V hlavičkovém souboji bojují o míč královéhradecký obránce Milan Fukal (vpravo)

V hlavičkovém souboji bojují o míč královéhradecký obránce Milan Fukal (vpravo) a Zbyněk Pospěch, útočník Slavie. | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Beru to na sebe, kál se hradecký Fukal po gólu, který daroval soupeři

• 3
V takové chvíli, jakou si v neděli prožil Milan Fukal na začátku druhého poločasu, by se fotbalista nejraději asi zavrtal pod hřiště. Hradecký obránce doslova daroval Teplicím vedení, jeho spoluhráči však zápas otočili na 3:2.

V 54. minutě utkání s Teplicemi pouštěl Fukal dlouhý míč svému brankářovi, ten si sice v poslední chvíli zařval, že si ho převezme, ale to už mu Fukal jemně naslepo přihrával. Díky tomu Koubek míč minul a pro dobíhajícího Čajiče nebylo problémem poslat míč do prázdné branky.

"Beru to na sebe, jasná moje chyba," nehledal po zápase Fukal výmluvy, "brankář si zakřičel, jenomže to já už jsem měl míč na noze."

Fukalovi dokonce chvíli hrozilo, že tímto nešťastným gólem Hradec v podzimní rozlučce prohraje, ale osud mu tentokrát přál. Už o tři minuty později si totiž naběhl na rohový kop svého mužstva a míč hlavou dorazil tentokrát do teplické branky.

Utkání Hradec Králové versus Teplice ve videoreportáži

"Výborně sehraný roh, takhle to trénujeme," pochválil Fukal své spoluhráče, kteří mu pomohli odčinit jeho velkou chybu, "měli jsme sice ještě dost času na vyrovnání, ale bylo dobře, že se nám to podařilo tak brzy," uvedl Fukal.

Hradec pak vstřelil ještě vítězný gól. "Ukázali jsme, že tohle mužstvo má na to, aby hrálo ve středu tabulky, závěr podzimu byl z naší strany vydařený," poznamenala letní posila Hradce.