Brankář Winnipegu Ondřej Pavelec předvádí jeden  ze skvělých zákroků v utkání z

Brankář Winnipegu Ondřej Pavelec předvádí jeden ze skvělých zákroků v utkání z Phoenixem. | foto: AP

Pavelec vychytal čisté konto. Tlustý, Dvořák a Milan Michálek skórovali

• 11
Reprezentační gólman Ondřej Pavelec se v brance Winnipegu prezentoval bezchybným výkonem a výrazně pomohl k výhře 1:0 nad Phoenixem. Naopak Tomáš Vokoun ani napodruhé neslavil pod novým koučem, když Washington padl 1:2 s Pittsburghem. Útočník Radek Dvořák (1+1) táhl Dallas za vítězstvím 3:2 nad Ottawou s kanonýrem Milanem Michálkem (1+0).

Po úterním pětigólovém přídělu od Ottawy, která v kanadském derby přehrála Winnipeg i díky dvěma zásahům Milana Michálka nakonec výsledkem 6:4, se Ondřej Pavelec blýskl parádním výkonem.

Kladenský odchovanec 33 zákroky vychytal všechny šance Phoenixu a uhájil své druhé čisté konto sezony, celkově osmé dosavadní kariéry v NHL. Domácím Jets tak k dvoubodovému zisku stačila jediná gólová akce. O fotbalový výsledek 1:0 se už v 7. minutě postaral útočník Bryan Little.

Vokoun pustil jen dva góly, Washington přesto znova padl

Hokejisté Pittsburghu přestříleli domácí Washington vysoko 35:17 a odměnou jim byla těsná výhra 2:1, která je se ziskem 34 bodů posunula zpět do čela ligové tabulky před první tým Západu - 33bodovou Minnesotu.

Češi v NHL

T.Fleischmann (FLO),25z. - 24 bodů(11+13)
Milan Michálek (OTT), 25z. - 21 bodů (15+6)
Radim Vrbata (PHX), 24z. - 21 bodů (12+9)
T. Plekanec (MTL), 26z. - 21 bodů (5+16)
Patrik Eliáš (NJD), 23z. - 20 bodů (8+12)
Václav Prospal (CBS), 25z. - 20 bodů(6+14)
Milan Hejduk (COL), 25z. - 17 bodů (8+9)
Jaromír Jágr (PHI), 19z. - 17 bodů (6+11)
Jakub Voráček (PHI), 23z. - 16 bodů (4+12)
Martin Erat (NAS), 17z. - 13 bodů (5+8)
David Krejčí (BOS), 20z. - 13 bodů (4+9)
Martin Hanzal (PHX), 22z. - 13 bodů (3+10)
Radek Dvořák (DAL), 25z. - 12 bodů (3+9)
Jiří Hudler (DET), 22z. - 12 bodů (2+10)
Petr Sýkora (NJD), 23z. - 11 bodů (5+6)

V defenzivněji laděném utkání, do kterého nenastoupil veterán Roman Hamrlík a na straně Penguins vinou zranění pro změnu Kris Letang se Zbyňkem Michálkem, vyšly bodově naprázdno obě hvězdy soutěže Alex Ovečkin i hostující Sidney Crosby.

Pod dva zásahy v síti domácího Tomáše Vokouna se podepsali Craig Adams a Chris Kunitz, čímž odsoudili Washington ke čtvrté porážce v řadě a z dlouhodobějšího hlediska už desáté z posledních třinácti utkání.

"Pár šancí v blízkosti branky tam bylo. Lepšíme se, to chce čas," řekl nový kouč Capitals Dale Hunter, jenž s defenzivní taktikou zatím neuspěl ani na druhý pokus.

Tlustý otevřel skóre, další výhru ale uhráli rozjetí Rangers

V totožné situaci jako Dale Hunter s Washingtonem je momentálně i Kirk Muller na lavičce Caroliny. Ve čtvrtek se rovněž nedočkal premiérové výhry s novým týmem ani na druhý pokus.

Nad síly v domácím prostředí hrajících Hurricanes byli rozjetí Rangers, kteří si i díky produktivnímu Mariánu Gáboríkovi (1+1) odvezli dva body za výsledek 5:3.

Svěřenci kouče Johna Tortorelly vyhráli už pojedenácté z posledních 13 představení. Nic na tom nezměnil ani fakt, že Carolina se v utkání ujala vedení už po 35 vteřinách od zahajovacího buly. Svou pátou trefou sezony úvodní gól obstaral český útočník domácích Jiří Tlustý.

Dvořák umazal gól Michálka a pak přihrál na vítěznou trefu

Skvělý zápas prožil útočník Radek Dvořák, jenž se výrazně přičinil o vítězství Dallasu nad Ottawou po skóre 3:2. Senators, hrající bez zraněného beka Filipa Kuby, se nejprve zásluhou kanonýra Milana Michálka v 52. minutě ujali nadějného vedení 2:1. Poté ovšem přišly velké chvíle nestárnoucího Dvořáka.

Útočník Radek Dvořák z Dallasu slaví gól. Naštvaně ho sledují brankář Craig Anderson a obránce Brian Lee z Ottawy.

Čtyřiatřicetiletý pravý křídelní forvard v 55. minutě vrátil Stars do hry, když zakončil skvělou přihrávku Mikea Ribeiroa. Druhou asistenci si připsal český mladík v útoku Dallasu Tomáš Vincour. Následně uplynuly jen necelé tři minuty hry a Dvořák si prohodil roli střelce za asistenta. Autorem rozhodující branky utkání byl v čase 57:40 Eric Nystrom.

Pro ottawského Michálka byla jeho branka z 52. minuty už v pořadí patnáctou v sezoně, díky čemuž se odpoutal od 14gólového Jamese Neala z Pittsburghu. V rámci celé NHL jsou lepší aktuálně jen dva střelci, Steven Stamkos z Tampy Bay a Phil Kessel z Toronta (oba 16 gólů).

Washington - Pittsburgh 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
22. Chimera - 6. Adams, 43. Kunitz. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Washington celé utkání, inkasoval dvě branky z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 94,29 procenta. Střely na branku: 17:35. Diváci: 18 506.

Carolina - NY Rangers 3:5 (2:1, 1:3, 0:1)
1. Tlustý, 20. Skinner, 38. Joslin - 2. Callahan, 29. McDonagh, 32. Gáborík, 34. Avery, 46. Sauer. Střely na branku: 31:27. Diváci: 12 566.

Winnipeg - Phoenix 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka:
7. Little. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání a z 33 střel neinkasoval. Střely na branku: 31:33. Diváci: 15 004.

Dallas - Ottawa 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
10. Ott, 55. Dvořák (Vincour), 58. Nyström (Dvořák) - 8. Condra, 52. M. Michálek. Střely na branku: 32:35. Diváci: 10 490.

Calgary - Columbus 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky
: 14. Stempniak, 40. Bourque, 46. Comeau - 60. a rozhodující nájezd Nash, 6. Vermette, 56. Nikitin (Prospal). Střely na branku: 35:33. Diváci: 19 289.

Vancouver - Nashville 5:6 (1:3, 4:2, 0:1)
10. Hodgson, 24. D. Sedin, 24. Volpatti, 29. Burrows, 31. Hansen - 9. a 59. Fisher (na obě Erat), 6. Legwand, 20. S. Weber, 37. Tootoo, 38. C. Wilson. Střely na branku: 37:20. Diváci: 18 890.

Los Angeles - Florida 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
2. J. Johnson, 35. D. Brown - 36. Bergenheim. Střely na branku: 26:42. Diváci: 17 720.

San Jose - Montreal 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
15. McGinn, 27. Couture, 59. Clowe (Havlát), rozhodující nájezd Pavelski - 14. Cammalleri, 25. Desharnais, 49. Cole. Střely na branky: 41:32. Diváci: 17 562.