VYRAZÍ? Ondřej Pavelec, český brankář ve službách Winnipegu, se snaží zlikvidovat šanci Jamese van Riemsdyka z Philadelphie. Pavelcův tým sice dostal hned osm gólů, přesto na ledě soupeře vyhrál. | foto: AP

Přestřelka v NHL: Philadelphia - Winnipeg 8:9. Jágr jednou asistoval

• 129
Jako za starých časů v NHL, kdy defenzivní taktika téměř neexistovala, vypadal výsledek čtvrtečního zápasu Philadelphie s Winnipegem, který si odvezl výhru 9:8. Brankář Ondřej Pavelec odchytal necelých 52 minut a inkasoval sedm gólů, když se za Flyers mimo jiné bodově prosadili i Jaromír Jágr a Jakub Voráček (oba 0+1).

Průběh gólově bohatého čtvrtečního zápasu NHL na ledě Philadelphie snad nejlépe vystihl kouč vítězného Winnipegu Claude Noel: "Je to nejzvláštnější utkání, kterého jsem se zatím účastnil. Připomínalo mi to spíš NFL (liga amerického fotbalu). Co se událo, nemá žádnou logiku."

Češi v NHL

Milan Michálek (OTT), 10z. - 11 bodů (6+5)
Jaromír Jágr (PHI), 10z. - 9 bodů (3+6)
Václav Prospal (CBS), 10z. - 9 bodů (4+5)
Patrik Eliáš (NJD), 8z. - 7 bodů (4+3)
Martin Hanzal (PHX), 9z. - 7 bodů (3+4)
Tomáš Plekanec (MTL), 10z. - 7 bodů (3+4)
Milan Hejduk (COL), 9z. - 6 bodů (3+3)
T. Fleischmann (FLO), 9z. - 6 bodů (2+4)

Flyers nastoupili podruhé ve dvou dnech, když ve středu padli v Montrealu 1:5. I přes nabitý program však byli proti Jets pasováni do role velkého favorita.

Výhru kanadského celku čekal málokdo. Nakonec se tomu ale stalo a navíc po šíleném výsledku 9:8.

Gólově se prosadilo celkově patnáct hokejistů, přičemž nejlépe si vedli domácí Daniel Briere (2+2) a James van Riemsdyk (2+1). Veterán Jaromír Jágr si rozšířil svou bodovou sbírku jen o jedinou asistenci stejně jako jeho mladší krajan Jakub Voráček. Rozdílový gól Winnipegu vsítil v čase 58:54 kapitán Andrew Ladd.

V brance vítězů duel zahájil a nakonec i dochytal Ondřej Pavelec. Českého reprezentanta v průběhu nahradil Chris Mason, kvůli následnému zranění ovšem musel odstoupit. Celkově tedy Pavelec odchytal necelých 52 minut a z 43 ran sedmkrát inkasoval. Za Philadelphii se o gólový příděl podělili rusové Sergej Bobrovskij (5 gólů z 15 střel) a nejlépe placený brankář ligy Ilja Bryzgalov (4 góly z 10 střel).

Podívejte se na všech sedmnáct branek zápasu ve Philadelphii:

Plekanec vítěznou trefou napravil vlastní gól

Po ukončení šestizápasové série porážek, když na domácím ledě zdolali Philadelphii 5:1, hokejisté Montrealu zavítali do arény TD Garden od rivalů z Bostonu. První gól utkání padl v 15. minutě a z kuriózní situace těžili domácí Bruins.

Při buly v obranném pásmu Montrealu si totiž Tomáš Plekanec nechtěně srazil puk do vlastní sítě přímo z vhazování.

Brankář Carey Price nezareagoval včas a rozhodčí tedy připsali trefu Plekancovu soupeři z buly Patrici Bergeronovi.

Stav 1:0 ale vydržel jen do 31. minuty, kdy střílenou přihrávku Jaroslava Špačka usměrnil do sítě Tima Thomase útočník Erik Cole. Rozhodující akci si pak schoval na 51. minutu napravující Plekanec. Český útočník dorazil za Thomase svou vlastní střelu, kterou napoprvé zablokoval vracející se obránce Bostonu. Montreal si tak připsal důležité dva body po těsném výsledku 2:1.

Mladíci z Edmontonu ukončili vítěznou jízdu Washingtonu

Po sedmi výhrách v řadě, z nichž poslední se zrodila po jasném výsledku 7:1 nad silným Detroitem, hokejisté Washingtonu v letošní sezoně poprvé narazili. Překvapivě to bylo s Edmontonem, v jehož dresu se blýskli talentovaní mladíci v útoku a zkušený gólman Nikolaj Chabibulin.

Ruský veterán pochytal 34 puků včetně sedmi pokusů svého krajana Alexandera Ovečkina. Na druhé straně na Tomáše Vokouna šlo pouze 19 střel, z nichž dvě skončily za jeho zády. V 19. minutě při přesilovce vyrovnával na 1:1 Taylor Hall a vítězný gól obstaral v čase 32:44 při další početní výhodě Jordan Eberle.

"Z nějakého důvodu jsme faulovali nejen v obranném pásmu, ale také při útočení. Přesilovky jsou přitom v lize klíčové. Toto se nám nemůže stávat, ať hrajeme proti komukoliv. Nakonec nás to stálo zápas," komentoval první prohru sezony Vokoun.

Hanzal s Vrbatou pomohli Phoenixu k výhře nad New Jersey

Centr Martin Hanzal (1+1) s křídelním útočníkem Radimem Vrbatou (0+2) si ve čtvrtek připsali shodně dva body u výhry Phoenixu nad New Jersey v poměru 5:3. Prvně jmenovaný odchovanec jihočeského hokeje se gólově prosadil už potřetí v sezoně, přičemž jeho trefa z 53. minuty byla nakonec rozdílovou.

Coyotes vybojovali čtvrtou výhru z dosavadních devíti startů. V dresu hostujících Devils nastoupili Patrik Eliáš s Petrem Sýkorou, do statistik se však tentokrát nezapsali.

Boston - Montreal 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
15. Bergeron - 31. E. Cole (Špaček), 51. Plekanec. Střely na branku: 30:35. Diváci: 17.565.

Buffalo - Columbus 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
25. a 58. Pominville, 15. Boyes, 55. Kaleta - 33. Prospal, 51. Tjutin. Střely na branku: 26:43. Diváci: 18.690.

NY Rangers - Toronto 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)
7. Girardi, 56. Del Zotto - 22. Lombardi, 43. Lupul, 47. MacArthur, 54. Brown. Střely na branku: 30:36. Diváci: 18.200.

Philadelphia - Winnipeg 8:9 (1:3, 3:3, 4:3)
35. a 42. Briere, 44. a 57. Van Riemsdyk, 5. Hartnell (Jágr), 27. Giroux, 37. Talbot, 43. Read (Voráček) - 11. Jones, 14. Slater, 19. Wellwood, 24. Glass, 25. Antropov, 31. E. Kane, 44. Burmistrov, 45. Stuart, 59. Ladd. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 51 minut, z 43 střel inkasoval 7 gólů a úspěšnost zásahů měl 83,7 procenta. Střely na branku: 48:25. Diváci: 19.588.

Pittsburgh - NY Islanders 3:2 po nájezdech (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
42. Kunitz, 45. Neal, rozh. nájezd Malkin - 19. Nielsen, 41. Martin. Střely na branku: 32:19. Diváci: 18.461.

Phoenix - New Jersey 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
32. a 55. Whitney (na obě Vrbata, na druhou Hanzal), 7. O'Sullivan, 40. Torres, 53. Hanzal - 15. Parise, 26. Fayne, 60. Palmieri. Střely na branku: 42:34. Diváci: 7434.

Nashville - Tampa Bay 5:3 (2:2, 3:0, 0:1)
15. a 33. Fisher, 7. S. Kosticyn, 28. Hornqvist, 32. Spaling - 17. a 58. Stamkos, 20. Purcell. Střely na branku: 27:32. Diváci: 16.619.

Minnesota - Anaheim 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
34. Spurgeon, 54. Cullen - 9. Perry, 28. Ryan, 44. Getzlaf. Střely na branku: 25:16. Diváci: 15.723.

Dallas - Los Angeles 3:5 (1:0, 0:3, 2:2)
15. Daley, 44. Ryder, 48. Nyström (Dvořák) - 36. a 54. Vojnov, 24. Justin Williams, 32. Parse, 60. Brown. Střely na branku: 33:29. Diváci: 8443.

Edmonton - Washington 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
19. Hall, 33. Eberle - 6. Alzner. Tomáš Vokoun chytal za Washington 59 minut, z 19 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 89,5 procenta. Střely na branku: 19:35. Diváci: 16.839.

Ottawa - Florida 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
26. Alfredsson, 35. Da Costa (M. Michálek), 58. Greening, 60. Foligno - 5. Garrison, 27. Weiss (Fleischmann), 60. Versteeg. Střely na branku: 38:25. Diváci: 18.165.