Petr Sýkora

Petr Sýkora | foto: iDNES.cz

Sýkora v NHL fixloval. Bylo to ode mě neuctivé, přiznal hokejista

• 64
Hokejový útočník Petr Sýkora si v NHL neudělal dobrou vizitku. Ve víkendovém zápase na ledě Pittsburghu totiž vědomě převezl rozhodčí, kteří na to posléze přišli. Ale až v okamžiku, kdy se nedalo nic dělat.

Co se vlastně stalo? Na začátku třetí třetiny trefil Sýkorův spoluhráč Patrik Eliáš nechtěně hokejkou do obličeje domácího Stevea Sullivana a sudí ho za to vyloučili na dvě plus dvě minuty.

Jenže na trestnou lavici šel místo něj Sýkora, i když hlasatel na stadionu jasně oznámil, že vyloučeným je Eliáš. "Chtěl jsem pomoct svému týmu. Patrik je pro nás při oslabení strašně důležitým hráčem," přiznal po utkání plzeňský odchovanec.

A i přes protesty pittsburské střídačky, která si soupeřova fíglu všimla, mu to vyšlo. Rozhodčí totiž nic nezaregistrovali a vhodili buly, poté už nebylo cesty zpátky. A tak mohl zhruba po minutě oslabení Eliáš potvrdit roli specialisty na oslabení: i ve čtyřech dokázal po akci parťáka Kovalčuka vyrovnat.

"Tohle je noční můra všech rozhodčích. Gól dal hráč, který měl být na trestné lavici," hlásil americký televizní komentátor zápasu.

Právě po Eliášově gólu sudím došlo, že nastala chyba. Jeden z nich, Kevin Pollock, přijel za Sýkorou. "Nebyl nadšený, proto jsem se mu za všechno omluvil," popisoval útočník pro zámořské novináře.

Pollockův kolega si pak zase všechno vyříkával s domácí střídačkou, kouč Pittsburghu Dan Bylsma však už věděl, že Eliášův vyrovnávací gól na 1:1 tím nijak nevrátí. New Jersey však stav neudrželo. Inkasovalo ještě v oslabení a nakonec prohrálo 1:4.

"Bylo to ode mě vůči rozhodčím neuctivé," připustil Sýkora. "Prostě mě to napadlo, doufal jsem, že si ničeho nevšimnou. Bohužel si všimli."

Podívejte se na Eliášův vyrovnávací gól a následné reakce komentátorů a rozhodčích