Žižkovský obránce Kevin Larance (vlevo) v souboji s Tomášem Pilíkem z Příbrami.

Žižkovský obránce Kevin Larance (vlevo) v souboji s Tomášem Pilíkem z Příbrami. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Žižkov - Příbram 1:2, domácí po další porážce přezimují poslední

• 52
Fotbalisté Viktorie Žižkov stráví zimní přestávku na posledním místě tabulky. V 16. ligovém kole prohráli pošesté za sebou, tentokrát padli doma 1:2 s Příbramí. Vítězství hostů zařídili Pleško a Koukal, jenž se trefil z penalty. Za domácí v závěru snižoval Lafrance.

Utkání Viktoria Žižkov versus Příbram ve videoreportáži

První poločas příliš krásy nepřinesl a oba týmy si nedokázaly vytvořit výrazné gólové příležitosti. Žižkov i Příbram hrozily hlavně z rohových kopů, centry do vápna byly nepřesné a obrany míč vždy odvrátily. V úvodní půlhodině se zrodila jediná vážnější příležitost. Po necelé čtvrthodině hry vyrazil gólman Příbrami Hruška střelu Sivriče nad branku.

Téměř až do přestávky stříleli oba protivníci z velké dálky, ovšem vedle nebo do náručí brankářů. V samém závěru ještě po centru Hejdy hlavičkoval osamocen nad branku Wágner, na druhé straně pálil z ostrého úhlu mimo tři tyče Böhm.

Po obrátce začali aktivněji domácí, jenže se pokračovalo ve stejném duchu a kvůli nepřesnostem ve finální fázi příbramskou branku výrazněji neohrozili. V 51. minutě domácí konečně předvedli pěknou akci s dobrým zakončením. Po kolmé přihrávce uvolnil Procházka narážečkou Nestorovského a ten vypálil k tyči, avšak Hruška brilantně vyrazil na rohový kop.

Postupem času se hra vyrovnala a rozhodující krok nakonec udělali hosté. Po levém křídle unikl Šlapák a poslal přihrávku Marešovi. Ten se elegantní kličkou vyhnul Folprechtovi a nacentroval přímo na hlavu Pleška, který umístil míč k tyči za bezmocného Vaclíka. Za necelých pět minut zvýšil na 2:0 Koukal, který proměnil penaltu střelou od tyče po faulu Folprechta na unikajícího Wágnera.

Domácí ještě závěr zdramatizovali, když Folprechtův pas prodloužil do sítě Lafrance. Nicméně to bylo z domácí strany vše. Příbram zakončila úspěšný podzim čtvrtou výhrou v řadě.

Žižkovský trenér Roman Nádvorník byl zklamaný z výkonu, ale především ho mrzely neproměněné šance. "V zápase příliš fotbalovosti nebylo, utkání provázelo hodně nepřesností a nespočet soubojů. Měli jsme gólové příležitosti, jenže brankář Hruška nám je chytil. Do koncovky jsme se tlačili  více než v minulých zápasech, avšak finální fáze je špatná. Chtěli jsme alespoň bod, proto jsme zklamání," uvedl Nádvorník.

Ani jeho protějšek David Vavruška nezářil radostí. "První poločas se mi nelíbil, byli jsme příliš pasivní. Hráči to odchodili. O pauze jsme si vysvětlili některé věci v kabině, jenže Žižkov se náhle zlepšil. Pro mě to byl jasný remízový zápas. Je to bezvadný výsledek, pro Žižkov však velice krutý," soucítil Vavruška s protivníkem.