PROSADÍ SE? Plzeňský záložník Daniel Kolář kličkuje mezi dvěma žižkovskými

PROSADÍ SE? Plzeňský záložník Daniel Kolář kličkuje mezi dvěma žižkovskými protihráči a stále má míč pod kontrolou. | foto: Jaromír Pech, MAFRA

Plzeň - Žižkov 4:1, na gól se čekalo dlouho, pak se mistr rozstřílel

• 17
Víc než poločas se trápili, ale pak plzeňští fotbalisté v 11. kole první ligy soupeře ze Žižkova rozstříleli čtyřmi góly. Obhájce titulu versus nováček 4:1. Hosté v 67. minutě sice snížili na 1:2, ale naději na případné vyrovnání si mohli dělat jen šest minut.

Plzeň k utkání v domácí soutěži nastoupili čtyři dny po porážce v Lize mistrů na Barceloně, kde ani nevystřelila na branku. Proti Žižkovu sice měla příležitosti, ale do půle neskórovala.

Po přestávce se však už domácí prosadili. Petržela, Pilař, Čišovský a Bakoš, to jsou střelci gólů. Za poražené snižoval Böhm.

"Už před poločasem jsme soupeře kombinačně přehráli, ale zbytečně jsme se tlačili středem hřiště a nedokázali zužitkovat kolmé přihrávky. Naštěstí pak přišly rychle dvě akce, které nás uklidnily a po třetím gólu už jsme kralovali," prohlásil plzeňský trenér Pavel Vrba.

Utkání Plzeň versus Žižkov ve videoreportáži

Plzeň v domácí lize vyhrála počtvrté z posledních šesti utkání a je třetí. Na vedoucí Spartu ztrácí šest bodů, lídr má však pondělní duel v Teplicích k dobru.

Trenér Vrba poslal do branky uzdraveného Pavlíka, protože Marek Čech má drobné potíže s kolenem. Pavlík v osmé minutě sice lapil u tyče první střelu hostí, ale už vzápětí se zrodila úvodní šance na druhé straně hřiště. Obránci před Ďurišem míč ještě ukopli a Petržela pak po obloučku od Koláře z voleje olíznul břevno žižkovské branky.

Plzeň, či Žižkov?

Podpořte oblíbený tým ve velkém sčítání fotbalových fanoušků

Domácí po prvním pokusu zvýšili svoji aktivitu, ale přes žižkovský obranný val se nemohli prosadit. Jednak soupeř důkladně kryl klíčové hráče a Plzni navíc chyběl moment překvapení.

Nejvíce akcí přicházelo z pravé strany od Rajtorala s Petrželou, ale jejich snaha většinou končila nepřesnými centry.

A když už se obrana trochu rozevřela, Pilař nastřelil z dorážky jen tyč. Hosté se před poločasem několikrát snažili využít chyb středové plzeňské řady, ale nejslibnější brejk ve 35. minutě pokazil Štastný nepřesnou střelou.

Hned po pauze měl ve 47. minutě největší žižkovskou šanci Čermák, který nečekaně nastřelil tyč po levé Pavlíkově ruce.

Krátce poté se domácí dočkali a vedení přišlo znovu z pravé strany: po dlouhém pasu Rajtorala prostrčil Ďuriš míč k Petrželovi a nejaktivnější hráč Západočechů vstřelil vedoucí gól.

Po devíti minutách přidal Pilař po zpětné Kolářově přihrávce druhý a zdálo se být rozhodnuto.

Jenže hosté se nevzdali, Böhm využil zaváhání stoperské dvojice a v 67. minutě snížil, o minutu později Kalivodova rána neznamenala vyrovnání jen díky Pavlíkově akrobatickému zákroku u pravé tyče.

Domácí však dokázali reagovat dalšími dvěma povedenými góly, které vstřelili v krátkém časovém rozmezí po rychlých akcích Čišovský s Pilařem, a tak i přes chladné počasí vládla ve Štruncových Sadech veselá nálada. Hosté nakonec přišli vedle bodů i o Bodečka, který byl v poslední minutě po druhé žluté kartě vyloučen.

Hostující Martin Pulpit připustil, že zápasy proti Plzni, Spartě i Jablonci jsou pro jeho svěřence především sbíráním zkušeností. "Ale první poločas jsme zvládli velmi dobře, měli jsme dokonce několik slibných pokusů, ale na druhou stranu nás podržel gólman Vaclík.