BYL TO FAUL? Libor Sionko se žene za míčem, olomoucký záložník Tomáš Hořava

BYL TO FAUL? Libor Sionko se žene za míčem, olomoucký záložník Tomáš Hořava upadl na záda. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Olomouc - Sparta 0:1, ligovému lídrovi zajistil tři body mladík Kadlec

• 232
Fotbalová Sparta je na hřištích soupeřů dál bez ztráty bodu. Ve 13. kole vydřela vítězství 1:0 v Olomouci a udržela si v čele tabulky šestibodový náskok. Bylo to sedmé sparťanské vítězství venku na podzim, zařídil ho dobře hrající Kadlec po individuální akci.

Utkání Olomouc versus Sparta ve videoreportáži

Sparťané měli nadějný úvod a stejně jako před dvěma týdny v Teplicích dali brzy gól. Po pasu Hušbauera utekl od poloviny hřiště Kadlec obránci Vepřekovi a přesně zakončil. Devatenáctiletý útočník zastoupil kamerunského střelce Kweukeho, který je zraněný.

Po vstřelené brance se hosté stáhli, nebyli příliš aktivní a vedení bránili.  To se jim dařilo.

"Dokázal bych si představit klidnější závěr a k tomu jsme potřebovali vstřelit druhý gól. Olomouc hraje obvykle hodně ofenzivně, o to víc mě těší, že jsme ji do žádné šance nepustili," řekl sparťanský trenér Martin Hašek. "Musím říct, že to bylo hodně tvrdé utkání. Zápotočný musel kvůli zranění střídat, se sebezapřením dohrával Hušek."

Domácí především po přestávce měli převahu, drželi míč, ale za celý zápas ani jednou netrefili branku a nedostali se do žádné šance.

To těžce nesl především nervózní Heinz, který se nedokázal prosadit, neustále se rozčiloval, dostal žlutou kartu za protesty a navíc nesportovně strčil do Sionka, který v závěru střídal a při odchodu ze hřiště tleskal fanouškům. Olomoucký útočník pak po zápase z porážky obvinil rozhodčího Jecha.

"Dvakrát nás stáhli ve vápně a rozhodčí od toho stojí dva metry a nevidí to. Myslím, že na druhou stranu by písknul penaltu. Pak nás zastaví, když máme výhodu, a už nás do ničeho nepustili. Rozhodčí si to pohlídali. Cítím to jako křivdu. Jsem naštvaný na rozhodčí i na nás," prohlásil Heinz.

"Hořava byl při standardce stažen, proto jsme nemohli proměnit šanci. Penalta byla jednoznačná," tvrdil kouč Zdeněk Psotka.  "Když jsme mohli jít dva na jednoho, tak místo výhody akci přerušil."

Hanáci se začali tlačit do ofenzivy až po půlhodině, ale výsledkem byly jen dva rohy a především trestný kop ze 43. minuty, který Heinz zatočil těsně vedle branky.

Větší bojovnost byla na výkonu Sigmy znát až po poločase a hned byli domácí více na sparťanské polovině, ale přibylo jen vyhraných osobních soubojů.

Jediné vysunutí Heinze na Hořavu vystihl brankář Švenger, hlavička Varadiho šla v 67. minutě mimo. Olomouc měla stálou územní převahu, jenže její akce končily vesměs třicet metrů od branky.