Příbramský trenér David Vavruška může být spokojený. Příbram smetla Bohemians 1905. Ilustrační snímek | foto: Michal Šula, MAFRA

Příbram - Bohemians 1905 3:0, hosté nevyhráli počtvrté za sebou

• 10
Forma fotbalistů Bohemians 1905 je fuč. V Gambrinus lize nevyhráli počtvrté za sebou, tentokrát padli ve 13. kole v Příbrami 0:3. O vítězství domácích se góly postarali Koukal, Tarczal a Štochl.

Utkání Příbram versus Bohemians 1905 ve videoreportáži

Pražský celek měl problémy se složením obrany, kde chyběli oba stabilní stopeři Lukáš s Niklem. Do středu se stáhl levý bek Žižka, ovšem i jeho vinou byla defenziva Bohemians hodně děravá.

Příbram si jen za první půli vytvořila šest velkých šancí. Tu první měl po deseti minutách Koukal, ale z hranice vápna mířil mimo.

Hosté odpověděli šancí Moravce, kterého zblízka vychytal brankář Hruška, ale to bylo ze strany Bohemians na dlouho vše. Přispělo k tomu i nucené odstoupení zraněného Budínského, místo kterého se do středu zálohy stáhl útočník Škoda. Na nezvyklém postu se mu příliš nedařilo a záloha hostů vypadla ze hry.

Na druhé straně naopak přišly velké chvíle Pleška, který ostřeloval branku z nejrůznějších pozic. Vyloženou šanci měl především po přihrávce Valenty, kdy z místa penalty nastřelil jen clonícího Cseha.

Pak zahrozil stoper Krejčí, který po centru Pilíka hlavičkoval jen těsně vedle.

Domácí se však do poločasu přeci jen dočkali. Ve 37. minutě odcentroval Tarczal, Žižka při odkopu minul míč a Koukal nabídnutou šanci využil střelou z otočky, na kterou brankář Sňozík nestačil. Pro Koukala to byla už čtvrtá trefa z posledních tří zápasů.

O chvíli později mohl skórotovat také Wágner, ale sám před brankářem napálil jen vybíhajícího Sňozíka.

Hned po změně stran mohl vyrovnat Nešpor, ale z úhlu Hrušku neprostřelil. Naopak znovu udeřili domácí. Obrana Bohemians znovu zaváhala a dovolila Příbrami zahrát autové vhazování tak, že se Tarczal rovnou ocitl tváří tvář Sňozíkovi, kterého prostřelil podruhé.

Pražané sice měli velkou diváckou podporu, ovšem i přes zvýšenou aktivitu se alespoň na snížení nezmohli. Naopak Příbram několikrát zahrozila z brejku a deset minut před koncem zvýšil na konečných 3:0 pěknou střelou do šibenice Štochl.