Jevgenij Nabokov v brance New York Islanders během americké hymny

Jevgenij Nabokov v brance New York Islanders během americké hymny | foto: AP

Fleischmannův gól v NHL na výhře Jágra s Voráčkem již nic nezměnil

• 22
Víkendový program NHL zakončily čtyři duely, ve kterých se bodově prosadili jen dva Češi. Stalo se tak v zápase Floridy s Philadelphií, kdy za domácí Panthers v poslední minutě zkorigoval skóre na rozdíl jediné trefy Tomáš Fleischmann. Na výhře Flyers 3:2 se jednou asistencí podílel Jakub Voráček.

Ve středečním defenzivním duelu na ledě Tampy Bay padli 1:2 po prodloužení, z druhého venkovního startu za sebou již ovšem hokejisté Philadelphie vytěžili dva body.

Češi v NHL

Milan Michálek (OTT), 18z. - 16 bodů (11+5)
Jaromír Jágr (PHI), 16z. - 15 bodů (6+9)
Patrik Eliáš (NJD), 15z. - 15 bodů (6+9)
T. Fleischmann (FLO), 16z. - 15 bodů (6+9)
Václav Prospal (CBS), 16z. - 14 bodů (5+9)
T. Plekanec (MTL), 16z. - 14 bodů (4+10)
Radim Vrbata (PHX), 15z. - 13 bodů (6+7)
Milan Hejduk (COL), 17z. - 12 bodů (7+5)
Martin Hanzal (PHX), 13z. - 11 bodů (3+8)
Jakub Voráček (PHI), 16z. - 10 bodů (3+7)
David Krejčí (BOS), 12z. - 8 bodů (3+5)
Martin Havlát (SJS), 11z. - 8 bodů (1+7)

Na ledě Floridy uspěli těsně 3:2, když se gólově prosadili Danny Briere, Matt Read a za asistence Jakuba Voráčka i bek Braydon Coburn. Rozdílový gól zařídil útočník Read, který v 45. minutě při hře v oslabení vybojoval a proměnil trestné střílení.

Hvězdný Jaromír Jágr po nedávné sedmidílné bodové sérii vyšel podruhé za sebou naprázdno. Odehrál necelých sedmnáct minut čistého hracího času a do statistik +/- mu přibyl jeden záporný zápis. Branku soupeře neohrozil ani v jednom případě.

Za domácí Panthers, kteří od 17. minuty po zbytek zápasu marně doháněli náskok Flyers, v čase 59:52 uzavřel konečnou podobu skóre svou šestou trefou sezony Tomáš Fleischmann.

Chicago šesti zásahy rozstřílelo Edmonton

Fakt, že na jejich led zavítal král brankářských statistik úvodu sezony, pro hokejisty Chicaga nic neznamenal.

V souboji s Edmontonem nastříleli Blackhawks šest branek, z nichž pět lovil ze sítě Nikolaj Chabibulin. Ruský veterán tak poprvé v sezoně inkasoval ve více než třech případech.

Po dvou gólech si v dresu Blackhawks, který oblékli i čeští útočníci Michael Frolík s Rostislavem Oleszem, připsali kapitán Jonathan Toews a bek Steve Montador.

"Chabibulin je jeden z gólmanů, které dokážou nakopnout úvodní úspěšné zákroky. Za takové situace pak umí zápas téměř sám vychytat ve váš prospěch. Nic takového jsme tedy nechtěli dopustit," řekl novinářům Toews, jenž společně s Montadorem už v 5. a 6. minutě poslali domácí do rychlého vedení 2:0. Oilers nakonec zakončili svou šestizápasovou venkovní sérii porážkou 3:6.

Anaheim nenavázal na předchozí výhru a opět padl

V pátek sice Anaheim porazil silný Vancouver 4:3, o dva dny později je však zpátky na dně. V pořadí desátou porážku z posledních dvanácti startů si svěřenci kouče Randy Carlylea připsali po domácím duelu s Minnesotou.

O konečném výsledku 2:3 ve prospěch hostí rozhodla už zahajovací třetina, ve které Wild třikrát udeřili góly Kylea Brodziaka, Matta Cullena a Jareda Spurgeona. V dalším průběhu se dvakrát prosadil mladý bek Ducks Cam Fowler, více než pouhé zkorigování skóre z toho ovšem domácí nevytěžili.

Florida - Philadelphia 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
31. Dadonov, 60. Fleischmann - 17. Briere, 27. Coburn (Voráček), 45. Read z trestného střílení. Střely na branku: 33:35. Diváci: 15 215.

Chicago - Edmonton 6:3 (3:1, 2:2, 1:0)
5. a 21. Toews, 6. a 17. Montador, 28. Keith, 59. Carcillo - 12. Smyth, 27. Eberle, 40. Horcoff. Střely na branku: 35:23. Diváci: 21 110.

Anaheim - Minnesota 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)
23. a 60. Fowler - 7. Brodziak, 17. Cullen, 20. Spurgeon. Střely na branku: 34:26. Diváci: 13 803.

Vancouver - NY Islanders 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
2. Rome, 21. H. Sedin, 43. Hodgson, 57. Booth - 36. Moulson. Střely na branku: 36:24. Diváci: 18 860.