Liberecký fotbalista Jiří Štajner umí s míčem různé kousky (archivní snímek).

Liberecký fotbalista Jiří Štajner umí s míčem různé kousky (archivní snímek). | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Na Spartu se dívám jenom v televizi, říká liberecký tahoun Štajner

• 5
Soupeři, pozor. Když fotbalový Liberec vyráží na cizí hřiště, hrozí debakl. Čtyři góly nastřílel v Boleslavi, před dvěma týdny nadělil trojku Spartě, teď zase čtyřku Žižkovu. "Poslední dobou jsou to příjemné výlety do Prahy," usmíval se Jiří Štajner, když po dopoledním duelu kráčel k autobusu a cestou rozdával podpisy.

Štajner a spol. v tomto ročníku venku ještě neprohráli. Navíc ze sedmadvaceti gólů dali rovných dvacet právě na hřištích soupeře - naposledy teď čtyři Žižkovu. A liberecký veterán měl na vítězství 4:1 velký podíl.

Těsně před přestávkou fantastickým pasem našel rozběhnutého Rabušice, jenž střelou mezi brankářovy nohy dal na 2:0. A pak ve druhém poločase, když Žižkov snížil, vrátil týmu klid proměněnou penaltou. I díky tomu se Liberec přiblížil vedoucí Spartě na šest bodů a patří mezi její nejbližší pronásledovatele.

Utkání Žižkov versus Liberec ve videoreportáži

Díváte se, jak si stojí Sparta?
Viděl jsem ji večer v televizi.

V tabulce vás nezajímá?
To ne. Sice dvakrát prohrála, ale stejně.

Proč byste ji nemohli pronásledovat? Máte formu a dáváte spoustu gólů, teď vás čekají poslední Budějovice.
To je pravda, jsme rozjetí, vyhráli jsme tři utkání po sobě. Jenže se může stát, že přijde špatný zápas. I do toho proti Budějovicím musíme jít pokorně.

Fandíte Liberci?

Podpořte oblíbený tým ve velkém sčítání fotbalových fanoušků

Jaké bylo utkání na Žižkově?
Vyšel nám konec poločasu, kdy jsme dali dva góly. První padl po krásné akci Šurala na pravé straně, kde vyškolil obránce. Druhý jsme dali po brejku, když se všichni vytáhli před naši branku. Jenže my jsme docela rychlí.

Po přestávce ale Žižkov přidal, snížil. Vám pomohla penalta.
Byla od domácích trošku hloupá, zbytečná.