Jiří Jarošík | foto: AP

Hrůza. Soupeři jsme zápas odevzdali bez boje, hlesl Jarošík

• 71
Sparťanský fotbalista Jiří Jarošík po zápase v mixzóně nenechal reportéry ani dopovědět otázku a vyhrkl: "Zlomeně. Vypadali jsme zlomeně." Spartu podruhé za sebou na Letné zlomil soupeř. Co zlomil, ztrapnil ji. Po Liberci tam ve 12. kole první ligy vyhrála 3:0 i Mladá Boleslav.

"Nevím, co se děje," poznamenal čtyřiatřicetiletý vůdce obrany. V posledních zápasech děravé obrany. "Dostali jsme za uši. Co jiného říct? Snad jen pogratulovat soupeři."

Utkání Sparta versus Mladá Boleslav ve videoreportáži

Proč jste zase prohráli?
Soupeři jsme ten zápas darovali, odevzdali jsme ho bez boje. Je to hrůza.

V závěru půle jste dostali náhodný gól, který vás úplně rozhodil. Jak je možné, že pak vyhlížíte....
... zlomeně? Je to pravda. První půle tak strašná ještě nebyla, sice jsme si nevytvářeli šance, ale drželi jsme míč. Oni dali šťastný gól a pak jsme se tlačili dopředu, dostali rychle dva góly a byl konec.

Vůbec k ničemu jste se nedostali.
Neměli jsme moc šancí, hráli jsme to hloupě do středu. Ze strany jsme nedali centr, neměli jsme pořádnou standardku. Oni dobře bránili.

Dřív jste takřka vůbec nedostávali góly, teď podruhé za sebou doma 0:3. Co se stalo?
Bylo to podobné jako s Libercem. Ve třech, ve čtyřech soupeř chodil do sprintu a my jsme s tím měli problémy. Všichni se tlačíme dopředu, dozadu se nikomu moc nechce. Z toho pak všechno začíná. Nehrajeme v bloku, nejsme blízko sebe. Neplnili jsme, co jsme si řekli.

Už třetí zápas za sebou byl špatný, byť v Teplicích jste vyhráli. Jste v krizi?
Kdybychom v Teplicích dostali první gól my, tak to asi taky vypadalo jinak. Ale šli jsme do vedení a pak měli štěstí. A na začátku podzimu jsme taky dávali první gól my.

Před říjnovou reprezentační přestávkou jste všech devět utkání vyhráli. Po ní třikrát bída...
Asi jsme si mysleli, že všechno půjde samo. Ale to samozřejmě nejde. Sami jsme to viděli s Libercem a dneska s Boleslaví zase.

Trenér Hašek říká, že nejste hladoví po úspěchu. Může to tak být?
Bylo to vidět a jen se to potvrdilo. Předtím jsme měli spoustu dobrých zápasů a teď tři mrtvé.

Jak z toho ven?
Těžko se teď radí, po zápase v emocích asi nejde nic říkat.

Pokud to tak bude pokračovat, tak ještě dřív než do konce podzimu o svůj náskok, který byl ještě nedávno desetibodový, přijdete.
Byla by hrozná škoda to promarnit. Musíme se dát dohromady a udržet to.

Sledujete soupeře pod sebou? Plzeň ztrácí už jen šest bodů.
To jsme nedělali ani při té vítězné sérii. Musíme si hledět svých zápasů a zase začít vyhrávat.

Myslíte si, že za týden v Olomouci kouč změní sestavu?
My, co jsme hráli, jsme ho nepřesvědčili. Takže má na to plné právo.

Jak vám bylo, když po třetím gólu fanoušci vyvolávali jméno Tomáše Řepky, který ze sestavy vypadl poté, co jste přišel vy?
Nevím, jestli to člověk vnímá. Během deseti minut jsme dostali dva góly a člověk myslí spíš na to, jak ještě se zápasem něco udělat.

1. AC Sparta PrahaSparta 28 22 4 2 62:22 70
2. SK Slavia PrahaSlavia 28 21 5 2 58:20 68
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 28 18 4 6 63:32 58
4. FC Baník OstravaOstrava 28 13 5 10 43:33 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 28 11 7 10 47:44 40
6. 1. FC SlováckoSlovácko 28 11 6 11 36:37 39
7. FC Slovan LiberecLiberec 28 10 8 10 44:44 38
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 28 10 6 12 37:39 36