, při letošním letním návratu do National Hockey League z ruské KHL si ovšem znepřátelil místní fanoušky odmítnutím nabídky Pens a upřednostněním angažmá v konkurenční Philadelphii.

Z hlasitého bučení publika při každém dotyku puku si ale Jágr očividně nic nedělal. Jeho Flyers z předchozích pěti zápasů čtyřikrát padli, a potřebovali tedy zabrat, což na jejich výkonu bylo vidět.

Elitní útok hostí Pittsburghu hodně zatápěl a vidět byli hlavně Jágr s lídrem ligového bodování Claudem Girouxem, jenž se na výhře 4:2 podílel dvěma asistencemi a upevnil si tak své elitní postavení. Jágrova největší chvíle v zápase přišla v 27. minutě, kdy svou 12. trefou sezony upravoval průběžné skóre na 2:1 pro Flyers. Evropský rekordman NHL se prosadil bekhendovou střelou z prostoru mezi kruhy.

Jaromír Jágr z Philadelphie skóruje proti Pittsburghu.

Dvě asistence přibyly na konto Jakuba Voráčka, jenž svým druhým bodem v zápase při závěrečné hře bez brankáře Pittsburghu pomohl ke gólu Maxi Talbotovi. Pro něj bylo utkání podobně vypjaté jako pro Jágra, když za Penguins nastupoval pro změnu v předchozích šesti sezonách.

"Cítil jsem se hodně dobře. Měl jsem tolik šancí, že jsem mohl klidně dát i pět gólů a nikdo by se nemohl divit. Hlavní ovšem je, že jsme vyhráli. A to v Pittsburghu, což bývá těžké," řekl po zápase spokojený Jágr.

Židlický pomohl Minnesotě k výhře třemi asistencemi

Po osmi porážkách v řadě, které klub připravily o elitní postavení v Západní konferenci a zároveň celé NHL, se Minnesota konečně dočkala dvoubodového zisku. Na domácím ledě si Wild poradili po těsném výsledku 4:3 s Edmontonem.

U tří branek Minnesoty asistoval ofenzivně laděný bek Marek Židlický, čím si výrazně navýšil své dosavadní bodové konto. Z úvodních 25 startů sezony totiž posbíral šest přihrávek.

S aktuálním ziskem devíti zápisů (0+9) tak Židlický vyrovnal v produktivitě českých zadáků v zámořské soutěži průběžně třetího Filipa Kubu z Ottawy (3+6), druhý v pořadí je coloradský Jan Hejda s 12 body (4+8) a první příčku si drží Tomáš Kaberle z Montrealu se ziskem patnácti bodů (0+15).

Jedním ze tří střelců hostujícího Edmontonu byl pro změnu další český obránce Ladislav Šmíd, pro kterého to byla sezonní trefa s pořadovým číslem 3. V útoku se pak po dvouzápasové pauze vinou nemoci opět objevil Aleš Hemský, statistiky si ale nevylepšil.

Tlustý byl u dvou branek Caroliny

Drama se šťastným koncem pro domácí bylo ve čtvrtek k vidění v Carolině. Hostující Toronto ve třetí třetině trefami Nikolaje Kuljomina a Joffrey Lupula nejprve odskočilo do vedení 3:1.

Hurricanes však góly z 50. a 52. minuty srovnali krok, přičemž u obou zásahů z holí Erica Staala a Zaca Dalpeho si asistenci připsal útočník Jiří Tlustý. Kladenský odchovanec se tak výrazně připomněl v konfrontaci se svým prvním klubem kariéry v NHL.

Za stavu 3:3 utkání dospělo do prodloužení, ve kterém se podruhé prosadil domácí kapitán Eric Staal a zařídil tak vítězství Caroliny 4:3PP.

Tampa Bay otočila skóre proti Montrealu

Hokejisté Tampy Bay předvedli ukázkový obrat skóre. Poté, co je už ve 4. minutě tečí střely Pavla Kubiny poslal do vedení s 23. trefou lídr tabulky střelců NHL Steven Stamkos, začali úřadovat hosté z Montrealu.

Vyrovnání zařídil ještě v první třetině Mike Cammalleri, na kterého v prostředním dějství navázali David Desharnais a Erik Cole. Canadiens tak vedli na ledě soupeře 3:1.

Lightning se ale nevzdali a rovněž třemi navazujícími góly otočili skóre zpět ve svůj prospěch. Vše načal v 38. minutě James Wyman, vyrovnání přinesla 43. minuta díky gólu beka Marc-Andre Bergerona a rozhodující akci předvedl v 49. minutě Vincent Lecavalier.

Za Montreal si jednu asistenci připsal Tomáš Kaberle. Útočník Tomáš Plekanec zůstal bez bodu, nicméně nastoupil ke svému 508. zápasu kariéry, díky čemuž vyrovnal v klubové historii na 56. příčce Berta Olmsteada.

NY Islanders - Calgary 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
24. MacDonald, 44. Tavares, 60. Rolston - 2. Jackman. Střely na branku: 34:30. Diváci: 14 819.

Pittsburgh - Philadelphia 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
1. J. Staal, 54. Kennedy - 10. Timonen, 27. Jágr, 37. Read (Voráček), 60. Talbot (Voráček). Střely na branku: 26:23. Diváci: 18 602.

Carolina - Toronto 4:3 v prodl. (1:0, 0:1, 2:2 - 1:0)
50. a 64. E. Staal (na první Tlustý), 5. Sutter, 52. Dalpe (Tlustý) - 22. Kadri, 47. Kuljomin, 50. Lupul. Střely na branku: 34:24. Diváci: 17 461.

Tampa Bay - Montreal 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
4. Stamkos (Kubina), 38. Wyman, 43. M. Bergeron, 49. Lecavalier - 9. Cammalleri, 26. Desharnais, 33. Cole (Kaberle). Střely na branku: 22:34. Diváci: 19 204.

Minnesota - Edmonton 4:3 (1:1, 3:1, 0:1)
14. M. Koivu (Židlický), 31. Palmer, 31. Bouchard (Židlický), 36. Heatley (Židlický) - 2. Hall, 35. Šmíd, 47. Horcoff. Střely na branku: 27:30. Diváci: 19 194.

Winnipeg - Los Angeles 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branka:
62. E. Kane. Střely na branku: 27:31. Diváci: 15 004.

Dallas - Columbus 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
9. Fiddler (Dvořák) - 4. a 47. R. Nash, 23. Vermette, 60. Tjutin. Střely na branku: 37:29. Diváci: 16 555.

Colorado - Phoenix 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
8. Porter, 16. Elliott, 50. Landeskog - 13. a 38. Boedker. Střely na branku: 35:27. Diváci: 17 389.

Anaheim - Vancouver 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)
47. Ryan, 55. Bonino - 28. a 57. D. Sedin, 2. H. Sedin, 19. Hodgson, 24. Raymond. Střely na branku: 32:31. Diváci: 17 544.