SOUBOJ OSOBNOSTÍ. O míč soupeří plzeňský kapitán Pavel Horváth (vpravo) a jablonecký střelec David Lafata. | foto: Jaromír Pech , MF DNES

ANKETA: Góly, napětí, atmosféra. Vyberte zápas fotbalového podzimu

• 122
I v české lize se může stát, že si fanoušci některé zápasy pamatují ještě dlouho potom, co během něj nadšeně vstávali ze sedaček. V anketě iDNES.cz vyberte utkání, které bylo během podzimní části nejlepší, nejkrásnější a nejnapínavější.

Výběrem nejlepšího zápasu končí týden fotbalových anket na iDNES.cz. V pondělí čtenáři určovali nejkrásnější gól, v úterý volili nejlepší zákrok brankáře, ve středu hlasovali o největší kiks a ve čtvrtek vybírali nejsurovější faul.

Ankety iDNES.cz

Nejkrásnější momenty fotbalového podzimu

V anketě je na výběr z pěti krásných utkání. Ve třech z nich figuruje Jablonec. To jen dokazuje, že svěřenci trenéra Františka Komňackého předvádí atraktivní fotbal. A nic na tom nemění to, že ani jeden z těchto zápasů Jablonec nevyhrál.

Všech pět duelů si můžete prohlédnout ve videosestřizích a následně vybrat ten, který je podle vás nejlepší. Hlasování probíhá až do soboty, kdy na iDNES.cz najdete vyhodnocení.

Ostrava - Teplice 3:4

1. kolo

V žádném zápase nepadlo na podzim víc gólů. Sedm branek - to je víc než dvojnásobek průměrné ligové nadílky v běžném utkání.

Zápas měl bláznivý průběh. Ostrava doma do půlhodiny vedla 3:1, ale nakonec s Teplicemi prohrála 3:4. A kuriózně na to doplatil kouč Karol Marko, kterého vedení hned po úvodním duelu odvolalo.

Přitom Ostrava nepředvedla špatný výkon. Utkání diváky bavilo, padala spousta gólů...

"Ale náš počáteční výkon i góly jsou k ničemu. Je to velké zklamání. Bolí to," litoval po zápase ostravský útočník Milan Ferenčík.

Plzeň - Sparta 0:2

5. kolo

Jeden z vrcholů podzimní části ligového ročníku. Souboj dvou posledních mistrů. Porážka 0:2 pro Plzeň znamenala, že po pěti kolech na vedoucí Spartu ztrácela už propastných osm bodů.

Oba góly vstřelil kamerunský útočník Léonard Kweuke. A to už během první půlhodiny: nejprve v 5. minutě hlavou po centru Podaného a podruhé ve 29. minutě, když si naběhl na kolmici za obranu a zakončil do prázdné brány.

"Škoda, že jsme nepřidali třetí gól, který by zápas definitivně rozhodl, šancí jsme měli dost," řekl po zápase sparťanský trenér Martin Hašek.

Plzeň - Jablonec 4:2

7. kolo

Zápas týmů, které na svůj styl hry slýchávají chválu. A nakonec to opravdu byl krásný a dramatický souboj. Oba týmy ukázaly, že i v české lize lze předvést pěknou podívanou.

Nejdřív vedl úřadující mistr, ale Jablonec do přestávky skóre otočil. Ve druhém poločase svěřenci trenéra Pavla Vrby strhli vedení znovu na svou stranu. Po závěrečném hvizdu zářil na světelné tabuli výsledek 4:2 pro Plzeň.

Po zápase se ovšem nemluvilo jen o krásném zápase, ale také o výkonu rozhodčího Jílka. Po faulu Kopice totiž odpískal faul proti Jablonci, což se poraženému týmu nelíbilo.

"Vůbec se k tomu nechci a nebudu vyjadřovat. Od toho tam mají tu paní v komisi. Jakže se jmenuje? Jo, Damková. Takže tam si to určitě vyřeší," rozčiloval se po zápase jablonecký útočník David Lafata.

Liberec - Jablonec 2:2

15. kolo

Útočně laděné severočeské derby, kterému nechyběl velký příběh. Když v 37. minutě vstřelil jablonecký kanonýr Lafata gól, byla to pro něj stá ligová branka v kariéře. Vstoupil tak do elitního Klubu ligových kanonýrů.

"Přiznám se, že mám z gólu větší radost než jindy. Jsem moc rád, že jsem se té stovky dočkal," podotkl Lafata.

Diváci nakonec viděli ještě tři góly a zápas skončil nerozhodným výsledkem 2:2.

Jablonec - Sparta 2:4

16. kolo

Dramatický souboj plný zvratů, hlasitých diváků a krásných okamžiků.

Jablonec vedl už v první minutě 1:0, ale Sparta se po čtvrt hodině dotáhla. Jen pár minut poté se domácí znovu dostali do vedení, ale Sparta ještě do přestávky vyrovnala a ve druhém poločase dokonala velký obrat.

Dvěma krásnými góly se na tom podílel sparťanský záložník Josef Hušbauer. Nejdřív se parádně trefil z necelých třiceti metrů přesně do pravého horního růžku brány Jablonce a po přestávce předvedl výstavní sólo ve stylu Messiho.

"Takhle krásné góly, to jsem asi ještě nedal. Ten první jsem dobře trefil. A to sólo před tím druhým gólem? To se nevidí každý den. Jsem za to rád," usmíval se po zápase.

Který zápas byl během fotbalového podzimu nejlepší?