TEN MÍČ SI POHLÍDÁM. Martin Latka ze Slavie (vpředu) si hlídá míč, aby ho mohl

TEN MÍČ SI POHLÍDÁM. Martin Latka ze Slavie (vpředu) si hlídá míč, aby ho mohl odvrátit co nejdál od vlastní branky. | foto: ČTK

S obráncem Latkou v sestavě Slavia šlape: Líbilo by se mi čtvrté místo

• 30
Ve čtrnácti kolech nasbírala fotbalová Slavia dohromady devatenáct bodů. Obří podíl na tom má stoper Martin Latka, jenž po zranění stihl odehrát jen šest zápasů, ale jeho tým v nich nasbíral třináct bodů a začal stoupat tabulkou. "Snad se posuneme ještě výš," hlásí sedmadvacetiletý obránce.

Do Slavie se vrátil v září, ale po zranění mohl obléknout červenobílý dres až v říjnu. Poprvé naskočil do hry v devátém kole proti Olomouci a tým z Edenu hned vyhrál 1:0.

Hradec - Slavia 1:1

Po tomto utkání tým převzal trenér František Straka. A hlásil: "Martin Latka patří mezi ty, na kterých chci tým postavit."

Udělal dobře, potvrzují statistiky. Vždyť většinu bodů Slavia získala právě s Latkou v sestavě. Když obranu dirigoval on, tým prohrál jen jedinkrát. A to 0:1 na Žižkově při Strakově horké premiéře.

Jak je Latka pro současnou Slavii důležitý, předvedl i v neděli v Hradci Králové. Slávisté vedli, ale na začátku druhého poločasu inkasovali a dostali se místy až pod drtivý tlak. Jenomže defenziva pražského týmu si se vším poradila. I proto, že ji dirigoval zkušený obránce.

Utkání Hradec Králové versus Slavia ve videoreportáži

Jste s jedním bodem za remízu jedna jedna spokojený?
Vzhledem k průběhu zápasu Hradec zaslouženě vyrovnal a ve druhém poločase měl velký tlak. Myslím, že remíza je zasloužená.

Neříkali jste si chvílemi o druhý gól?
Hradecký tlak byl zapříčiněn tím, že jsme nedokázali podržet míč, málo jsme kombinovali a nedostávali jsme se tolik do hry. Proto nás Hradec zatlačil a musím říct upřímně, že si vytvořil velké příležitosti. Naštěstí jsme to nakonec zvládli.

Od čtyřiatřicáté minuty jste hrál se žlutou kartou. Ve druhém poločase jste tvrdě fauloval Fischera. Nebál jste se, že dostanete druhou kartu?
Ta první karta byla za můj úplně první faul v prvním poločase. Takže jsem se nebál, že bych dostal hned za druhý faul další kartu. Ale přiznávám - nebylo to nic příjemného.

Začali jste sbírat body, už jste v polovině tabulky. Kam až se můžete postupně posunout?
Doufám, že v polovině tabulky nezůstaneme. Všichni se chceme dostat co nejvýš. Jsem rád, že jsme přečkali těžké období a zase tabulkou stoupáme. Snad půjdeme ještě výš.

Fandíte Slavii?

Podpořte oblíbený tým ve velkém sčítání fotbalových fanoušků

Kam až?
Líbilo by se mi čtvrté nebo páté místo. Je to těžký úkol, ale je v našich silách.

Cítíte, že si ten tým pomalu sedá?
To ukázaly už předchozí zápasy. Postupně se zlepšujeme, tak snad zvládneme i dva poslední podzimní zápasy. A pak se musíme pořádně připravit na jaro, aby se Slavia posunula tam, kam patří. A ne aby se krčila někde dole.