VELKÝ NÁVRAT. Jaromír Jágr se v roce 2011 vrátil do NHL. Ne však do...

VELKÝ NÁVRAT. Jaromír Jágr se v roce 2011 vrátil do NHL. Ne však do Pittsburghu, ale k rivalům do Philadelphie. V sezoně ho sice zbrzdila zranění, stále však hraje na skvělé úrovni. I když má za sebou už 40 let života... | foto: AP

Plekanec, Krejčí a Hudler slavili gól. Jágr s Voráčkem jednou asistovali

• 25
V pondělních šesti zápasech NHL bodovalo celkově sedm Čechů. Centři Tomáš Plekanec a David Krejčí skórovali ve vzájemném souboji. Jiří Hudler (1+0) s Jakubem Kindlem (0+1) se prosadili za Detroit a Jaromír Jágr s Jakubem Voráčkem asistovali u jedné ze dvou branek Philadelphie. Posledním z našich zástupců se zápisem do statistik byl Radek Dvořák, jenž přihrávkou podpořil výhru Dallasu.

Souboj rivalů mezi Bostonem a Montrealem skončil podle postavení obou celků v tabulce, když si domácí Bruins připsali dva body za výhru 3:2.

Češi v NHL

T.Fleischmann (FLO),33z. - 30 bodů(12+18)
Patrik Eliáš (NJD), 32z. - 29 bodů (13+16)
Radim Vrbata (PHX), 32z. - 27 bodů (15+12)
Jaromír Jágr (PHI), 28z. - 27 bodů (10+17)
Václav Prospal (CBS), 33z. - 26 bodů(7+19)
T. Plekanec (MTL), 34z. - 26 bodů (7+19)
Milan Michálek (OTT), 31z. - 25 bodů (19+6)
Milan Hejduk (COL), 34z. - 22 bodů (9+13)
Jiří Hudler (DET), 31z. - 21 bodů (7+14)
Jakub Voráček (PHI), 32z. - 21 bodů (5+16)
Martin Erat (NAS), 24z. - 20 bodů (6+14)
Petr Sýkora (NJD), 32z. - 18 bodů (8+10)
David Krejčí (BOS), 28z. - 18 bodů (5+13)
Martin Hanzal (PHX), 30z. - 18 bodů (5+13)

Obhájci Stanley Cupu tak navázali na nedávnou kanonádu proti Philadelphii (6:0) a se ziskem 45 bodů se od daných konkurentů odpoutali na čele Východní konference.

Poražený Montreal, jenž neuspěl podruhé v řadě s novým koučem Randy Cunneyworthem, naopak zůstává se ziskem 33 bodů na poslední příčce Severovýchodní divize, což jej řadí hluboko za postupové pozice konferenční tabulky.

Na úvodní gól střetnutí z hole Benoita Pouliota z 13. minuty ještě hosté dokázali odpovědět, když vyrovnání zařídil Tomáš Plekanec. V prostřední hrací části se však jako jediný prosadil pro změnu domácí Čech David Krejčí a v čase 54:14 pojistil vedení Bostonu na 3:1 Brad Marchand. Montreal, v jehož dresu se po celkově šestizápasové bodové sérii poprvé neprosadil bek Tomáš Kaberle, už dokázal pouze zkorigovat skóre trefou Erika Colea.

Jágr s Voráčkem asistovali, Hejduk uspěl v nájezdech

Kvůli otřesům mozku Philadelphii v pondělním představení chyběli Chris Pronger, Claude Giroux, Brayden Schenn a Sean Couturier. Motivace odčinit sobotní domácí debakl 0:6 s Bostonem ovšem týmu rozhodně nechyběla. V cestě za body tentokrát Flyers stálo Colorado.

V řádné hrací době Flyers vybojovali i díky asistencím Jaromíra Jágra s Jakubem Voráčkem na ledě soupeře remízu 2:2. Vyrovnání jim však zařídil až v čase 59:41 Wayne Simmonds.

Rozhodovat tedy nakonec musel penaltový rozstřel a v něm měli více štěstí domácí, když Ilju Bryzgalova překonali všichni tři exekutoři - Milan Hejduk, Matt Duchene a Ryan O'Reilly.

V dresu Philadelphie dostali důvěru Daniel Briere, James van Riemsdyk a Matt Read, jenž ve třetí sérii jako jediný zaváhal. Flyers si tak odvezli jeden bod a v tabulce Východní konference jim už odskočil do čela Boston po výhře nad Montrealem.

Jágr a Voráček přichystali speciální připomínku zesnulého Václava Havla. Oba útočníci Philadelphie nastoupili v helmách, jejichž zadní části zdobily vedle čísla také iniciály VH.

Hudler s Kindlem bodovali za Detroit

Hokejisté Detroitu potvrdili roli favorita na ledě Edmontonu, když si z Rexall Place arény odvezli dva body za výhru 3:2. O dvanáctý triumf Red Wings z jejich posledních patnácti zápasů se bodově přičinili i Češi - obránce Jakub Kindl (0+1) a útočník Jiří Hudler (1+0).

Jiří Hudler z Detroitu oslavuje svojí trefu do sítě Edmontonu.

Kindl asistoval u otevírací branky utkání z 5. minuty v podání Daniela Clearyho a Hudler v 35. minutě vracel hostům vedení na 2:1 svou sedmou trefou sezony. Oilers sice následně znova srovnali krok gólem Jordana Eberleho, zásah Drew Millera z 56. minuty už ale zůstal bez odpovědi.

Vancouver nedal šanci stagnující Minnesotě

Tým Minnesoty platil za velké překvapení úvodní čtvrtiny letošní sezony, když dlouho kraloval celkové tabulce NHL. V neděli jej však na elitní pozici přeskočili konkurenti ze Západní konference z Chicaga a nic na tom nezměnil ani pondělní duel Wild na ledě Vancouveru.

Po jasném výsledku 4:0 zůstaly oba body v Kanadě, přičemž Minnesota si připsala už čtvrtou porážku v řadě. Dařilo se zejména bratrům Sedinovým. Henrik si připsal gól a dvě přihrávky, Daniel třikrát asistoval. První hvězdou ale novináři zvolili brankáře Roberta Luonga, který pochytal všech 33 ran soupeře a poprvé v sezoně slavil čisté konto.

Boston - Montreal 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
13. Pouliot, 23. Krejčí, 55. Marchand - 14. Plekanec, 59. E. Cole. Střely na branku: 31:35. Diváci: 17.565.

Toronto - Los Angeles 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
12. Liles, 43. Frattin - 35. a rozh. nájezd Brown, 8. Justin Williams. Střely na branku: 33:42. Diváci: 19.521.

Colorado - Philadelphia 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)
33. Landeskog, 40. Galiardi, rozh. nájezd O'Reilly - 19. Hartnell (Voráček a Jágr), 60. Simmonds. Střely na branku: 27:33. Diváci: 14.889.

Edmonton - Detroit 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
23. R. Jones, 40. Eberle - 5. Cleary (Kindl), 35. Hudler, 56. Miller. Střely na branku: 23:28. Diváci: 16.839.

Dallas - Anaheim 5:3 (1:0, 2:3, 2:0)
10. Morrow, 22. Goligoski, 22. Ribeiro, 47. Ryder, 55. Nystrom (Dvořák) - 25. Selänne, 35. Višňovský, 39. Bonino. Střely na branku: 33:28. Diváci: 13.720.

Vancouver - Minnesota 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky
: 19. H. Sedin, 31. Kesler, 39. Burrows, 57. Hansen. Střely na branku: 33:33. Diváci: 18.890.