PLZEŇSKÝ STŘELEC. Daniel Kolář z Plzně (vlevo) se přetlačuje se slávistou

PLZEŇSKÝ STŘELEC. Daniel Kolář z Plzně (vlevo) se přetlačuje se slávistou Robertem Cicmanem. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Měli jsme vést tři nula, místo toho jsme dva góly dostali, řekl Kolář

• 39
"Místo abychom vedli tři nula, vedli jsme jen jedna nula. Pak jsme na chvíli vypadli z tempa a Slavia nás potrestala," řekl pár minut po utkání Slavia - Plzeň 2:1 záložník západočeského mužstva Daniel Kolář.

Utkání Slavia versus Plzeň ve videoreportáži

Přitom právě Kolář mohl už v prvním poločase za stavu 1:0 pro Plzeň vedení svého mužstva zvýšit.

"Chtěl jsem to dát technickou střelou do šibenice, ale bohužel, přestřelil jsem. Teď si říkám, že jsem si míč mohl posunout ještě blíž k brance," přiblížil Kolář důležitý moment utkání.

Zato chvíli předtím vám gólová střela sedla parádně.
Ve vápně jsem se uvolnil a snažil se dát to po zemi k bližší tyči. To mi tentokrát vyšlo, ale jak se ukázalo, nestačilo to.

Proč jste v první půli vypadli z tempa, jak jste sám zmínil?
Těžko říct. Ale nemůžete hrát bez přestání s takovým nasazením, s jakým jsme do zápasu vstoupili. Mnohem horší je, že jsme si v těch chvílích nechali dát ze tří střel dva góly.

Po přestávce jste ale na slávisty vyvinuli obrovský tlak.
To je sice pravda, ale bylo to jen takové marné dobývání. Slávisti se zatáhli, bojovali jak o život a nám se nedařilo. Při standardkách všechno pochytal Čontofalský a ve hře nám scházela přesnější finální přihrávka. A když už se povedla, zase byl na místě výborný Kamil Čontofalský.

Jak hodnotíte mužstvo Slavie pod vedením trenéra Straky?
Můžu se ohlédnout jen za dnešním zápasem. Takže na mě všichni slávisti udělali dojem obrovských bojovníků.

Na první Spartu nyní ztrácíte devět bodů. Jak to vnímáte?
Už jsme jich ztráceli i dvanáct a do konce ligy je ještě daleko. To ale nic nemění na tom, že dnešní porážka na Slavii nás moc mrzí.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37