Washingtonský gólman Tomáš Vokoun čelí šanci Bobbyho Ryana z Anaheimu. Toho

Washingtonský gólman Tomáš Vokoun čelí šanci Bobbyho Ryana z Anaheimu. Toho brání Karl Alzner. | foto: AP

Vokoun předvedl jen jedenáct zásahů, přesto pomohl k výhře Washingtonu

• 13
Šlo na něj patnáct střel, čtyři z nich skončily za jeho zády. Přesto mohl washingtonský gólman Tomáš Vokoun po utkání s Anaheimem slavit se spoluhráči výhru. Capitals uspěli 5:4 v prodloužení a dali zapomenout na dvě předchozí porážky.

Washington i kvůli dvěma gólům Teemu Selänneho prohrával v polovině zápasu už 0:3 a ještě deset minut před koncem třetí třetiny svítil na ukazateli skóre pro změnu stav 2:4.

Češi v NHL

Milan Michálek (OTT), 13z. - 13 bodů (7+6)
Jaromír Jágr (PHI), 11z. - 11 bodů (5+6)
T. Fleischmann (FLO), 11z. - 10 bodů (5+5)
Václav Prospal (CBS), 12z. - 10 bodů (5+5)
Tomáš Plekanec (MTL), 11z. - 9 bodů (4+5)
Martin Hanzal (PHX), 10z. - 9 bodů (3+6)
Patrik Eliáš (NJD), 9z. - 8 bodů (4+4)
Radim Vrbata (PHX), 10z. - 8 bodů (3+5)
Milan Hejduk (COL), 11z. - 7 bodů (4+3)
Michael Frolík (CHI), 11z. - 6 bodů (2+4)
Jiří Tlustý (CAR), 12z. - 6 bodů (2+4)
Filip Kuba (OTT), 12z. - 6 bodů (2+4)

V 52. minutě však snížil Troy Brouwer a pak přišly velké chvíle Nicklase Backströma. Švédský útočník nejprve při power-play, kterou pouze ze střídačky sledoval Alexander Ovečkin, vyrovnal a ve třetí minutě nastavení už se svým hvězdným ruským spoluhráčem na ledě rozhodl o výhře Capitals.

Za své střelecké představení v rozhodujících chvílích zápasu byl Backström právem zvolen první hvězdou. Druhé ocenění pak novináři přiřkli veteránovi Teemu Selännemu, který dvakrát překonal Vokouna a na další dvě trefy přihrál. Finský forvard má v sezoně na kontě už pět zásahů, stejně jako philadelphský Jaromír Jágr. Český útočník tak opět kraluje historické tabulce evropských střelců v NHL s náskokem devíti gólů, stejně jako před startem sezony.

Boston zastavil rozjetou Ottawu, Krejčí s Michálkem nebodovali

Po třech prohrách v řadě se dočkali vítězství obhájci Stanley Cupu z Bostonu. Triumfem 5:3 nad Ottawou ukončili vítěznou šňůru kanadského celku čítající šest výher za sebou. Bruins rozhodli zápas na přelomu 47. a 48. minuty, kdy dvěma góly v rozmezí 37 sekund zlomili nerozhodný stav 3:3.

Nejproduktivnějšími hráči domácích byli útočníci Chris Kelly (1+1) a Rich Peverley (0+2). Elitní centr týmu David Krejčí zůstal opět bez bodu a nadále má ve statistikách pouze jediný bod z dosavadních osmi startů. Na druhé straně vyšel naprázdno i Milan Michálek. Rodák z Jindřichova Hradce však s celkovými 13 body stále vévodí produktivitě svých krajanů v NHL.

Tlustý svým 6. bodem sezony pomohl Carolině k výhře

Skvělý vstup do nové sezony v dresu Caroliny prožívá útočník Jiří Tlustý. Kladenský odchovanec dostává od kouče Paula Maurice větší prostor, než byl v předchozích ročnících zvyklý, a v úterním domácím duelu proti divizním konkurentům z Tampy Bay tak zaznamenal asistencí u gólu na finálních 4:2 už svůj šestý bod (2+4).

Hlavními strůjci úspěchu Hurricanes byli Jeff Skinner a Chad LaRose. Oba útočníci skórovali ve dvou případech, načež nemohli chybět mezi výčtem tří hvězd zápasu. Doplnil je ještě brankář Cam Ward, jemuž statistici napočítali 28 zákroků.

Detroit se nedočkal vítězství ani na pátý pokus

Hokejisté Detroitu vstoupili do sezony pěti výhrami v řadě. Následně ovšem ve stejném počtu představení padli, přičemž v součtu v daných duelech nastříleli pouhých pět branek.

Posledním důkazem nevýrazné formy Red Wings byl úterní domácí duel s Minnesotou. Svěřenci kouče Mikea Babcocka od 6. minuty vedli gólem kapitána Nicklase Lidströma. Stav 1:0 však v čase 59:00 ze závěrečného tlaku hostů umazal Mikko Koivu. Stejný hráč navíc sehrál klíčovou roli i v prodloužení, kdy v přesilové hře připravil palebnou pozici pro Devina Setoguchiho - 1:2 pro Wild.

Boston - Ottawa 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)
8. Lucic, 25. Bergeron, 39. Kelly, 47. Boychuk, 48. Paille - 6. Foligno, 8. Da Costa, 46. Cowen. Střely na branku: 41:26. Diváci: 17 565.

Carolina - Tampa Bay 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
19. a 56. Larose (na druhou Tlustý), 21. a 31. Skinner - 16. Purcell, 55. Connolly. Střely na branku: 31:30. Diváci: 13 374.

Calgary - Vancouver 1:5 (0:3, 0:2, 1:0)
60. Tanguay - 8. Higgins, 14. Burrows, 20. D. Sedin, 24. Hodgson, 32. Edler. Střely na branku: 29:21. Diváci: 19 289.

Detroit - Minnesota 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
7. Lidström - 60. M. Koivu, 62. Setoguchi. Střely na branku: 37:27.
Diváci: 20 066.

Washington - Anaheim 5:4 v prodl. (0:2, 2:1, 2:1 - 1:0)
60. a 63. Bäckström, 34. Ward, 37. Wideman, 52. Brouwer - 14. a 29. Selänne, 10. S. Koivu, 50. Perry. Tomáš Vokoun odchytal za Washington 59 minut, z 15 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 73,3 procenta. Střely na branku: 40:15. Diváci: 18 506.