Sparťanský záložník Ladislav Krejčí slaví jeden ze svých gólů do sítě Bohemians. | foto: Stanislav Peška, ČTK

Sparťan Krejčí nestřílel do tmy, ale trefil dva góly. A nadchl fandy

• 61
Dvě jména vyvolávali fanoušci sparťanských fotbalistů během pondělní zápasu na Bohemians. Tradičně to bývalého kapitána Tomáše Řepky a ... "Láááďa Krejčí," znělo stadionem v Edenu. Sparťanský mladíček výrazně pomohl k vítězství v dohrávce 14. kola první ligy 4:0, dva góly dal a jeden připravil.

Když deset minut před koncem střídal, fanoušci mu aplaudovali vstoje. "Jsem šťastný, že to takhle vyšlo. A že jsme vyhráli," říkal Krejčí, když v chladném večeru zápas skončil

První ligový gól dal proti Slavii, druhý a třetí v jiném pražském derby. "Dá se říct, že proti Bohemce to byl jeden z mých nejlepších zápasů v lize."

Utkání Bohemians 1905 - Sparta Praha ve videoreportáži

Právě od velkého derby se Slavií devatenáctiletý mladík hraje v základní sestavě, v úvodních sedmi zápasech většinou nebyl ani náhradníkem.

Mohlo za to únavové zranění, následek evropského šampionátu do 19 let, kde byl hlavní hvězdou českého týmu, jež dosáhl na stříbro.

Postupně se důležitým hráčem stává i ve Spartě, která vede ligu o šest bodů. "Je to obrovský talent, to víme. To zranění ho přibrzdilo, ale od té doby, co se dal zdravotně do pořádku, jeho forma stoupá," poznamenal sparťanský kouč Martin Hašek.

"Dneska předvedl výkon, na který má potenciál. To nebyl výstřel do tmy. Věřím, že podobný předvede i v dalších zápasech," doplnil Hašek.

Proti Bohemians sparťané zápas jasně ovládli, ale klid jim dal právě Krejčí. Už v osmé minutě střílel levačkou, když na zadní tyči usměrnil Matějovského centr.

"Marek Matějovský to udělal perfektně, Venca Kadlec mi odtáhl protihráče a já prostě jen zavíral stranu, jak mi trenéři říkají," líčil Krejčí.

Druhý vstřelil krátce po půli pravačkou, svou slabší nohou. Matějovského centr z rohu prodloužili v souboji domácí Bartek s Hušbauerem a Krejčí z osmi metrů střílel z voleje pod břevno. "Až jsem si divil, jak mi to vyšlo. Pravačku nemám excelentní, ale trefil jsem to docela dobře," usmíval se.

"Uklízel to neskutečně, byly to těžké kopy," chválil brankář poražených Radek Sňozík.

V 74. minutě měl prsty i ve třetím gólu. Přiťukl míč Sionkovi, který levačkou z hranice vápna trefil perfektně k tyči. "Libor si křiknul dost nahlas, takže jsem ho nemohl neslyšet," podotkl Krejčí.

V závěru osmou sparťanskou výhru na hřištích soupeřů z osmi zápasů vyšperkoval Kadlec. "Venku se nám hraje líp, protože soupeři se snaží víc hrát a jen nebetonují jako u nás doma," dodal Krejčí.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
11. Bohemians Praha 1905Bohemians 29 7 11 11 27:39 32
12. FK JablonecJablonec 29 6 11 12 34:44 29
14. FC ZlínZlín 29 5 10 14 36:60 25
15. MFK KarvináKarviná 29 5 7 17 29:52 22
16. SK Dynamo České BudějoviceČ. Budějovice 28 6 4 18 30:58 22