ZASLOUŽENÁ RADOST. Tepličtí fotbalisté slaví jednu z branek za zády brankáře

ZASLOUŽENÁ RADOST. Tepličtí fotbalisté slaví jednu z branek za zády brankáře Bohemians. | foto: Petr Kreutzer, MF DNES

Teplice - Bohemians 2:0, hosté už šest zápasů nevyhráli

• 30
Neúspěšná série fotbalistů Bohemians trvá. V 15. kole Gambrinus ligy podlehli Teplicím 0:2 a na výhru čekají už téměř dva měsíce. Výhru domácích zajistili premiérovými trefami v teplickém dresu Vůch a Kerič.

Utkání Teplice versus Bohemians 1905 ve videoreportáži

Bohemians sice přijeli do Teplic s hodně prořídlou sestavou, čítající jen šestnáct hráčů, před plným kotlem svých fanoušků si ale počínali od začátku velmi obstojně. Pomáhal jim k tomu hlavně dobrý pohyb ve středu hřiště a nejistota domácích.

Jenže nadějné brejky si většinou sami zkazili a nevytěžili z nich skoro nic.

Po dvaceti minutách se obraz hry začal pomalu měnit. Teplice se rozkoukaly a jejich záloha, kterou trenér Rada proti minulým zápasům úplně přeskládal, začala soupeře přehrávat.

Ve 28. minutě se ve vápně ocitl po zpětném pasu sám Čajič, jenže jeho ránu zastavili obránci a slabou Vachouškovu dorážku už chytil brankář Sňozík.

Za minutu už se ale Tepličtí radovali - Vůch se protáhl po pravé straně až na roh vápna, přehodil si míč na levačku a trefil přesně k bližší tyči. Dvacetiletý mladík se trefil v lize vůbec poprvé, navíc při prvním zápasu v základní sestavě.

Gól domácím hodně pomohl. Za dvě minuty pálil po další Vůchově kličkované Mahmutovič z vápna jen těsně vedle tyče, za další dvě minuty musel Sňozík do vzduch proti křížné střele Keriče. Ještě blíž byl těsně před přestávkou další pokus Mahmutoviče, který se mezi beky protlačil až před brankáře, ale v předklonu už nedokázal trefit branku.

Nabuzení Bohemians po pauze čekali na svého soupeře na hřišti přes sedm minut, ve hře už ale jejich nažhavení tolik poznat nebylo a do šancí se dál vůbec nedostávali.

A sami měli v defenzivě problémy. V 65. minutě měl Kerič po rohu na vápně spoustu místa k tvrdé střele, která trefila břevno, pak zkusil přehodit Sňozíka od půlky Vůch, který si před tím položil dva protihráče.

Třetí šanci během dvou minut dali domácím sami Klokani - Bartek nepřesně sklepl hlavou míč stoperům a rázem se díval jen na záda Keriče, který kolem vybíhajícího Sňozíka s přehledem zavěsil. Pro Keriče to byl také premiérový gól, první po příchodu ze Sparty.

Bohemians už se pak na žádnou další zápletku nezmohli; jedinou vážnější příležitost měl v 75. minutě Škoda, jenže jeho střelu zevnitř vápna dokázal brankář Grigar vytáhnout na roh.