HRDINA ZÁPASU. O vítězství Slovácka nad Mladou Boleslaví rozhodl záložník...

HRDINA ZÁPASU. O vítězství Slovácka nad Mladou Boleslaví rozhodl záložník Ladislav Volešák. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Slovácko - Boleslav 1:0, mdlou hru hostů potrestal Volešákův brzký gól

• 25
Mohli poskočit zpátky na třetí příčku, místo toho přezimují čtvrtí. Fotbalisté Mladé Boleslavi prohráli poslední ligový zápas před zimní přestávkou na hřišti Slovácka 0:1, když je už v páté minutě pokořil záložník Ladislav Volešák. Slovácko díky výhře poskočilo do horní poloviny tabulky, bod za sedmé Teplice.

Boleslav naopak zůstává čtvrtá dva body za třetí Plzní. Výkonem v Uherském Hradišti si ani vítězství nezasloužila, po většinu zápasu byla pasivní, jako by už svěřenci trenéra Miroslava Koubka mysleli na odpočinek, který je po dohrávce 16. kola čeká.

Hned ve druhé minutě sice nastřelili po Procházkově přímém kopu tyč, ale tři minuty nato je zpražil přesnou hlavičkou po přímém kopu Volešák.

Od té doby trávili Středočeši většinu času na obranné polovině. Střelecky naprázdno vyšli Boleslavští poprvé po osmi kolech.

Slovácko si vylepšilo nelichotivou bilanci z domácího stadionu. Na vlastním hřišti vybojoval tým Miroslava Soukupa v první polovině sezony méně bodů než za menší počet utkání venku. Výhrou nad Boleslaví si však výrazně spravil chuť.

Utkání Slovácko versus Mladá Boleslav ve videoreportáži

"Jsem spokojený s tím, jak naši hráči k utkání přistoupili. Odmakali v tempu celý zápas. Přáli jsme si dát Mladé Boleslavi mikulášskou nadílku, což se nám podařilo," těšilo Soukupa.

Na výkonu boleslavských fotbalistů se ovšem projevila nešťastná úvodní minuta. Domácí obránce Trousil ve vzdušném souboji trefil kopačkou do hlavy Zahustela, který sice po ošetření ještě zkoušel čtvrt hodiny hrát, ale pak jej kouč Koubek vystřídal.

Aktivní Slovácko vytrvale útočilo a hosty od inkasování dalších branek uchránil brankář Miller. Ten postupně zlikvidoval vyložené šance Ondřejky, Trousila a Volešáka. Převahu Slovácka v prvním poločase dokumentoval i poměr střel na branku 9:1.

Ani po změně stran se obraz hry nezměnil. Hru Slovácka režírovala aktivní středová řada, která dostávala soupeře pod tlak. Až na malé výjimky při rychlých protiútocích se Boleslav pouze bránila a jen zásluhou Millera byl rozdíl ve skóre jen jednobrankový.

Po centru obránce Kubáně ve 49. minutě zastavil obránce Rolko v poslední chvíli tělem hlavičku Doška. O několik chvil později propásl možnost ke skórování Volešák, jenž si špatně zpracoval centrovaný míč, a Miller situaci zachránil.

Jedinou boleslavskou šanci na vyrovnání měl po zaváhání obránce Trousila nejlepší boleslavský střelec Chramosta, ale nestačil po sólovém útoku přehodit brankáře Filipka.

Další přehlídku zahozených příležitostí nabídli divákům dvakrát Došek, jednou Volešák a Ondřejka. Ve všech případech ale sehrál hlavní roli brankář Miller. Ani v závěru Slovácko neupustilo od aktivní hry a nedalo soupeři naději na případné vyrovnání.

Vedoucí Sparta tak může Slovácku poděkovat za malou pomoc. Stále totiž platí, že kromě šestibodového náskoku na druhý Liberec má také desetibodový odstup od mistrovské Plzně.

"Nebyli jsme v nejlepším rozpoložení. Nejsem spokojený," řekl boleslavský trenér Koubek. "Hráli jsme nepřesně, chyběl nám útočný důraz. Všechno naše počínání bylo bez kvality, málo účinné a nedůrazné. Slovácko vyhrálo zaslouženě."